HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Iz svega i uvijek treba pronaci pozitivnu stranu, tako i ovdje ima to da nama malim dionicarima je pozitivno sto mozemo ovdje ovaj gubitak "prebiti" s dobitkom barem sto se poreznog opterecenja tice. Dakle prodati moramo cijena se zna jer je Hanfa tako naredila.
"Zelenim svjetlom Hanfe u zagrebačkoj Hidroelektri niskogradnji u završnu fazu ulazi postupak prisilnog preuzimanja preostalih 410.469 dionica od strane pojedinačno najvećeg dioničara Sergeja Gljadelkina."

kolega Pongy
moram vas ispraviti jer niste točno konstatirali trenutnu situaciju u Hidroelektri,
dakle većinski vlasnik nema 95% dionica pa prema tome ne može se ni provesti istiskivanje malih dioničara ((squeeze out)
Ovdje se radi o normalnom postupku kada netko stekne 25% ima obavezu dati ponudu za preuzimanje. To ne obvezuje ni jednog dioničara da svoje dionice mora prodati. Nakon postupka preuzimanja dionica većinski vlasnik može ili i ne mora nastaviti otkupljivati dionice na burzi, ali može napraviti .dokapitalizaciju i time umanjiti vlasnički udio preostalih dioničara.
Ne trebam vas podsjećati da je većinski vlasnik već proveo dokapitalizaciju i time i stekao većinski paket, a da to nije učinjeno Hidroelektra bi nažalost možda već i bila u stečaju.

@perica222

Ne može napraviti ni dokapitalizaciju, ako je 75% dioničara ne odobri.
Iako, mislim da rus ima situaciju pod kontrolom.
Svakako nam je bolje s rusom, nego bez njega.
Načuo da kupuje Hidru zbog referenci za Moskovsku obilaznicu, tko zna.
Mislim da će i kod nas biti dovoljno posla za Hidru.
Dugo Selo je pravi dokaz.

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora! Hvala!

U redovnom rezimu smo



Iz svega i uvijek treba pronaci pozitivnu stranu, tako i ovdje ima to da nama malim dionicarima je pozitivno sto mozemo ovdje ovaj gubitak "prebiti" s dobitkom barem sto se poreznog opterecenja tice. Dakle prodati moramo cijena se zna jer je Hanfa tako naredila.
"Zelenim svjetlom Hanfe u zagrebačkoj Hidroelektri niskogradnji u završnu fazu ulazi postupak prisilnog preuzimanja preostalih 410.469 dionica od strane pojedinačno najvećeg dioničara Sergeja Gljadelkina."

kolega Pongy
moram vas ispraviti jer niste točno konstatirali trenutnu situaciju u Hidroelektri,
dakle većinski vlasnik nema 95% dionica pa prema tome ne može se ni provesti istiskivanje malih dioničara ((squeeze out)
Ovdje se radi o normalnom postupku kada netko stekne 25% ima obavezu dati ponudu za preuzimanje. To ne obvezuje ni jednog dioničara da svoje dionice mora prodati. Nakon postupka preuzimanja dionica većinski vlasnik može ili i ne mora nastaviti otkupljivati dionice na burzi, ali može napraviti .dokapitalizaciju i time umanjiti vlasnički udio preostalih dioničara.
Ne trebam vas podsjećati da je većinski vlasnik već proveo dokapitalizaciju i time i stekao većinski paket, a da to nije učinjeno Hidroelektra bi nažalost možda već i bila u stečaju.
[/quote]
Ocito nije prepoznata doza sarkazma u mojem postu. Ovo sam pisao jer 8.5 mio nije puno, ovo je zvono na uzbunu, da ne bi stvarno mali izvisili a na cemu se sustavno radi.

Hidra je “otvorena” za trgovanje da ne bi bilo iznenadenja?!

1900 dionica na bidu? Opet mali “spavaju”!

Ak ovo Sergejovo bude išlo preko burze, vjerojatno će se u jednom trenu pojaviti njegov veliki bid i odgovarajući ask i to će se odraditi. Mislim preko Agram brokera.

Trial tko je spreman dati svoje dionice po 20 kn?

@SeRija
A tko mu je do sada prepustio 213412 komada koje posjeduje.

Vidjet ćemo tko će dati. Netko hoće. Mislim da nećemo dugo čekati.
Zato je i otvoreno trgovanje, iako ova dionica nema uvjeta za to. Samo zato da se ne zna kad će, a ne u 13 sati.

I sad netko maknuo 500 kom sa bida???

Pongy to pitanje sam postavio prije 2 mjeseca, tko mu to dozvoljava da se domogne firme za malo para?

New Report

Close