HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A sad dolazi PBZ-u naplata garancija.. Tako im i treba kad vec mjesecima kilave oko tog famoznog kredita koji bi pokrenuo hidru..

Veliko je pitanje hoće li se sutra moći čvrsto stajati na pozicijama ili će se tonuti…

Neće tonuti jer bida nema, tako da se nema kome prodavati, jedino se moze skidati sa aska, ali vidjet cemo sve narednih dana, mozda se i uprava oglasi

Jok,ti ćeš tonuti.Ovo više nije ni za predstečajnu,ovo je direkt za stečaj.

Ispod 10 kn je pitanje dana.Možda ne sutra ili do krajs tjedna,ali to kraja godine svakako.Što su pametniji vlasnici dionica,to će prije doći ispod 10.




Pusti James, eto vidis dobro nam covijek zeli ..

q1 2013 HDEL

kratkotrajna imovina – 165 mil kn
od toga potraživanja – 99,7 mil kn

kratkoročne obveze – 192 mil kn
od toga obveze prema dobavljačima – 161,7 mil kn

onda uzmete revidirano za 2012. pa pogledate koliko su milja kuna izgubili na nagodbama s dražvom kao glavnim kupcem, pa još pogledate po koliko vode dionice INGR…

Sve su to na prvi pogled sitnice, deset milja ovdje, deset milja ondje… Dok istovremeno padaju prihodi, broj radnika ostaje isti, a država u cestogradnju naprosto ne može investirati sve dok autoceste ne budu monetizirane.

[/quote]

To je bilo 20. 06. 2013.

A ovo je 03. 09. 2014. :

HC oduzima Hidroelektri 250 milijuna kuna poslova

Kako ono ide, država je siguran kupac. [emo_namigusa]
[/quote]

Kad se samo sjetim stručnjaka sa ove teme koji su se krcali na 120 jer znaju čitati financijska izvješća i Hidrica ima najsolidniju bilancu od svih građevinara, ajme majko….

Činjenica je da smo mi koji smo kupovali HDEL bili u krivu i nema se tu što pretjerano uljepšavati.
Ali problem HDEL nije nikada bio u bilanci ili zaduženosti. Zaduženost je potrebno sagledavati kroz godišnje prihode koji su bili između 400 i 500 mil kn. Pa pogledajte samo financijske rashode i bit će vam jasno da HDEL nije bila ni približno prezadužena. Naravno da ako prihode smanjite za 200 ili 300 mil kn da se situaccija mijenja. Problem HDEL je u očitoj nepripremljenosti, pa ako hoćete i nestručnosti uprave i čelnih ljudi koji su propustili restrukturirati poduzeće i pripremiti ga za poslovanje u uvjetima smanjene državne potrošnje. Ovo s Konstruktorom što ih je dotuklo, a iz čega su zapravo trebali profitirati još dadatno govori o sramotnom ugovaranju poslova.
Ja sam oduvijek govorio da će se ili prilagoditi ili ih neće biti. Osobno sam bio uvjeren da će se prilagoditi i sada je evidentno da sam bio u krivu.

stopwin

Anonimno, 03.09.2014. u 08:31
Kad se samo sjetim stručnjaka sa ove teme koji su se krcali na 120 jer znaju čitati financijska izvješća i Hidrica ima najsolidniju bilancu od svih građevinara, ajme majko….
100-120 je bilo zadnji vlak za napustanje ovoga

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ja ne kuzim ove luzere koji su se dosli ismijavati nad propasti HDELa. Kao sto je Neven ljepo rekao u doba kad je kupovan hdel po 100kn FI su bili pristojni, cekali su se novi poslovi i povecanje prihoda. Desilo se drugo a to je da HDEL vise nije mogla ugovarati poslove i da je zbog toga pocela gubiti likvidnost i tu su krenuli problemi.

Zasto je HDEL prestala dobivati poslove , to mogu najbolje znati insideri. Je li stvar tako jednostavna da je samo Uprava nesposobna ili se tu pak radi o tome da se HDEL zamjerila trenutnoj vlasti tesko je znati. Meni se to cine jako mutne igre zato sam ocistio portfelj od svih dionica koje posluju s HR drzavom i opcenito kojima poslovanje ovisi najvise o prostoru RH.

...

Zasto sad kupovati? Zasto sad prodavati?[emo_zacudjen]

A kad se sjetim ovog (23.10.2007.).. suze mi krenu na oci..


Kako je lijepo vidjeti naloge iznad 2000.
Ukupna prodaja = 527

Kupnja Cijena
1 1.998,98
10 1.981,03
13 1.980,44
26 1.975,01
7 1.975,00
Cijena Prodaja
1.998,99 73
1.999,00 30
1.999,95 8
2.000,00 25
2.023,00 5

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]


Ja ne kuzim ove luzere koji su se dosli ismijavati nad propasti HDELa. Kao sto je Neven ljepo rekao u doba kad je kupovan hdel po 100kn FI su bili pristojni, cekali su se novi poslovi i povecanje prihoda.

Nisu FI bili pristojni. Bili su nepristojni. Ukazivali su na veliku nelikvidnost. Zašto su radovi pretali? Zato što nije bilo novca. Zašto nije bilo novca? Zato što je bila nelikvidnost.

Ne likujem nad ničijom propašću, dugo sam na burzi i imao sam naramak vlastitih promašaja od kojih se najviše mogu pohvaliti Elektrometalom, kojeg zbog nelikvidnosti nisam čak mogao ni prodati.

Samo, za propast svoje investicije u tu tvrtku koja je , BTW, isto imala katastrofalan omjer kratkoročne imovine i kratkoročnih obveza, ne pada mi napamet kriviti nebo, livade i insajdere.

Od toga nema ni smisla ni napretka, jer u konačnici JA sam tamo uložio i JA sam tamo popušio.

Kao što je svatko od vas popušio ili će tek popušiti na HDEL-u.

Zato, kada vi ili netko drugi napišete da se to nije moglo vidjeti u bilanci, to vam je samozavaravanje koje bi vas moglo dodatno koštati u budućim ulaganjima. Ako nešto treba ismijavati, to je samozavaravanje. Patetično samozavaravanje koje je rezultat neopravdano visokog ega.

Najpozornije čitajte one koji pišu negativno o dionici.

Lojtra, kad je HDEL bio na 100, upozoravao sam da ne vrijedi ni 14. Dakako da je bilo pametnih koji su govorili da je sve uračunato u cijenu.

Od tada je pao 80 posto.

A sadašnji dioničari će naućiti da dionica koja je pala 80 posto, može pasti još 80 posto. Pa još 80 posto. Pa još 80 posto…

New Report

Close