HGSP (HG Spot d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HGSP (HG Spot d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dobili smo besplatnu reklamu…., sad kad krenu kupovati kod nas…

A što će te im prodati? Jesi ti bio u HG Spotovom dućanu poslje preobrazbe. Bolji izbor robe imaju bakice na placu.

Ljudi na ovoj dionici još uvijek traje rasprodaja iz TOP10 … Samo od 20.11.2009 prodano je cca 43000kom ili ti u prostocima cca 12.91%

Tko voli nek izvoli :-))

ako ovo preživi, ići će na 150 kn do kraja godine
banke su kreditno jako unutra, znači trebalo bi preživjeti
jedino što na burzi ništa nije sigurno,al za špekulante i kockare dušu dalo

sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!





i šta je najbolje ide mu. povremeno se pojavljuje na prodaji oko 1.000 komada ali se dobro pazi da ih se ne poklopi

ma ja gledam ovu dionicu pravu jazovku je prošla i zato sam odlučio sve prodat i uć u HGSP pa ćemo vidjet jel kuća na kat ili gaće na štap
[/quote]

U svakom slučaju sretno i svaka čast na ogromnim mudima 🙂
[/quote]
hvala kolega
[/quote]
bolje da si otišao na rulet i stavio sve na crno…. [bye]

Odobrenjem plana za zbrinjavanje viška zaposlenika od strane HZZ – riješit će se više od polovice zaposlenih.
Okvirno je način zbrinjavanja opisan još….
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/46841/HGspot-otpusta-polovicu-zaposlenih.html

marcello


Ljudi na ovoj dionici još uvijek traje rasprodaja iz TOP10 … Samo od 20.11.2009 prodano je cca 43000kom ili ti u prostocima cca 12.91%
Tko voli nek izvoli :-))

Stanje 13.01.
1. LONČAR SAŠA 94.905 28,76 Osnovni račun
2. ĆEJVAN DENIS 39.922 12,10 Osnovni račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 31.335 9,50 Skrb. račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 21.509 6,52 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 17.000 5,15 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 8.387 2,54 Skrb. račun
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 7.963 2,41 Osnovni račun
8. RADINIĆ MARIO 5.700 1,73 Osnovni račun
9. URLIĆ MARIO 5.700 1,73 Osnovni račun
10.INGRA D.D. 5.670 1,72 Osnovni račun
Raiff skrbnički sa 8. mjesta OUT. (11.01. 6.403 kom.)

Stanje 15.01.
1. LONČAR SAŠA 94.905 28,76 Osnovni račun
2. ĆEJVAN DENIS 39.922 12,10 Osnovni račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 31.335 9,50 Skrb. račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 21.509 6,52 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 17.000 5,15 Skrb. račun
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 7.963 2,41 Osnovni račun
7. RADINIĆ MARIO 5.700 1,73 Osnovni račun
8. INGRA D.D. 5.670 1,72 Osnovni račun
9. URLIĆ MARIO 5.322 1,61 Osnovni račun – 378 kom.
10.FILIPI BRUNO 3.400 1,03 Osnovni račun
PBZ skrbnički sa 6. mjesta OUT. (13.01. 7.963 kom.)

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire



Ljudi na ovoj dionici još uvijek traje rasprodaja iz TOP10 … Samo od 20.11.2009 prodano je cca 43000kom ili ti u prostocima cca 12.91%
Tko voli nek izvoli :-))

Stanje 13.01.
1. LONČAR SAŠA 94.905 28,76 Osnovni račun
2. ĆEJVAN DENIS 39.922 12,10 Osnovni račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 31.335 9,50 Skrb. račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 21.509 6,52 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 17.000 5,15 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 8.387 2,54 Skrb. račun
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 7.963 2,41 Osnovni račun
8. RADINIĆ MARIO 5.700 1,73 Osnovni račun
9. URLIĆ MARIO 5.700 1,73 Osnovni račun
10.INGRA D.D. 5.670 1,72 Osnovni račun
Raiff skrbnički sa 8. mjesta OUT. (11.01. 6.403 kom.)

Stanje 15.01.
1. LONČAR SAŠA 94.905 28,76 Osnovni račun
2. ĆEJVAN DENIS 39.922 12,10 Osnovni račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 31.335 9,50 Skrb. račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 21.509 6,52 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 17.000 5,15 Skrb. račun
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 7.963 2,41 Osnovni račun
7. RADINIĆ MARIO 5.700 1,73 Osnovni račun
8. INGRA D.D. 5.670 1,72 Osnovni račun
9. URLIĆ MARIO 5.322 1,61 Osnovni račun – 378 kom.
10.FILIPI BRUNO 3.400 1,03 Osnovni račun
PBZ skrbnički sa 6. mjesta OUT. (13.01. 7.963 kom.)
[/quote]

I što to dokazuje? Ova firma se uspješno restrukturirala i kreče u novi ciklus investicija.Ulažite u znanje,kolega!!

Plavi: Belišće je zvijezda Baranje! Koliki vam je NAV (netto asset value) na imovinu :)

hmmmmm…. [undecid]

E plus prestigao HG Spot

Nakon Konikoma i Technomaxa među tri vodeća trgovca elektronikom probio se E plus

Novo preslagivanje na tržištu potrošačke elektronike među tri najveća trgovca iznjedrilo je tvrtku E plus iz Donjeg Stupnika. Direktor tvrtke koja se bavi veleprodajom i maloprodajom bijele tehnike, malih kućanskih aparata, audio-video i informatičke opreme Bernard Šepetanc kaže da na razini 2009. očekuje promet od 200 milijuna kuna.

Stečajem Peveca i Vemila te posrnućem HG Spota, koji se intenzivno restrukturira, odnosi na tržištu znatno su se promijenili
Manja konkurencija
"U 2008. godini uprihodili smo 211 milijuna kuna, a lani smo prema prvim izračunima imali pad prometa od četiri do pet posto. Budući da je hrvatsko tržište palo za trećinu, zadovoljan sam dosadašnjim rezultatima E plusa", izjavio je za Poslovni dnevnik Šepetanc. Očekuje se da najbolji rezultat u 2009. godini na tržištu potrošačke elektronike ostvari osječki Konikom s prometom od približno 320 milijuna kuna. Tržišni lider u prvih je devet mjeseci, tvrdi operativni direktor Božidar Prpić, rastao 26,9 posto. Slijedi ga Technomax koji prema riječima predsjednika Uprave Mire Petravića očekuje da će u 2009. imati promet sličan onom godinu prije od 234,2 milijuna kuna. Na trećemu mjestu najvećih domaćih trgovaca potrošačkom elektronikom sada se nalazi E plus. Direktor tvrtke Bernard Šepetanc kaže da im je prostor za taj uspjeh otvorila konkurencija jer je znatno oslabila. "Prije svega mislim na tvrtke kao što su Pevec, Vemil i HG Spot", napominje Šepetanc. Pevec je bankrotirao, Vemil se nakon preimenovanja u Informatiku Vrbani gotovo ugasio, a HG Spot se tek počeo oporavljati nakon što je lani zapao u dužničke probleme. Šepetanc dodaje da bi u 2009. E plus prošao i bolje da nije proveo konsolidaciju. "Zatvorili smo dvije trgovine s nezadovoljavajućom profitabilnosti i otvorili tri nove koje su veće i rade uspješnije. Međutim, taj period između zatvaranja i otvaranja novih trgovina umanjio nam je prihod", pojašnjava. E plus ima mrežu od 27 trgovina od čega devet u svom vlasništvu, a ostale vode partneri. Lani je povećao broj zaposlenika na njih 142. Usporedbe radi, HG Spot je zbog restrukturiranja najavio da će sa 185 broj zaposlenika smanjiti na njih 85 uz mogućnost da postojeće zaposlenike ponovno angažira u idućem razdoblju.

‘Prva ruka’
Šepetanc kaže da im je u očuvanju prodaje tijekom krize pomogla veleprodaja. "E plus je u prednosti nad dijelom konkurencije jer ima vlastite ekskluzivne distribucije, što znači da smo u prodajnom lancu prva ruka u uvozu, što je u vrijeme kad se marže smanjuju poželjna pozicija kad promatramo troškovnu stranu poslovanja", tvrdi Šepetanc. U 2010. očekuje rast od 20 posto te dodaje da smatra da je to ostvarivo čak i ako se gospodarska situacija zadrži na sadašnjoj razini ili bude nešto lošija. "No osobno mislim da je kriza u Hrvatskoj dotaknula dno. Rast od 20 posto ostvarit ćemo zahvaljujući organskom rastu jer smo otvorili tri i planiramo još dvije nove trgovine, što će dovesti do bitnog rasta poslovanja", kaže Šepetanc iz E plusa.

PD

mjerkam već neko vrijeme HGSPOT ali nekako mi se čini da će mu oporavak biti spor i dugotrajan, a još je i firma puna dugova. Za to vrijeme konkurencija ih sve jače prestiže.

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

mjerkam već neko vrijeme HGSPOT ali nekako mi se čini da će mu oporavak biti spor i dugotrajan, a još je i firma puna dugova. Za to vrijeme konkurencija ih sve jače prestiže.

Dugotrajan? Slažem se. Težak? Da. Ali ima jedna druga stvar, tko je od prisutnih gledao cijene računala ili komponenti Konikomu, Technomaxu ili E plusu? Ja jesam, Konikom je po ponudi slab (barem trgovina u City Centru), Technomax nešto bolji ali cijene su im ubitačne jer imaju mali protok robe koja stoji u vitrinama sa cijenama koje su vrijedile u trenutku kada su kompnente stigle (npr Radeon 4890 je 2099kn za što se sa neznatnom doplatom dobije kartica novije generacije, 5850) a za E plus nisam do sada čuo ali po web stranici su isto prvenstveno dealeri bijele i audio-video tehnike. Sa naglaskom na računala HGSPOT još uvijek može zauzeti dobru poziciju na tržištu jer je ta niša još uvijek slabo popunjena. Međutim, trenutačno je situacija kod njih dosta inertna što nije dobro jer se sve može nadoknaditi osim izgubljenog vremena.


hmmmmm…. [undecid]

E plus prestigao HG Spot

Nakon Konikoma i Technomaxa među tri vodeća trgovca elektronikom probio se E plus

Novo preslagivanje na tržištu potrošačke elektronike među tri najveća trgovca iznjedrilo je tvrtku E plus iz Donjeg Stupnika. Direktor tvrtke koja se bavi veleprodajom i maloprodajom bijele tehnike, malih kućanskih aparata, audio-video i informatičke opreme Bernard Šepetanc kaže da na razini 2009. očekuje promet od 200 milijuna kuna.

Stečajem Peveca i Vemila te posrnućem HG Spota, koji se intenzivno restrukturira, odnosi na tržištu znatno su se promijenili
Manja konkurencija
"U 2008. godini uprihodili smo 211 milijuna kuna, a lani smo prema prvim izračunima imali pad prometa od četiri do pet posto. Budući da je hrvatsko tržište palo za trećinu, zadovoljan sam dosadašnjim rezultatima E plusa", izjavio je za Poslovni dnevnik Šepetanc. Očekuje se da najbolji rezultat u 2009. godini na tržištu potrošačke elektronike ostvari osječki Konikom s prometom od približno 320 milijuna kuna. Tržišni lider u prvih je devet mjeseci, tvrdi operativni direktor Božidar Prpić, rastao 26,9 posto. Slijedi ga Technomax koji prema riječima predsjednika Uprave Mire Petravića očekuje da će u 2009. imati promet sličan onom godinu prije od 234,2 milijuna kuna. Na trećemu mjestu najvećih domaćih trgovaca potrošačkom elektronikom sada se nalazi E plus. Direktor tvrtke Bernard Šepetanc kaže da im je prostor za taj uspjeh otvorila konkurencija jer je znatno oslabila. "Prije svega mislim na tvrtke kao što su Pevec, Vemil i HG Spot", napominje Šepetanc. Pevec je bankrotirao, Vemil se nakon preimenovanja u Informatiku Vrbani gotovo ugasio, a HG Spot se tek počeo oporavljati nakon što je lani zapao u dužničke probleme. Šepetanc dodaje da bi u 2009. E plus prošao i bolje da nije proveo konsolidaciju. "Zatvorili smo dvije trgovine s nezadovoljavajućom profitabilnosti i otvorili tri nove koje su veće i rade uspješnije. Međutim, taj period između zatvaranja i otvaranja novih trgovina umanjio nam je prihod", pojašnjava. E plus ima mrežu od 27 trgovina od čega devet u svom vlasništvu, a ostale vode partneri. Lani je povećao broj zaposlenika na njih 142. Usporedbe radi, HG Spot je zbog restrukturiranja najavio da će sa 185 broj zaposlenika smanjiti na njih 85 uz mogućnost da postojeće zaposlenike ponovno angažira u idućem razdoblju.

‘Prva ruka’
Šepetanc kaže da im je u očuvanju prodaje tijekom krize pomogla veleprodaja. "E plus je u prednosti nad dijelom konkurencije jer ima vlastite ekskluzivne distribucije, što znači da smo u prodajnom lancu prva ruka u uvozu, što je u vrijeme kad se marže smanjuju poželjna pozicija kad promatramo troškovnu stranu poslovanja", tvrdi Šepetanc. U 2010. očekuje rast od 20 posto te dodaje da smatra da je to ostvarivo čak i ako se gospodarska situacija zadrži na sadašnjoj razini ili bude nešto lošija. "No osobno mislim da je kriza u Hrvatskoj dotaknula dno. Rast od 20 posto ostvarit ćemo zahvaljujući organskom rastu jer smo otvorili tri i planiramo još dvije nove trgovine, što će dovesti do bitnog rasta poslovanja", kaže Šepetanc iz E plusa.

PD

mjerkam već neko vrijeme HGSPOT ali nekako mi se čini da će mu oporavak biti spor i dugotrajan, a još je i firma puna dugova. Za to vrijeme konkurencija ih sve jače prestiže.

Kakve veze ima konkurencija,onir asturaju!

Plavi: Belišće je zvijezda Baranje! Koliki vam je NAV (netto asset value) na imovinu :)

MaliMis, 18.01.2010. u 22:11
mjerkam već neko vrijeme HGSPOT ali nekako mi se čini da će mu oporavak biti spor i dugotrajan, a još je i firma puna dugova. Za to vrijeme konkurencija ih sve jače prestiže.

Pa kakve su ovo gluposti? Pa kakve veze ima to sto hg spot nije u top 3 firme? Pa valjda je zelja dionicara da se tvrtka oporavi i posluje profitabilno. Nikoga ne zanima ova tvrtka gdje je sada nego gdje ide. Da je u top 3 firme, vjerovatno joj nebi ni trebalo restruktuiranje, a ni cijena dionice nebi bila 60kn. Na kojem mjestu je bio hgspot kad je dionica bila 750kn?

Konkurencija? Technomax ima katastrofalno visoke cijene, ovaj E plus trguje sa svim i svacim sto takoder nije dugorocna garancija uspjeha. Mislim da te dvije firme vise profitiraju od neuspjeha konkurencije, jer da je drugacije valjda bi i prije bile u top 3..

HGSPOT je neko vrijeme imao katastrofalno los management i lose organiziranu strateriju poslovne ekspanzije. Sada se ponovno profilira iskljucivo na informatiku i ljudi ne ocekuju da se stvari okrenu preko noci, ali se definitivno osluskuju informacije u kom smjeru oporavak vodi.

Cinjenica je da za sada oporavak ide vrlo glatko, bez vecih trzavica. Otvorene su sve poslovnice, web shop, bankovne garancije, potvrdeno zbrinjavanje radnika… Mislim da su unutra veliki igraci koji znaju svoj posao. To sto hgspot nije top 3 za mene ne predstavlja problem, problem ce biti ako ne budu poslovali pozitivno na kraju 2010., uz promet na razini 2008.

I na kraju ovo nije izbor za miss ili za 2 pratilje, a jos manje trka na 100 m.

Ja sam realista koji kupuje od pesimista i prodaje optimistima.


To sto hgspot nije top 3 za mene ne predstavlja problem, problem ce biti ako ne budu poslovali pozitivno na kraju 2010., uz promet na razini 2008.

Nije uopće čudno što je HGSpot izgubio tržišni udio, pa jedno vrijeme nije ni radio!? Gledajući u budućnost povećanje prihoda mu je neminovno, a Prpić je najavio dobit već u 1Q/2010.


I što to dokazuje? Ova firma se uspješno restrukturirala i kreče u novi ciklus investicija.Ulažite u znanje,kolega!!

Vidi ovoga, jučer se registrirao i misli da može dijeliti lekcije na forumu!? Ne dokazuje ništa, samo sam postao tko je izašao iz TOP 10 u proteklih nekoliko dana!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

New Report

Close