HGSP (HG Spot d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HGSP (HG Spot d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako je netko podebljao logično je da je netko i stanjio……a taj zna šta radi….

Nemojte mi samo slati zahtjeve za prijateljstvom


T+3: trebaju proći 3 radna dana od transakcije do evidentiranja u skdd

Prosla su 3 mjeseca. ?

a je li ih imaš na nekom skrbničkom računu?


a je li ih imaš na nekom skrbničkom računu?

Nalog sam dao normalno preko brokerskog odjela jedne banke ciji sam klijent. Inace ne bavim se bas dionicama, ovo sam ulozio kao rizicni kapital pa neka stoji, tako da mi nisu jos sve stvari bas posve jasne.

onda su dionice vjerovatno registrirane pod skrbničkim računom te banke. provjeri je li tvoja banka među ovima u prvih 10.
inače ako baš ovo ne pratiš odakle ti motiv da uložiš baš u hg spot? zašto ne neka druga dionica? ne sudim je li odluka ispravna nego me zanima kako netko tko ne prati burzu odabere dionicu?

Pratim burzu, ali nisam aktivni trader. Prvo sam napravio skolski portfelj sa deset najlikvidnijih dionica i drzao pola godine. Vidio sam da to ne pije vodu na taj iznos koji sam odlucio riskirati da probam trgovati na burzi. Odlucio sam se za doticnu dionicu jer je najgore iza nje, pratim je od kad su bili pred stecajem, mislim da ima najvise potencijala za rast, samo treba biti strpljiv i "zaboraviti" na nju neko vrijeme. Mislim da je jako potcijenjena. Ovaj pad cijene prouzrokuju sitni traderi koji misle zaraditi par postotaka na brzinu i kratke staze, a veci igraci su unutra i cekaju da novo vodstvo firme uini svoje. Bolesno tkivo su odstranili, stali na zemnbju i krenuli. IT sektor je buducnost bilo to preuzimanje od nekog veceg ili samostalni rast za ovu trvrtku, a da i ne govorim koliko mi g. Prpić ulijeva povjerenja. A ako i dodje do znatnog pada cijene, ulozit cu jos toliko i krenut s dokupom. Ako nista drugo bar sam siguran sa nikava afera necxe isplivat kao u nekim puno vecim i "jacim" tvrtkama. Kad se vrati kapital obicnih ljudi, poput mene, koji nisu bas upuceni previse u burzu, mislim da ce logicno biti uloziti kapit za koji je unaprijed odredjeno da je rizican u tvrtku poput ove, koja je izbjegla najgore i krenula dalje s velikim potencijalom za rast i zdrav razvoj. Medicina, farmacija i IT sektor su buducnost i vodeci sektore slijedecih par godina.

Moje skromno misljenje… I kako vole ovdje napisati "nije druk za kupnju". 🙂


Pratim burzu, ali nisam aktivni trader. Prvo sam napravio skolski portfelj sa deset najlikvidnijih dionica i drzao pola godine. Vidio sam da to ne pije vodu na taj iznos koji sam odlucio riskirati da probam trgovati na burzi. Odlucio sam se za doticnu dionicu jer je najgore iza nje, pratim je od kad su bili pred stecajem, mislim da ima najvise potencijala za rast, samo treba biti strpljiv i "zaboraviti" na nju neko vrijeme. Mislim da je jako potcijenjena. Ovaj pad cijene prouzrokuju sitni traderi koji misle zaraditi par postotaka na brzinu i kratke staze, a veci igraci su unutra i cekaju da novo vodstvo firme uini svoje. Bolesno tkivo su odstranili, stali na zemnbju i krenuli. IT sektor je buducnost bilo to preuzimanje od nekog veceg ili samostalni rast za ovu trvrtku, a da i ne govorim koliko mi g. Prpić ulijeva povjerenja. A ako i dodje do znatnog pada cijene, ulozit cu jos toliko i krenut s dokupom. Ako nista drugo bar sam siguran sa nikava afera necxe isplivat kao u nekim puno vecim i "jacim" tvrtkama. Kad se vrati kapital obicnih ljudi, poput mene, koji nisu bas upuceni previse u burzu, mislim da ce logicno biti uloziti kapit za koji je unaprijed odredjeno da je rizican u tvrtku poput ove, koja je izbjegla najgore i krenula dalje s velikim potencijalom za rast i zdrav razvoj. Medicina, farmacija i IT sektor su buducnost i vodeci sektore slijedecih par godina.

Moje skromno misljenje… I kako vole ovdje napisati "nije druk za kupnju". 🙂

Kolika ti je prosječna cijena ulaska na toj količini? Ova dionica mi je draga jer sam u dva dana okrenuo lijepu lovu na njoj, nije mi materijal za buy and hold trenutno, možda u nekoj bližoj budućnosti. HG Spotu će trebati minimalno godina dana da posloži kockice, a do onda se stvari stignu okrenut za 360 stupnjeva u svim smjerovima, prilično rizično ulaganje po meni.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


onda su dionice vjerovatno registrirane pod skrbničkim računom te banke. provjeri je li tvoja banka među ovima u prvih 10.

Ma, čovjek vas zahebava. Vrlo je jednostavno, da ima tu količinu bio bi među prvih 10. Nema tu nepoznanica!


Kolika ti je prosječna cijena ulaska na toj količini?

Vrlo vjerojatno će ti odgovoriti, cca. 25 kn!? Ma daj!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

kao što jednom davnoh napisah Nebo je granica!

Kolika ti je prosječna cijena ulaska na toj količini? Ova dionica mi je draga jer sam u dva dana okrenuo lijepu lovu na njoj, nije mi materijal za buy and hold trenutno, možda u nekoj bližoj budućnosti. HG Spotu će trebati minimalno godina dana da posloži kockice, a do onda se stvari stignu okrenut za 360 stupnjeva u svim smjerovima, prilično rizično ulaganje po meni.

Jedino što može okrenuti situaciju za 360 je ulazak Mediamarka na hrvatsko tržište a prateći neslužbene informacije oni neće doći dok RH ne uđe u EU. Nešto od toga razmišljanja imaš i u prospektu HGSPOTa.


…. mislim da ce logicno biti uloziti kapit za koji je unaprijed odredjeno da je rizican u tvrtku poput ove…

na burzi ništa nije logično i u pravilu bude suprotno od onoga što očekuješ [wink]

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

zašto uopće očekujete da bi mediamarkt ulazio preko hg spota na tržište? hg spot nema trgovine koje odgovaraju profilu mediamarktovih i nemaju lokacije u središtima gradova što je inače praksa za mediamarkt. isto tako ne pokrivaju cijeli asortiman koji zanima mediamarkt.

New Report

Close