HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovaj krasan bid treba iskoristiti i nagraditi tog divnog čovjeka koji po ovoj vrućini stoji na bidu sa tako lijepom ponudom.ioanako će biti kako sam već najavio bez obzira na bilo koga.ljeto će biti dugo i vruće , ne znam koliko će ljudi moći izdržati tu žegu



@James
, čisto da vam pojasnim proceduru – prvo radnicima kasne plaće…

Zato velim, vi se igrajte s HDEL na sto, meni je to malo blentavo. Ja bih radije zaigrao na 30, 20 ili 50, ovisno o Planu financijskog restrukturiranja.


već ti u prvoj rečenici sva logika pada u vodu, HDEL je malom krugu najboljih i najredovitijih platiša u građevisnkom sektoru.

ma bi ti to po 30 i 50kn, ko bi reko…

Pusti James, eto vidis dobro nam covijek zeli ..HDEL je spreman za PSN umijesto da kao njegov glavni adut DIOKI investira miljarde u nove kapacitete i sirenje..Evo bas neki dan sam cuo vijest da DIOKi ima toliko novaca na računu da je Warren Buffer kontaktirao upravu i pitao mogu li mu posuditi nesto nvoaca, i ako je koji clan Uprave zainteresiran da mu mozda da par lekcija iz businnesa…

lebowski je li to istina? KOliku dividendu daje DIOKI? KOliku kamatu dobiva na taj silni oročeni novac koji posjeduje?

-ironija-

...

James je simpatičan i duhovit.
Ali lebowski je po mom uvjerenju najstudiozniji analitičar PSN.
Uzmite ga ozbiljno u razmatranje.
Inače od svih hrvatskih građevinara izlistanih na ZSE jedino LVCV ima Zscore/stečajni koeficijent/iznad vode.Svi ostali,uključujuči i HDEL su u
opasnoj zoni i bez čiščenja nenaplativih potraživanja u bilaci.
I zato leb može biti u pravu.Ja bi volio da on ne bude u pravu.A i on bi bio
zadovoljan da griješi.
Ipak,mislim da smo na dnu i slijedi oporavak,pa bi i HDEL mogla izvući živu glavu.


Pusti James, eto vidis dobro nam covijek zeli ..

q1 2013 HDEL

kratkotrajna imovina – 165 mil kn
od toga potraživanja – 99,7 mil kn

kratkoročne obveze – 192 mil kn
od toga obveze prema dobavljačima – 161,7 mil kn

onda uzmete revidirano za 2012. pa pogledate koliko su milja kuna izgubili na nagodbama s dražvom kao glavnim kupcem, pa još pogledate po koliko vode dionice INGR…

Sve su to na prvi pogled sitnice, deset milja ovdje, deset milja ondje… Dok istovremeno padaju prihodi, broj radnika ostaje isti, a država u cestogradnju naprosto ne može investirati sve dok autoceste ne budu monetizirane.

Jesi stavio nalog na kupnji?

Jesam, na 14….

lebowski..

Ma pusti ti svoju posrnulu firmu, evo ja sam stavio svu svoju HDEL an prodaju, svih 43komada HDELa stavio sam na prodaju samo da pobjegnem iz ove predstecajne firme..sada mi je puno veci problem kud s tom lovom, kud…pazi to mi je 90% portfelja moram oprezno s tim….Je li OK da to stavim U DIOKi je li to zicer nase burze? Ili PTKM? ILi DDJH? teske odluke teske, molim te pomozi !

...

Nisam se mislio baš uključivati jer mi nekako pored svih tih naših burzovnih predstečajnih zvijezda i nema nekako smisla povlačiti paralelu s Hidrom ali eto… Zanimljivo je kako dvoje ljudi na temelju istih činjenica mogu stvoriti oprečna mišljenja. I dok imamo neke likove na ovom forumu koji iznose neistinite stvari i naravno na temelju njih formiraju krivo mišljenje, vi kolega Lebowski iznosite stvarne činjenice ali po mom mišljenju kreirate potpuno pogrešan zaključak.
Činjenica jest da HDEL ima kako kažete sljedeće:

q1 2013 HDEL
kratkotrajna imovina – 165 mil kn
od toga potraživanja – 99,7 mil kn

kratkoročne obveze – 192 mil kn
od toga obveze prema dobavljačima – 161,7 mil kn

A to vam ujedno znači da HDEL nema gotovo nikakvih obveza prema bankama koje su puno zaj… od koooperanata. Kooperanti sigurno neće pokretati nikakve zahtjeve za stečajem jer se onda mogu pozdraviti s lovom, a da ne govorim o tome da ih je polovica nepismena. To vam prije funkcionira na način da kada voda dođe do grla nekom kooperantu, nešto mu se kapne tek toliko da ostane živ. Nije pošteno ali na takav način funkcioniraju sve veće firme, a pogotovo u građevinarstvu.
Po mom mišljenju osnovna stvar je vidjeti kolika je razlika između kratkoročnih potraživanja i obveza, a ona je cca 90 mil kn. To znači da tih 90 mil kn treba pokriti s prihodima. I tu je ono što je nekako i najljepše.
Uzmimo firme koje su već pokrenule PSN kojima vi nekako želite pridružiti HDEL, INGRA treba 648 mil kn pokriti s prihodima od 130 mil kn, IGH treba 408 mil kn pokriti s prihodima od 280 mil kn. Recimo THNK treba 525 mil kn pokriti s 800 mil kn, VDKT treba 181 mil kn pokriti s 900 mil kn. A HDEL treba 90 mil kn pokriti s (koliko ono prihoda?!) ah da 470 mil kn (da li vidite postotnu sličnost s VDKT). Eto ukratko, to je ono što HDEL i VDKT izdvaja od drugih građevinara u HR. A ono što HDEL izdvaja od VDKT (premda je VDKT bolja firma) je cijena dionice.
Ne znam da li ima ikakvog smisla dalje razglabati o stečajevima, propasti i kataklizmama. Ima ali na temama INGR, IGH i slično.

bravo nevene, nacrtali smo im par puta ovdje na hdel kako stvari stoje, al svejedno će pitat zašto ovo raste…


bravo nevene, nacrtali smo im par puta ovdje na hdel kako stvari stoje, al svejedno će pitat zašto ovo raste…

To je razlog zašto već sad nije na 30…

Dečki, uživajte na moru ovog ljeta, jer najesen dolazi oluja….


To je razlog zašto već sad nije na 30…
Dečki, uživajte na moru ovog ljeta, jer najesen dolazi oluja….

Kad ste već toliko vidoviti, recite mi hoće li prije nego u jesen sve ode kvragu doći do, recimo, barem 150?

New Report

Close