HGSP (HG Spot d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HGSP (HG Spot d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jesi dobro spavao?


I ja imah taj osjećaj te ga malo proanalizirah:
HGSP se pravilno konsolidirao u kratkom vremenu i što je možda važnije u pravo vrijeme.
Konkurentne cijene? Netko je primoran na konkurentne cijene sve do dampinških. Grčka još spušta 10-15% turističke cijene. No ljudi podosta kalkuliraju sa sigurnošću. Bitna je i harmonija ljuskog potencijala.
Veljko Ostojić rušenje cijena smatra izrazito negativnom pojavom i otprilike kaže: ‘Snižavanje cijena kao poslovni potez nije najbolja poslovna odluka. To je pokazatelj neke vrste panike kod ponuđača, što na dugi rok donosi samo probleme. Nakon što se cijene spuste nije ih moguće u kratkom roku vratiti na prijašnju razinu. Naravno da je cijena značajan faktor u odabiru proizvoda, no puno značajniji čimbenik je vrijednost za novac. Cijenu kao apsolutnu kategoriju treba staviti u odnos s onime što ćemo dobiti za tu cijenu. Po meni je kvalitetniji poslovni potez od pukog spuštanja cijena davanje dodatnih vrijednosti za istu cijenu’.
Pročitah pažljivo još jednom financ.izvještaj i nađoh valjanih razloga za vjeru u ovu dionicu.
Puna skladišta a prazan račun? To je dvosjekli mač, pogotovo na ovom području. Blokada je dobro iskustvo. A i čemu to u doba brzih distribucija?
Obzirom na opće stanje tržišta i reforme u tijeku, zaključujem da burza je klađenje na konja, ne poznatoga nego onoga koji dobro vuče, kojeg jahač pažljivo i znalački usmjerava.

Ja sam realista koji kupuje od pesimista i prodaje optimistima.

Ja jesam.

A sto je bilo kad si se probudio?

Ovo danas je klasicna navlakusa, dok ne lupi nekog po glavi sa bida.

Ja sam realista koji kupuje od pesimista i prodaje optimistima.

Jutro.
Neka te ne boli glava od aska.

sve veće količine iz dana u dan dolaze na prodaju, a kupnja sve slabija i slabija
bojim se da su priče o stečaju tužna istina i da će HGSP do kraja godine nestati kao firma [cry]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

i meni tako izgleda, šteta, mogli su biti jako uspješni da nisu pogriješili usput poslovnim eksperimentiranjem.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

cijenu su do sada branile samo banke, no izgleda da i one polako posustaju. I da su se pomirili sa gubicima, ako one okrenu na prodaju, dionica će se moći kupiti za par kuna. No banke ne mogu izaći, te će stoga vjerojatno još malo braniti cijenu, a onda šta bog da. Firme ko firme mi je žao. Propao je vemil, sad je red na hgspot…

ima li netko kakav konkretno korektan info il su ovo standardna lupetanja ekipe na putu u kladionicu
i meni je žao firme uvijek se sjetim kako je bio simpa onaj mali prostor u blizini bundeka prije ohooho godina
al kad su počeli prodavati frižidere mikrovalne i fenove bilo je očito da ne bu dobro završilo

Postanite Eu-robovi

Vjerujem da ce hgsp drugi kvartal puno bolje odradit.,ja ga skupljam..

Vjerujem da ce hgsp drugi kvartal puno bolje odradit.,ja ga skupljam..

Ja ne. Za mjesec dana ljudi će već razmišljati a neki i biti na godišnjim odmorima tako da ne znam tko bi to trebao trošiti u HGSPOTu. Osim toga, cijene im trenutačno nisu konkurentne a ljudi su sve manje budale da kupuju skuplje.

HGSPOT će svoju sudbinu odrediti u trećem i četvrtom kvartalu. Sve do sada se OK odrađuje, nemam zamjerki ali trenutačno cjenovno nisu dovoljno konkurentni da bi privlačili kupce i ostvarili pozitivnu bilancu a to je krajnje mjerilo svega. Sad, da su htjeli mogli su relativno bezbolno eutanazirati firmu krajem prošle godine i više ne gomilati gubitke tako da vjerujem da postoji neki plan ali iskreno, nemam dovoljno mašte ni informacija da bih mogao pretpostavljati što i kako misle dalje.

kolega cia i ja sam razmišljao da špekulativno na kratko uđem u dionicu, ali nikako nisam mogao odlučiti kada je povoljan trenutak. Odlučio sam odustati i ne iskušati sreću. To mi dovoljno govori o kakvoj je dionici riječ, kad ni jednog trenutka nisam mislio tu dionicu zadržati. Sretno svima sa ovom dionicom

Budite ljubazni pa se maknite sa teme koja vas ne zanima. Hvala! [bye]

marcello

New Report

Close