HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sam siguran da neće biti ništa od stečaja i da će kao što stoji u ugovoru ako čitaš između redova ići u drugi krug pregovora s radnicima koji ne potpišu
Ovi koji su potpisali odlaze i smanjuju dugovanja firmi za 10ke miliona
A tko ima od toga koristi?
Radnici teško!!!

Jel odrzana danas skupstina vjerovnika?

Ma i njima su ponudili nagodbu ( ucjenu) sličnu kao radnicima ali vjerovnici nisu pristali,navodno novi prijedlog jakooo brzo

Nemaju puno vremena do 07.12

Sta se desava 07.12 ?

Neznam kako se to službeno zove ali uglavnom svi govore da Hidra ide u stečaj ako ne bude dogovora i plaće do tada (navodno poslodavac u pred stečaju mora u roku 60 dana osigurat jednu plaću radnicima )
Ma i dalje sam siguran da se to neće desiti,samo je tužno što su bez osjećajno iskoristili situaciju u kojoj su radnici pa su u velikom broju potpisali tu ucjenu dok s vjerovnicima idu u drugi krug pregovora jer oni očito nisu pred zidom i nisu pristali na mrvice…

Ima li bilo kakvih novosti?

Ovaj tjedan je dogovoren sastanak sa vjerovnicima pošto nisu pristali na odricanje od 70%
Također i radnike koji nisu potpisali oprost duga ponovno zovu u Kadrovsku službu
Valjda će se ovaj tjedan završiti ta trakavica

Pratim ovu temu vec duze vrijeme ali nisam sudjelovao u raspravi. Posto ste upuceniji od mene mozete li mi reci sto ce biti s onim radnicima koji i dalje (bez obzira na nagovaranje i prijetnju otkazom) odbiju potpisati nagodbu? Nazalost, vecina radnika je potpisala sporazume na svoju vlastitu stetu zbog straha za posao. Da ne govorim o nepravilnostima na ispatnim listama… Ima li nade za spas ili je stecaj neizbjezan?

Previše se na ovoj temi priziva stečaj, puno više nego na Diokiju koji je na žalost završio u stečaju dok je velika većina forumaša upravo suprotno tvrdila!

Ima li kakvih pomaka? Nitko nista ne pise.. Sta se desava?

Ovih dana pa možda i danas će se javno znati a sve glasnije se priča da je stvar riješena
U srijedu je bio razgovor sa radnicima koji nisu potpisali onu ucjenu,ali bez rezultata jer argumenti su im bili očajni i sve izgleda kao pokušaj posrednika da izbori što bolju proviziju uštedama na štetu radnika

New Report

Close