HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dečki pa pogledajte gdje nam je VDKT “pobjegao”na više od 300 kn a mi ostali na stotki.Slažem se da su ugovorili dosta poslova al red bi bio i nama da smo barem na 150kn i da od te kote ugovaramo nove poslove.Mislim da će se i Nenad sa mnom složiti.[emo_smijesak]

Možda da dodam kako mi se čini da je na HDEL cijena takva kakva je isključivo zbog jednog prodavača koji na ne baš pametan način želi izaći van u uvjetima male livkidnosti. On već duže vrijeme izlazi, a sada sam baš izračunao da je u prethodna tri mjeseca njegova prodaja bila oko 45% svog trgovanja dionicom. Oduzmete li trading, ispada da je on praktički jedini prodavač – dovoljno da zaguši dionicu u ovakvim uvjetima nelikvidnosti.

Međutim, ako je danas opet prodavao, onda je pao na ispod 15.000 dionica, što bi trebala biti samo trećina količine koju je imao početkom godine (dakle, čak i na ovako bedast način uspio prodati 2/3 pozicije).

Ako se to pokaže točnim za koji dan, mislim da će se od ‘pazi, veliki prodavač’ situacija preokrenuti u ‘još malo pa nestalo’ i da će se to brzo počistiti.

S druge strane, ovo bi dugoročnim ulagateljima trebalo biti svejedno i u stvari samo prilika za kupnju, ako žele (još) kupiti.
citat sa n.b.bloga

decki tu bu uskoro stambedo:-)

to i slepci vide.

lp

Do 100kn kupnje kolko hoces, pa neka se MA napokon istovari do kraja.

...

koji je odnos k/p

K:6846 P:3391

...

za probiti 110 kn ostalo je za skinuti još samo 300 komada [emo_smijesak]

Tin1900

Koji je rszlog da bi se to probijalo.Pozdrav.

Nije nagovor na kupovinu ili prodaju dionica.


Tin1900
Koji je rszlog da bi se to probijalo.

HDEL je vrlo dobra firma, jedna od rijetkih koja skoro normalno radi usprkos krizi i koja nema potrebe za predstečajnim nagodbama kao 90% građevinara, a ulagači će to kad tad honorirati
osim toga vidi se da “dolazi do tzv. “nestašice dionica” HDEL-a po ovim cijenama, a u takvim situacijama cijena dionice raste. sjećam se VDKT kad se vrtio dugo oko 100 kn, a onda je u par mjeseci odletio na 400 kn

Konačno malo života na toj dionici…

Aktualno

nestasice..?
koliko jis iskrcavatelj ima komada..?
a drugi koji trpaju velike naloge na prodaji..

a uvijek se mogu odlucit i drugi izlaziti..

New Report

Close