HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hidroelektrin predstečaj zaustavio prodaju tvrtke

Kao sto rekoh…

Koliko sam uspio izračunati, ponuđena je 31 kuna za 321.000 dionica, dva Pilipovića, Marić i Salopek, i nekome je to malo.


Jesu ovo neki "spinovi"? Forma zadovoljena a sad natrag…
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/XzeEYniAENIagpQdpswJgQ==.pdf

Kakva forma? Pa, postoje razlozi zbog kojih se predaju prijedlozi za predstečajnu nagodbu. To je propisano zakonom. A u tom zakonu ne stoji da je obavještavanje dioničara obavezna predradnja prije predavanja prijedloga.

Nije se ta Salopek žalila da HDEL ne ispunjava uvjete za ps nagodbu, već zato što njoj to nitko nije rekao.

Nije ni meni. Pa šta?

@lebowski
a zašto bi to pisalo u tom zakonu?
postoji nešto što se zove ‘nove materijalne činjenice’ koje mogu biti informacije od važnosti i izuzetno cjenovno osjetljive, te o tome treba obavijestiti dioničare putem burze

@lebowski
Dajte kolega vi se sigurno salite ono sa zakonom… Pa kolike firme su u blokadama godinama pa nista od psn, a koliko dugo je bila hidra u blokadi. Nemojte mi sad napisati da nisu isplacivali place i servisirali ostale obveze!



@lebowski

Dajte kolega vi se sigurno salite ono sa zakonom… Pa kolike firme su u blokadama godinama pa nista od psn, a koliko dugo je bila hidra u blokadi. Nemojte mi sad napisati da nisu isplacivali place i servisirali ostale obveze!

Ne šalim se, nego raspolažem s elementarnim poznavanjem interneta i prava.

Neisplata plaće jedan je od razloga zbog kojih se može predati prijedlog za predstečajnu nagodbum, ali svakako nije jedini.

Da bi se žalba prihvatila, u njoj mora pisati zbog kojih su okolnosti NESTALI zakonski preduvjeti za ps nagodbu.

Ovdje ne piše da takvi razlozi više ne postoje, nego samo da dioničarka nije obavještena.

A ovaj veliki skok cijena na mizernom prometu samo znači da netko vaše neznanje kiti iskrcavanjem.

Kolega lebowski a što će se dogoditi ako bude povučena PSN?

@Pongy – Ako se ps nagodba povuče, blokirat će im se žiro-račun. Eto, to će bit.

@lebovski

A ako se “upumpa” malo sviježeg kapitala u međuvremenu, hoće li i onda biti blokiran, a to bi moglo biti!

Moglo bi se dogodit, Pongy, i da u međuvremenu pronađu koku koja nese zlatna jaja. [emo_smijeh]

Ako taj misteriozni fond čak i postoji, puno mu je isplativije ući u HDEL putem PS nagodbe, nego bez nje. Em nema kostura iz ormara, em može ući putem dokapa po 10 kuna, em vjerovnicima može otpisati 60% dugova, a ostatak isplatiti ili na rate ili u dionicama.

Ne postoji ama baš niti jedan jedini razlog da se strateški partner trudi obustaviti ps nagodbu.

Oni koji danas kupuju tu će lekciju naučiti na teži način.

hocu li biti ponosni vlasnik najnize cijene ikad 126 kom na 14,27 jbt da i to dozivim

pepe7


hocu li biti ponosni vlasnik najnize cijene ikad 126 kom na 14,27 jbt da i to dozivim

Uh, ti si to kupovao na dvoznamenkastim ciframa?

Sretno…

New Report

Close