HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nemojte kupovati pa to je samo posao koji je vrijedniji od cijele kapitalizacije tvrtke 🙂

Evo domaće zadaće: Koliko su kratkoročna dugovanja prema vjerovnicima veća od tržišne kapitalizacije…
[/quote]
Duplo i više.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU


Evo domaće zadaće: Koliko su kratkoročna dugovanja prema vjerovnicima veća od tržišne kapitalizacije…

A da je tržišna kapitalizacija duplo veća, to bi značilo što? Pa ja (a vjerujem i drugi) i imam Hidru jer vjerujem da bi tržišna kapitalizacija (odnosno cijena dionice) trebala biti puno viša.

Čuj da je dionica 500 kuna(nemam ništa protiv)omjer s kratkoročnim dugovanjima bi bio ludilo, da ne govorim o 1000 što bi povećalo tržišnu kapitalizaciju za pišljivih 10x, a kratkoročna dugovanja ostanu ista[emo_smijesak]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Nemojte kupovati pa to je samo posao koji je vrijedniji od cijele kapitalizacije tvrtke 🙂

Evo domaće zadaće: Koliko su kratkoročna dugovanja prema vjerovnicima veća od tržišne kapitalizacije…
[/quote]
pa nije ti ovo dioki da se dugovi podmiruju dionicama.
mi dugove vraćamo iz prihoda ko sve uspješne firme, iz čega tvoja poduzeća vraćaju dugove? vraćaju li ih?

Vidim ja da ne poznate bilancu pa da Vam objasnim:

AKTIVA JE UVIJEK JEDNAKA PASIVI

A book je uvijek book, e sad hoće lic cjena booku ili book cijeni to je pitanje svih pitanja.

Kaka potraživanja, dugoročna, kratkoročna, bitno je jedino koliko firma vrijedi, EBIT, a Vi sad kopate po bilanci ko po jajima, a niste baš rasli sa knjigovodstvom.

E pa Đuro ima tešku ruku.

Kakva fenomenalna nelikvidnost dionice, dobiti posao od 100 milijuna kuna i biti bez ijedne protrgovane dionice, fuj.


Kakva fenomenalna nelikvidnost dionice, dobiti posao od 100 milijuna kuna i biti bez ijedne protrgovane dionice, fuj.

Bit će na 20 kuna likvidnosti koliko vam srce želi…


Bit će na 20 kuna likvidnosti koliko vam srce želi…

Vi se još niste izjasnili kakve veze imaju tržišna kapitalizacija i kratkoročni dug. Vidim da vas to ne spriječava da i dalje lupetate[emo_smijeh]

Nevene, emocije na stranu…

Dakle, netko pametan je ovdje prvi potegao korelaciju mkapa s ugovorenim poslom. Jer je HDEL ugovorio posao u visini mkapa.

NJEMU sam odgovorio korelacijom mkapa i kratkoročnih obveza, a vi sve se sad iz svojih emotivnih razloga nakačili na mene.

Pa dajte, pročitajte malo komentare na moj komentar o kratkoročnim obvezama.

Znate koji je meni super? Onaj da dobavljače nitko ništa ne pita.[emo_smijeh]

Evo šta velu moj prijatelj Mićo Ljubenko, odvjetnik koji je među ostalima zastupao vjerovnike Peveca u stečaju:

Vjerovnici oprez, očekuje se novi val predstečajnih nagodbi solidnijih tvrtki


Evo šta velu moj prijatelj Mićo Ljubenko, odvjetnik koji je među ostalima zastupao vjerovnike Peveca u stečaju:

Vjerovnici oprez, očekuje se novi val predstečajnih nagodbi solidnijih tvrtki


To se slazem.

Samo oni rade uglavnom za HZ, gradove, drzavu i to se na kraju sve naplati. Mada opet ako nema posla a moras islacivati place stecaj je neminovan. Medutim, ja njih ne bi stavljao u grupu sa INGR, IGH, DLKV,… Tebalo bi vidjeti da li se pojavljuju kao vjerovici u ovim predstecajnim nagodbama i u kojoj mjeri.

Ako Linic uspije dati u zakup ovu autocestu( sto meni nece ici tako jednostavno), vjerojatno ce nesto dati i za infrastrukturu.

Kada bi uspjeli napraviti neki znacajan iskorak vani to bi jako pomoglo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Tebalo bi vidjeti da li se pojavljuju kao vjerovici u ovim predstecajnim nagodbama i u kojoj mjeri.

DLKV su rješili 25 mil. prije PSN
HDEL je prenisko u lancu nekog projekta da bi mogla bit neki ozbiljan vjerovnik, što je vrlo dobro trentuno dok se preživljava.

New Report

Close