HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


g. NevenS
Koliko vrjedi tvrtka koja ima stare, neproduktivne stojeve, bez posla i bez najkvalitetnijih radnika? Sigurno da ovi koji znaju će otići gdje će moći raditi s produktivnim strojevima i gdje ima posla. HDEL piše da ima 177mKn materijalne imovine. Sigurno da ta imovina ne vrjedi toliko ako je neproduktivna, ako se prodaje tko će ju kupiti ako ničem ne služi ili ako je primjena preskupa tj. nekonkurentna? Ista/slična priča je bila na IGH kad se dionica kretala oko 800-900 kn. Što je uslijedilo je poznato. Pa danas je teško dobiti posao u građevini i kod konkurentnih tvrtki a kamoli kod nekog tko neće imati niti ljude niti ima opremu za izvođenje po konkurentnoj cijeni. Plus toga sada je EU na sceni pa imate konkurenciju i izvana. Što Vam vrjedi ako tvrtka nema dugova ako nema posla ili ako ga ne može dobiti.

Slažem se s vama s ipak jednom malom zadrškom. Vi nekako previše olako krećete od pretpostavke da je HDEL neka zapuštena firma koja ne može kvalitetno odraditi posao. Ja iskreno ne znam kakvo je stanje unutar firme, sigurno nije nešto osobito bajno ali ipak mislim da je dosta daleko od toga da su nesposobni odraditi posao. Ono što se mora priznati je da ipak nisu prezaduženi (u odnosu na prihode, meni je svejedno hoće li HDEL propasti ili ostvarivati neke simbolične prihode od stotinjak miliona. Ja vam između te dvije stvari ne radim nikakvu razliku), a hoće li dugoročno uspjeti opstati na tržištu to je već pitanje prilagodbe, fleksibilnosti, sposobnosti uprave i još masu drugih stvari. Ja osobno mislim, nadam se, da će se uspjeti prilagoditi i zadržati minimalno 300 do 400 mil kn prihoda u narednim godinama.

HBOR za izdavanje garancija, klaster sa ostalim građevinarima i proboj na inozemno tržište. To je rješenje a ne poslovi na kapaljku u tuzemstvu.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

ovdje nema brige. bid kao stijena. izuzetno jaka potpora na 1 i 2 lipe. ispod toga ne bi trebalo ići. iako je danas sve moguće. ali dugoročna perspektiva je odlična. treba samo imati viziju i dobro proučiti financijske pokazatelje te kupiti na 100 kuna jer je tako bilo i na Vijaduktu

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/332182/Vijadukt-koji-je-rastuzio-Sinisu-Hajdasa-Doncica.html


http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/332182/Vijadukt-koji-je-rastuzio-Sinisu-Hajdasa-Doncica.html

znači kad nekome ne želiš platit izvršene radove on ti neće završit posao do kraja? ko bi reko.



http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/332182/Vijadukt-koji-je-rastuzio-Sinisu-Hajdasa-Doncica.html

znači kad nekome ne želiš platit izvršene radove on ti neće završit posao do kraja? ko bi reko.
[/quote]

Još bi samo bilo dobro da se Dončić izjasnio koliki je iznos plaćen za do sada izvšene redove i koliki je dug prema Hidri.

Novi List 13.05.2014.

Na 14. i 15. stranici tekst o radovima Hidroelektre na cesti do Centra za
gospodarenje otpadom, medju ostalim pise:

“S druge strane, u gradjevinskim krugovima kola informacija da bi
Hidroelektra uskoro mogla dobiti STRATESKOG PARTNERA IZ INOZEMSTVA,
sto bi bitno popravilo financijsko stanje u toj tvrtki.”

Jos pise o njihovim damping cijenama kako bi posto poto dobili posao, problematicnoj dinamici obavljanja radova i slaboj financijskoj stabilnosti.

ZSE privlaci ulagace sa milijardama eura viska


S druge strane, u gradjevinskim krugovima kola informacija da bi
Hidroelektra uskoro mogla dobiti STRATESKOG PARTNERA IZ INOZEMSTVA,
sto bi bitno popravilo financijsko stanje u toj tvrtki.

Potvrdili su to u revidiranom izvješću i još značajnije sa smanjenem temeljnog kapitala i nominalne vrijendosti sa 100 na 50kn.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Gladni-zedni-pokisli-Radnici-Hidroelektre-ne-odustaju-od-strajka

Hidroelektra ušla i na posljednju poddionicu ceste prema Marišćini.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Hidroelektra-usla-i-na-posljednju-poddionicu-ceste-prema-Mariscini

Radovi se, prema odgovoru iz Hrvatskih cesta (HC), odvijaju nešto sporije od planirane dinamike, no u HC-u ipak ne razmišljaju o raskidu ugovora. Kašnjenja zasad nisu dramatična, a procjenjuje se da bi ponavljanje postupka javne nabave oduzelo još više vremena. Ono što bi moglo ozbiljno ugroziti dinamiku radova je stanje u Hidroelektri, gdje su na nekim gradilištima u istočnoj Hrvatskoj radnici već obustavili radove zbog neisplate plaća, a sličan scenarij moguć je i ovdje.

Iz Hrvatskih cesta poručuju kako dosad obustave radova nije bilo niti na jednoj od poddionica, niti imaju bilo kakvih najava mogućeg štrajka…

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

bid je strahovito pojačan. izgleda da netko nešto zna jer imamo vrlo jakog kupca sa 14 000 na bidu što je mislim nezapamćeno na ovoj dionici. nešto se krupno valja iza brda. treba samo biti strpljiv i već negdje oko 2017. ovdje će se brojati velike pare.ovo nije dionica za one koji bi okrenuli 50% nabrzaka već za istinske stručnjake i poznavaoce financijskih izvješća.

New Report

Close