HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ova dionica je jos jedan promašaj mladog i nadobudnog Kim Jong Una, kao i PTKM.
ali o tom, potom.

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

Izgleda da se danas nešto počelo događati sa likvidnošću,očito pokušaj dizanja cjene do 100 kn , i prodaja,potreban keš da obranu pozicije PTKM.

Hidroelektra šalje trećinu radnika na plaćeni odmor

nakon ove vijesti mislim da bi mogli duboko zaroniti.nije dobro a šta će biti u idućim mjesecima tek ćemo vidjeti.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Šta bi bilo da ovakva vijest izađe, a da u dionici nije xy? Gdje je sad James

Hidroelektra šalje trećinu radnika na plaćeni odmor

“Problem je, međutim, što bi moglo doći i do otkaza ukoliko uskoro ne dobiju posao.Koliko je nekoć moćna tvrtka u teškoj situaciji govori i podatak da Nadzorni odbor Hidroelektre – niskogradnje razmišlja o donošenju odluke o isplati minimalne plaće za 12. mjesec svim svojim zaposlenicima,”

Eto kolege sa HDEL ismijavili ste VDKT koji je tri puta bolji i on zaposljava više radnika nego prije krize sada vam se firma raspada tako vam i treba………………….[emo_palacd]

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Nedavno odobren kredit u iznosu od 50 mil kn je i uzet iz razloga poboljšanja likvidnosti. Ukoliko postoji višak radnika s obzirom na količinu posla kojeg sada obavljaju isplativije je te iste radnike manje platiti i ostaviti na godišnjem nego forsirati i tjerati stvar u propast. Naravno da takvu stvar treba maksimalno dobro iskomunicirati i obrazložiti da radnici budu svjesni da određenom žrtvom u konačnici rade dobro samim sebi. Godišnje će izvješće vjerojatno biti oko 0 što znači da postoji svijest kod uprave da se ne može trošiti više nego se zarađuje. Uostalom, ne bi se HDEL tržila na ovoj razini da ne postoje problemi. Ono što se kupuje kod HDEL je očekivanje da će opstati na tržištu i uz Viadukt konkurirati za većinu budućih poslova niskogradnje u Hrvatskokj. E sada, da li to očekivanje vrijedi 90 ili manje kuna po dionici je na svakome da odluči za sebe. Ja osobno smatram da vrijedi.

Pa na skupstini je receno da ce smanjivait broj radnika , gdje je tu novost ? Naravno da nedostatak posla u gradevinarstvu nije dobra vijest za niti jednog gradevinara no ocito je kako se Uprava trudi voditi firmu maksimalno uspjenso i u ovim teskim okolnostima…HDEL na sebi nema more dugova niti ima predstecajnu nagodbu za vratom kako mnogi drugi gradevinari u HR , nego stabilno posluje u trenutnim losim okolnostima. Ako stabilno posluje dok su okolnosti lose, kako mislite da ce tek poslovati kad se okolnosti poboljsaju ?

Oni koji kupuju ovu dionicu vjeruju u dolazak novog novca iz EU i s njim i mnogo novih poslova u gradevini pogotovo niskogradnji u hr, tko ne vjeruje taj ne kupuje ili prodaje. Cijena i je ovakva kakva je trentuno upravo zato jer su okolnosti trenutno lose, da su dobre nebi ni cijena bila 90kn. Ja osobno vjerujem u ovu tvrtku i svida mi se nacin na koji Uprava balansira firmu u jeku najvece krize gradevinarstva u HR. Kupnjom dionica kupuje se buducnost ne proslost i sadasnjost

Nije nagovor na kupnju ili prodaju dionice HDEL

...

od kad je u 12 mj imala blokiran račun moglo se pretpostaviti da kreću kola nizbrdo… situacija u branši kao i u državi je katastrofa a i svi znamo tko generira hdelu više od 80 % prihoda.( dapače i oni su imali neki dan članak u novinama)

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

lanica nemoj iznositi neistine, ako nemas dokaze o blokadi racuna u 12mj. radije nemoj nista pisati 🙂

...


od kad je u 12 mj imala blokiran račun moglo se pretpostaviti da kreću kola nizbrdo… situacija u branši kao i u državi je katastrofa a i svi znamo tko generira hdelu više od 80 % prihoda.( dapače i oni su imali neki dan članak u novinama)

Ukoliko je bila u blokadi, budući da kotira na burzi, trebala je izdati obavijest koja bi bila objavljena na ZSE, a da ne govorim da u tom slučaju više ne mogu konkurirati za neki posao preko javne nabave, tako da ne vjerujem da ima istine u tome.
Bilo bi fer da napišete odakle vam taj podatak budući da to nigdje do sada nije spomenuto, ovako ispada zlonamjerno i bez veze diskreditira svako vaše daljnje pisanje.


lanica nemoj iznositi neistine, ako nemas dokaze o blokadi racuna u 12mj. radije nemoj nista pisati 🙂

dragi moj, postoje razni alati tipa fininfo, poslovna itd gdje možeš vidjeti podatke s fine od kojih je jedan i sama blokada računa. tvoje neznanje o istome samo govori koliko olako shvaćaš ulaganje i vjeruvatno je sve kod tebe virtualno kao i kod 98% ovoga foruma[emo_palacg]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



od kad je u 12 mj imala blokiran račun moglo se pretpostaviti da kreću kola nizbrdo… situacija u branši kao i u državi je katastrofa a i svi znamo tko generira hdelu više od 80 % prihoda.( dapače i oni su imali neki dan članak u novinama)

Ukoliko je bila u blokadi, budući da kotira na burzi, trebala je izdati obavijest koja bi bila objavljena na ZSE, a da ne govorim da u tom slučaju više ne mogu konkurirati za neki posao preko javne nabave, tako da ne vjerujem da ima istine u tome.
Bilo bi fer da napišete odakle vam taj podatak budući da to nigdje do sada nije spomenuto, ovako ispada zlonamjerno i bez veze diskreditira svako vaše daljnje pisanje.
[/quote]
sve sam napisao u postu haorenu. ti programi koštaju neku godišnju članarinu ali ako ulažete na našem tržištu moje mišljenje je da su neophodni. Informirajte se malo. Ne živimo u srednjem vijeku. Kompjuteri, internet, podaci ovo ono. U mom prvom postu nema zle namjere već moje razmišljanje ali vrijeme je da ljudi ozbiljno shvate novac i ulaganja

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close