HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakva nerazumna kupnja, netko vam preuzme cijelu kompaniju po 15 kuna, a sada vi kupujete po 26, netko će ovdje gadno izgubit slušajući navlakače.
Samo pogledajte fundamente, ovo bi i po 10 bilo rizično skupo.
Usput, stiže još 2 milijuna dionica.

na asku do 54 kn , gdje je ovaj H nalog je negdje oko 1800 dionica.

svakim danom se čisti ask po malo.

Pa i vidis da je neko htio kupit 350 komada na 25 pa mu niko ne zeli prodat jer nitko ni ne prodaje…ovo su sve “zaboravljeni nalozi”

@alias
Još sam malo nadokupio… dionice imam odavno i još niti jednu nisam prodao, čak nemam niti nalog na prodaji. Doći će bolja vremena za HIDRU u to sam 100% uvjeren!

Vi ne shvaćate da bi meni bilo drago da svi zaradite po 200, 300 ili 500%, ali mene nerviraju postovi tipa sitan je bid/ask, dokupio je ovaj itd. i sve je to povezano s vrijednošću dionice i njezinim rastom. Dajte mi recite jedan suvisli razlog zašto bi HDEL trebao rasti? Jer je prošao predstečajnu nagodbu? Pa u istim ste problemima kao i prije, a to je da imate ogromne dugove (možda ako prođe PSN malo manje) i nikakvog posla. Ja sam na burzi jako dugo i sjećam se od kad govore o novim poslovima na IGH-u i od kad im ja govorim da ništa od toga. Ako vi želite navući druge da kupuju dionicu, onda ok, ali nemojte sami sebe zavaravati da ovdje slijedi blistava budućnost u roku 15 dana. Nema više lopovluka kao nekad kad se gradilo i davalo šakom i kapom s maržama od 30%. Pa viadukt radi kao lud jedva s dobiti. Mislite da vi možete bolje? Na pola gradilišta u Hrvatskoj čak i uz ZLZ je viadukt i opet ništa. Nemojte se zavaravati

Pa svi znamo da je kod HIDRE situacija izuzetno složena, ali što vrijedi, koliko vrijedi, kakvi su fudamenti(užasno loši) je jedna sadašnja trenutačna situacija. Druga pak stvar je da postojeći dioničari barem za sada nisu spremni prodati dionice za “budi što”!

Sadasnja cijena dionice je stecajna cijena.. Ako prodje predstecajna i doci ce i promjena cijene.. +naravno….

To je jako loše razmišljanje i njega se drže samo početnici. Koga briga ako si izgubio na dionici, a znaš da ima neka druga bolja? Šta ti smeta to što si u minusu na njoj? Pa šta, vratiti ćeš s tom drugom boljom. Često, često, često ljudi rade tu pogrešku. Sjećam se baš kad sam prije neke 2 i pol godine govorio ljudima na IGHu isto ovo. Dionica je bila oko 870kn, a turisti strašno jeftini, ali kako su svi bili u IGH-u od visokih razina nitko nije htio prodati, iako je bilo sigurno 20 boljih prilika na burzi. Nije samo da je IGH još pao, nego su ove druge strašno porasle. Ja sam im rekao da ulože u KORF onda (bio oko 90kn). Da su poslušali vratili bi i uložen novac i još bi zaradili. Ne pišem ovo ovdje da ispadnem strašno pametan i poseban nego vam želim objasniti da logično razmišljate i da gubitak na jednoj, pet, deset dionica, nije kraj svijeta. Naj.gluplja je izjava da “nisi izgubio dok nisi prodao dionicu”. To su pisali u svojim knjigama vjerovatno ljudi koji su pogubili sve pare na burzi

@alias
Ma u mnogočemu ste vi u pravu, ali što bi rekli za neke druge kompanije gdje su ljudi još gore zaglavili kao dioki, staklenici,petrokemija i da ne nabrajam…???

I tamo sam pisao da ne kupuju 🙂


I tamo sam pisao da ne kupuju 🙂

ja držim još Hidrre od 400 kn i dobro kažu upućeni znalci[emo_vrtimise], nisam još ništa izgubio u komadima, samo nešto kuna


I tamo sam pisao da ne kupuju 🙂

Čitajući vaše komentare u vezi HIDRE pitam se tko su ti zaljubljenici u HIDRU koji kupuju nešto što ništa ne vrijedi.Istina promet nije velik, ali svejedno bacanje novaca samo tako.

New Report

Close