HGSP (HG Spot d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HGSP (HG Spot d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




u ovoj dionici treba biti strpljiv-naznake da se stvar pomiče sa mrtve točke su tu-do kraja godine bi trebali ugledati rezultate ovih mijera koje se provode -pa ćemo biti pametniji-nema potrebe za nagađanjem razvoja situacije…

strpljiv ko na Titanicu,samo još fali glazba,gospodarstvo je u takvom stanju, da nas jedino može spasiti, da Vlada umjesto kruha i igara ponudi novu igru kruha i kompjutora
[/quote]

a čuj nije ni to daleko od istine, Skladgradnja i HAC su propali Vlada će tražit nove sektore i sektorske partnere za javnu nabavu 😀
[/quote]
može biti,ali po njihovom izgledu kada je sjednica Vlade,ne bih ocijenio da je ovo baš sektor koji njih zanima,bulje u kompjutore ko ………………………….vrata,zato i je sve gdje je,više njih zanima kakav bolji sektor

eto vidiš da ne rade ništa,nego ocjenjuju

proširio bih teoriju na ; strpljiv,jak i izdržljiv pa i bogat pomalo da imaš od čega trpiti ovolike gubitke


proširio bih teoriju na ; strpljiv,jak i izdržljiv pa i bogat pomalo da imaš od čega trpiti ovolike gubitke

Ajd citirao sam ti samo ovaj post,jel ustvari ni jedan nema veze sa vezom,mislim da pokušavaš biti pametan,zanimljiv ili nešto treće,ali stvarno ti ne ide. Ovdje nitko nije rekao da je HG Spot u ovom trenutku super kompanija a kamoli dionica, zato sam i napisao da nikada ne bih ušao u ovo sa više od 5% portfelja (tako da nisam u minusu jer i ostatak portfelja uvijek može pokriti gubitke na ovoj dionici ako se to i desi,mislim trenutno jesam u malom minusu budući da sam ponovo ulazio nakon što sam prvi put realizirao dobit).
Kod ove dionice tko god je ima,misli kupiti i ako vjeruje u nju,vjeruje da će u narednim kvartalima kompanija početi poslovati profitabilno i da će se vođenje kompanije popraviti u odnosu na bivšu upravu.
Opet kažem ova dionica nije za tipove kojima je tipka F5 izlizana na kompu jer neće se ništa desiti preko noći,ali ako netko smatra da će naredni period biti bolji u poslovanju ova dionica bi mogla biti jedna od boljih u 2010.

ja sam svoje prodao i kupio Đakovštine,po istom obrascu,ako


Malo promjena u TOP 10, stanje 21.01.

1. LONČAR SAŠA 94.905 28,76 Osnovni račun
2. ĆEJVAN DENIS 39.922 12,10 Osnovni račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 31.335 9,50 Skrb. račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 21.509 6,52 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 17.000 5,15 Skrb. račun
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 7.963 2,41 Osnovni račun
7. URLIĆ MARIO 5.850 1,77 Osnovni račun
8. RADINIĆ MARIO 5.700 1,73 Osnovni račun
9. INGRA D.D. 5.670 1,72 Osnovni račun
10. FILIPI BRUNO 3.400 1,03 Osnovni račun

Filipi Bruno, jeli nam to šef Coca Cole u prvih 10!?

Opet promjene u TOP 10. Stanje na dan 29.01.

1. LONČAR SAŠA 94.905 28,76 Osnovni račun
2. ĆEJVAN DENIS 39.922 12,10 Osnovni račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 31.335 9,50 Skrb. račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 21.509 6,52 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 17.000 5,15 Skrb. račun
6. URLIĆ MARIO 6.000 1,82 Osnovni račun + 150 kom.
7. RADINIĆ MARIO 5.700 1,73 Osnovni račun
8. INGRA D.D. 5.670 1,72 Osnovni račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 5.363 1,63 Osnovni račun – 2.600 kom.
10.FILIPI BRUNO 3.400 1,03 Osnovni račun

Izgleda da će nakon skrbničkog i Raiff osnovni uskoro izaći iz TOP 10!?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


Na skupštini je usvojen plan pokrivanja gubitaka za 2009.g. i to većinom pokrivanjem iz dijela zadržane dobitiu visini od 17,9 mil. kn, a manji dio od 4,4 mil. kn će se prenijeti u slijedeću godinu.

Jedna isprika, u gornjem postu sam mislio na 2008.g.

Nadalje, stigli su godišnji rezultati, a za razliku od velikih razvikanih Hr firmi HG Spot predaje svoj izvještaj na vrijeme, bez obzira na rezultat. Svaka čast i sve pohvale još jednom!

Ukupni prihodi HG spota u 2009. iznosili su 153,6 milijuna kuna, dok su godinu ranije iznosili 341,5 milijuna kuna. Istodobno, ukupni rashodi pali su sa 371 na 196,4 milijuna kuna. Gubitak ne iznenađuje i iznosi – 42,7 mil. kuna, a sa obzirom na prepolovljene prihode mogao je biti i znatno veći. Očekivano, prihod u zadnjem kvartalu je bio samo 19,5 mil. kn dok je u zadnjem kvartalu prošle godine iznosio čak 92,3 mil. kn.
Mene veseli veliko smanjenje zaliha sa 54,8 mil. kn na 19,5 mil. kn, a posebno je dobro vidjeti i smanjenje obaveza prema dobavljačima sa 54 mil. kn na 29,3 mil. kn.
http://zse.hr/UserDocsImages/financ/HGSP-fin2009-4Q-NotREV-N-HR.pdf
Eto, sada ostaje za vidjeti što će se događati u narednom periodu, a posebno će biti zanimljivo vidjeti rezultate za 1Q/2010.g.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire



proširio bih teoriju na ; strpljiv,jak i izdržljiv pa i bogat pomalo da imaš od čega trpiti ovolike gubitke

Ajd citirao sam ti samo ovaj post,jel ustvari ni jedan nema veze sa vezom,mislim da pokušavaš biti pametan,zanimljiv ili nešto treće,ali stvarno ti ne ide. Ovdje nitko nije rekao da je HG Spot u ovom trenutku super kompanija a kamoli dionica, zato sam i napisao da nikada ne bih ušao u ovo sa više od 5% portfelja (tako da nisam u minusu jer i ostatak portfelja uvijek može pokriti gubitke na ovoj dionici ako se to i desi,mislim trenutno jesam u malom minusu budući da sam ponovo ulazio nakon što sam prvi put realizirao dobit).
Kod ove dionice tko god je ima,misli kupiti i ako vjeruje u nju,vjeruje da će u narednim kvartalima kompanija početi poslovati profitabilno i da će se vođenje kompanije popraviti u odnosu na bivšu upravu.
Opet kažem ova dionica nije za tipove kojima je tipka F5 izlizana na kompu jer neće se ništa desiti preko noći,ali ako netko smatra da će naredni period biti bolji u poslovanju ova dionica bi mogla biti jedna od boljih u 2010.
[/quote]

pokušavam biti ispravan dobitnik,a ne grbavi gubitnik [wink]

Poštovani kupci, kako bismo vam što više olakšali u slučajevima kada trebate usluge servisa, potrudili smo se maksimalno ih unaprijediti. Evo nekoliko riječi direktno iz servisnog odjela.

Burno vrijeme u poslovanju HGspota je iza nas. Dolaskom nove Uprave, HGspot je doživio restrukturiranje odjela i kadrova. Na tragu pozitivnih promjena, želim Vam se obratiti s funkcije novog voditelja servisa HGspota. Prije svega, želio bih reći da nam je briga o kupcu na prvom mjestu i najvažniji je cilj našeg poslovanja, budući da je zadovoljan kupac mjerilo našeg rada. U skladu s tim, potrudili smo se unaprijediti poslovanje servisa te bih vas želio informirati o promjenama u radu servisnog odjela koje će, vjerujem, pridonijeti upravo vašem zadovoljstvu.
Radno vrijeme servisa je radnim danom od 08 do 16 sati. Svoje uređaje možete predati u servis u našim poslovnicama diljem lijepe naše unutar radnog vremena poslovnica (pogledati pod radno vrijeme na http://www.hgspot.hr). Zagrebačke poslovnice (Utrine i Škorpikova/Kika) zaprimaju uređaje na servis u vremenu od 10 do 18 sati svakog radnog dana. Status ovog servisnog naloga možete provjeriti na našoj web stranici http://www.hgspot.hr, i to na sljedeći način: odabirom servis, upisom vašeg servisnog naloga te odgovorom na antispam pitanje. Za sve ostale informacije vezane uz servis, ostavite svoj kontakt i broj servisnog naloga na tel 01/6611-555 ili jednostavno uputite mail na servis@hgspot.hr. U najkraćem mogućem roku, kontaktirat će vas osoblje servisa. Za pozive zaprimljene nakon 16 sati, osoblje će vas kontaktirati sljedeći radni dan.

Unaprijed zahvalan,
Davor Cvetnić
voditelj servisa HGspot
Vaš HGspot servis

P.S. Naš novi moto – Uobičajene kvarove rješavamo odmah, a za nemoguće nam ostavite malo više vremena. :)))))
http://www.hgspot.hr/

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Dobro jutro Smart.

Ta informacija je na webu mjesecima.

Ja sam realista koji kupuje od pesimista i prodaje optimistima.


Dobro jutro Smart.

Dobro jutro MaliMišu, sorry vidio sam.

Prpić: Bivša Uprava HG Spota nije namjerno dovela tvrtku u probleme

Dioničari HG Spota na Glavnoj skupštini nisu tražili podizanje tužbi protiv bivše Uprave na čelu s Almom Curl. Savjetnik aktualne Uprave Hrvoje Prpić kaže da su financijski forenzičari pročešljali dokumente.
“Izvješće je pokazalo da su pogreške koje je napravila bivša Uprava rezultat neznanja i nesnalaženja, a ne namjernih postupaka koji bi bili kažnjivi zakonom”, kaže Prpić.Bivši menadžment HG Spotu ostavio je dug od 42,7 milijuna kuna vidljivo je iz godišnjeg izvješća. Prihod kompanije u 2009. pao je 55 posto na 152,3 milijuna kuna. U posljednjem tromjesečju HG Spot je uprihodio 19,5 milijuna kuna uz gubitak od 15,9 milijuna kuna. Restrukturiranjem su tromjesečni troškovi pali sa 92,3 na 19,5 mil. kuna.Pojedinačno najveći dioničar Saša Lončar kaže da nikako ne može biti zadovoljan rezultatom bivše Uprave. “Proceduralno sam im dao razrješnicu, ali ako se naknadno otkriju nezakonitosti, tražit ću da ih se procesuira”, kaže Lončar.I on i drugi najveći dioničar Denis Ćejvan slažu se da tvrtka dobro napreduje. Zbog duga HG Spot u 2010. neće isplatiti dividendu.
http://www.poslovni.hr/138478.aspx

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

MaliMis, 01.02.2010. u 15:45
Zbog duga HG Spot u 2010. neće isplatiti dividendu.

A mi smo joj se tako žarko nadali.

Neka se samo oni slažu da tvrtka dobro napreduje, valjda će ponovno koji val poz. ludila.

Ja sam realista koji kupuje od pesimista i prodaje optimistima.

New Report

Close