HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



b) prkeo 95% kupaca HDEL je HAC i HC, znači naplata u punom iznosu s državnim jamstvima. nije to hoće li tamo neki ilija ili pero platit danas pola, a pola nikad, provjerite u faktoringu nekom koji je diskont na potraživanja od HAC-a.

Ajde, napokon da mi je netko objasnio zašto je 95%-na ovisnost prema politički vođenim firmama u predstečajnoj državi ustvari izvrsna stvar.[emo_smijeh]
[/quote]

Pravi se javio, do jučer ste hvalili Varteks, Magmu i Dioki i sve predstečajne nagodbe a sad odjednom spominjete predstečajnu državu i Jamesu držite predavanja.
Svašta


a) kupci i dobavljači su ogromni jer se plaća u ciklusima HAC/HC > HDEL > dobavljači, veliki dio toga se obavlja cesijama pa HAC direktno isplaćuje dobavljače i podizvođače.
b) prkeo 95% kupaca HDEL je HAC i HC, znači naplata u punom iznosu s državnim jamstvima. nije to hoće li tamo neki ilija ili pero platit danas pola, a pola nikad, provjerite u faktoringu nekom koji je diskont na potraživanja od HAC-a.
VDKT je u istom režimu.
c)HDEL ima nula kuna potraživanja od firmi u PSN (odgovor dustu)

Promeces se u vodeceg gradjevinskog analiticara na ZSE 🙂

Ne znam otkuda ti taj podatak da su im HC i HAC 95% kupaca. Oni rade dosta za zeljeznicu i gotov su ekskluzivni izvodjac za HZ, onda HEP, a dobri su i sa Bandicem.

Ali generalno se slazem njihova potrazivanja su naplativa u ogromnom postotku.

Medutim, osnovno pitanje je ovdje da li HDEL moze znacajnije raditi van Hrvatske. Investicije u Hrvatskoj padaju i kako stvari stoje taj se trend nece uskoro promjeniti. Hrvatske vlade usmjeravaju novac iz investicija za otplatu povecanih kamata i rastucih socijalnih programa.

Ja bas i ne vidim da HDEL ima zapazenijih rezultata van HR, ako ih uopce ima.

Gledao sam njihovu web stranicu. Izgleda kao da ju je pravilo dijete u 5. razredu osnovne skole. Trebaju poraditi na marketingu. Dovesti ljude koji mogu kvalitetno pripremiti natjecaje vani.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ako Hidroelektra nema nikakvih potraživanha od tvrtki koje su u Predstečajnoj nagodbi, onda je to dobro.

Možda Hdel stoji i dobro u odnosu na druge građevinske tvrtke, ali nihe na burzi samo građevina.
Zašto bih sada uložio svoje novce u Hdel.

Povijesno gledajuci prihod je pao u odnosu na maksimum vise od 50%. Svi su pokazatelji da ova Vlada ne misli pokrenuti ciklus investicija niti u 2014 godini. Država nema novaca za infrastrukturu i sve karte baca na strukturne fondove EU. Kako stvari stoje Grčić je debelo zakazao.

U tim dobrim vremenima hrvatsje građevine, kad su se cijene iz koruptivnih razloga napuhivale u nebesa Hidroelektra je imala Ebitda maržu od 4% i NPM od 0,5 – 1,0%.
Gdje su nestajali ti pusti novci u dobrim vremenima.

Znači imamo tvrtku koja u dobrim i lošim vremenima radi oko nule, bar tako namješta u izvještajima.
Imamo sektor koji u slijedecoj godini nece biti u ništa boljem položaju nego sada.

Fundamentalno gledano građevina je aut glede srednjoročnog ulaganja.
Špekulativno gledajući na kratki rok svaka dionica je interesantna.
Najviše se može zaraditi i/ili izgubiti u Predstečajušama . Po 100% od uloga u samo nekoliko dana.

Ali ulagački gledano bar kratkoročno do godini dana cijela građevina je aut.


Promeces se u vodeceg gradjevinskog analiticara na ZSE 🙂

Ne znam otkuda ti taj podatak da su im HC i HAC 95% kupaca. Oni rade dosta za zeljeznicu i gotov su ekskluzivni izvodjac za HZ, onda HEP, a dobri su i sa Bandicem.

Ali generalno se slazem njihova potrazivanja su naplativa u ogromnom postotku.

Medutim, osnovno pitanje je ovdje da li HDEL moze znacajnije raditi van Hrvatske. Investicije u Hrvatskoj padaju i kako stvari stoje taj se trend nece uskoro promjeniti. Hrvatske vlade usmjeravaju novac iz investicija za otplatu povecanih kamata i rastucih socijalnih programa.

Ja bas i ne vidim da HDEL ima zapazenijih rezultata van HR, ako ih uopce ima.

Gledao sam njihovu web stranicu. Izgleda kao da ju je pravilo dijete u 5. razredu osnovne skole. Trebaju poraditi na marketingu. Dovesti ljude koji mogu kvalitetno pripremiti natjecaje vani.


izgleda da sam se preračunao…
HAC, ARZ i HC su ipak samo 91,6 posto kupaca, dok su ostali MFIN, HŽ, HEP, gradovi i jedna fizička osoba.

ne radi HDEL ništa vani, to smo se davno dogovorili da Konsruktor, IGH, Ingra i Dalekovod idu osvojit svijet i šalju eure i dolare svojim stečajnim upraviteljima, a mi ćemo ostat kod kuće radit ono što znamo.

a vidim i ti si mi dobro upozat, bit će da dela Rade i po Kanadi?
ovo za HŽ nije trebala još neko vrijeme bit tema, tek kad se makne ovaj mulac s aska, ne moram sve otkrit, frajeri vole misteriozne žene.


izgleda da sam se preračunao…
HAC, ARZ i HC su ipak samo 91,6 posto kupaca, dok su ostali MFIN, HŽ, HEP, gradovi i jedna fizička osoba.

ne radi HDEL ništa vani, to smo se davno dogovorili da Konsruktor, IGH, Ingra i Dalekovod idu osvojit svijet i šalju eure i dolare svojim stečajnim upraviteljima, a mi ćemo ostat kod kuće radit ono što znamo.

a vidim i ti si mi dobro upozat, bit će da dela Rade i po Kanadi?
ovo za HŽ nije trebala još neko vrijeme bit tema, tek kad se makne ovaj mulac s aska, ne moram sve otkrit, frajeri vole misteriozne žene.

Koliko ja znam ne rade nista u Kanadi. Od hrvatskih gradjevinara koliko je meni poznato radi samo Montmontaza u Alberti. Oko 200 varioca.

Po novom free-trade agreementu Kanada ce morati vise otvoriti trziste EU gradjevinarima. Tj od 2015-e moci ce se natjecati i na provincijskim i municipalnim natjecajima, a ne samo na federalnim kao do sada. To je prilika za sve manje i srednje EU gradjevinare pa i HDEL.

Moraju ici raditi vani inace ce biti jako tesko prezivjeti. Hrvatskim politicarima su prioritet umirovljenicki glasovi. Umirovljenika je sve vise. Vlada reze investicije kako bi odrzala na zivotu socijalne programe i kako bi servisirala rastuce dugove.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

vrlo sam skeptičan po pitanju izvoza građevine.
ima jako jako malo pozitivnih primjera, a gotovo nijedan nije iz niskogradnje.
građevina je po prirodi dosta lokalna branša jer moraš bit fizički prisutan s ljudima i strojevima, moraš imat lokalnu sirovinu, moraš se prilagođabat lokalnom poslovanju i običajima (lijepe rijeli za korupciju) itd. nije to iphone koji ruše sve granice pred sobom, nego zrelo strao tržište koje se sporo mijenja.

evo kako su se veliki europski giganti proveselili u poljskoj npr.
alpine bau koji je kod nas bio strah i trepet je zbog poljske otišo u stečaj.
http://www.business.hr/ekonomija/propali-poljski-putevi-kako-je-podbacio-jedan-od-najvecih-gradjevinskih-projekata-u-europi


http://www.tportal.hr/vijesti/crnakronika/293455/Hoce-li-istraga-u-HAC-u-dovesti-do-Kalmete.html

a koga opet nema u ovoj aferi? nema HDEL.
HDEL, moralna vertikala građevinskog sektora. [emo_cool]
[/quotehttp://www.jutarnji.hr/kalmeta&ndash%3Blivakovic-i-sefovi-hac-a-tajno-su-se-sastajali-u-sapunarovoj-vikendici/1137416/] Ko pod drugim jamu kopa…nego recite koliki pad ocekujete na Hdel???

http://www.jutarnji.hr/kalmeta&ndash%3Blivakovic-i-sefovi-hac-a-tajno-su-se-sastajali-u-sapunarovoj-vikendici/1137416/

Ko pod drugim jamu kopa…nego recite koliki pad cijene ocekujete??[emo_namigusa]


HAC, ARZ i HC su ipak samo 91,6 posto kupaca

I vi ste stvarno bili uvjereni da HDEL, unatoč navedenom postotku, nije sudjelovao u koruptivnim radnjama?

HDEL je, pretpostavljam, bio anđeo u paklu (i donosio spas)? [emo_smijeh]

I ova Bakićeva dionica ide po 7 ..% i više na gore……

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

neka vijest izašla?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close