HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

HaoRen
28.1 cijena je bila 120kn, a danas ne računajuči onaj jedan komad u zadnjoj minuti trgovanja (da se fiktivno digne cijena za koji %) 102.87kn što bi značilo da je cijena pala 14.3%!!! Magistrirao sam na Ekonomskom fakultetu tako da su me tamo naučili računati. Pozdrav.



Koliko netko mora biti ocajan i/ili besposlen pa da daje ponudu za gradjevinske radove u Mongoliji?

ćemo pitat RioTinto, BHP, Molycorp i sve ostale koji imaju bar po jednu lopatu u spremištu?
[/quote]

Posto je moj stari radio u rudniku ja znam nesto o rudnicima i rudarskim kompanijama.

U rudarstvu vazi pravilo: It is always better to have a good asset in the hard place than a bad asset in the good place. U Gradjevini vrijedi obrnuto. U rudarstvu je deposit grade sve, u gradjevini je lokacija sve.

Puno je bolje imati high-grade deposit u Mongoliji nego low-grade deposit u Finskoj. Ali je puno bolje graditi u Finskoj nego u Mongoliji. Ako moras iskopati 5 puta manje zemlje da bi izvadio istu kolicinu rude onda je reket koji moras platiti lokalnim politicarima zanemariv trosak. Zbog toga rudarske kompanije idu u Mongoliju, Tanzaniju, Kongo i svugdje gdje mogu dobiti high-grade deposit. A gradjevinske ne idu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

NevenS
Ima ljudi koji su npr. 11.2.2013 kupovali po 119kn tako da nisu svi u plusu nego u lijepom minusu od čak 14%.


inverter
Ako pod trgovanjem misliš istresanje po bidu i pad cijene od 15% onda si u pravu da je živnula rasprodaja.

Tko god je kako vi kažete rasprodavao, netko je to morao i kupiti, a kupaca je uvijek bilo i to sve iznad 100 kn.
Gdje će se kupnja dalje postavljati, ovisi o ponudi, jer zašto bi netko kupovao skuplje, ako netko želi izaći.
U zadnje vrijeme su među dioničare ušla 2 jača igrača, neka uđe još jedan, dionica na ovim razinama neće biti, a sudeći po bilanci, fokusiranosti Hidre na područje u kojem su specijalizirani(uprava razumije situaciju i prostor za svoje mjesto pod suncem),popunjavanju već naruđbe za iduću godinu, savjesnom upravljanju, cijeni, nema razloga da se ne pojavi još koji veći ulagač.
I sada je vidljivo, da se nemože baš nakupiti veća količina, a da se dionica ne podigne za lijep postotak.
Treba dosta vremena i strpljenja, a da se ne dogodi nagli rast.
Dno poslovanja je dodirnuto, a dalje vjerujem u prosperitet.

@Koc

Meni se vise čini kolega da ste vi završili politologiju, a ne ekonomiju pošto uzimate datume koji vam pašu u diskusiji i iskrivljujete činjenice.Svaka čast ekonomiji no ja sam magistrirao na matematički malo relevantnijem fakultetu od vašeg i kod nas je preciznost vrlo važna pa mi ovakve matematičke akrobacije koje vi izvodite jednostavno bodu u oči.

Pa valjda kad pričamo o kratkoročnim kretanjima cijena onda pričamo u kontekstu od zadnjeg relevantnog događaja (a to je bio 1Q FI) do danas, a ne uzimamo datume kako nam pašu (vi uzimate datum od prije 3mj!)…Mogli ste onda recimo napisati i da su neki 2007.g kupovali HDEL po 1500kn pa onda izračunati njihov gubitak. U biti pročitajte malo po poslovnom, imaju neki članci i kolumne gdje se i hvale s time.

Zadnji relevantni događaj za HDEL bio je 02.05 kada je objavljen 1Q FI.Cijena HDELa na datum objave kretala se oko 92kn , za DZ izračunajte koliki je to “gubitak” do danas kada je cijena 105kn. Inače ja sam HDEL kupovao puno prije cijele ove price i prosjek mi je ispod 100kn i ne planiram ju prodati minimum iduće 1-2g. tako da mi ova dnevna kretanja par kuna gore-dole ništa ne znače.

...

Ma možete vi pričati što hoćete ali na Hdel se najbolje vidi kad se baci kost kako svi skaču a gazda se naslađuje s pečenkom [emo_smijesak] Pa i početnik vidi da je Hdel porasla i da je polako pala 15-ak %.
S time da svako malo u slobodnom padu bace još dodatnu košćicu za naivne.
Eto dionice natrag na 90-ak kuna a svi koji su povjerovali ovim slatkorječivcima su uskoro u minusu 20-25 %.
Dali je ovo laž ili kako kaže neki kolega neko zlonamjerno ogovaranje pokazat će vrijeme.
Ja sam imao Hdel i po 1500 kuna i spušio na njoj popriličan novac. Danas kad realno promatram tržište ona za mene ne vrijedi kao ni Ingra 3 kune.

HaoRen, 24.05.2013. u 09:48

Ja sam imao Hdel i po 1500 kuna i spušio na njoj popriličan novac. Danas kad realno promatram tržište ona za mene ne vrijedi kao ni Ingra 3 kune.

Napokon smo saznali i razlog vašeg neumornog negativnog pisanja po ovoj temi…zao mi je kolega za vas gubitak no probajte biti objektivni.

...


Ja sam imao Hdel i po 1500 kuna i spušio na njoj popriličan novac. Danas kad realno promatram tržište ona za mene ne vrijedi kao ni Ingra 3 kune.

Ingra ima već godinu dana blokiran račun i da se provode zakoni već je trebala odavno u stečaj. HDEL može vrijediti i ne vrijediti, ovisno o tome kako netko gleda na stvari i građevinski sektor općenito ali uspoređivati je s Ingrom je u najmanju ruku smiješno.


Ma možete vi pričati što hoćete ali na Hdel se najbolje vidi kad se baci kost kako svi skaču a gazda se naslađuje s pečenkom [emo_smijesak] Pa i početnik vidi da je Hdel porasla i da je polako pala 15-ak %.
S time da svako malo u slobodnom padu bace još dodatnu košćicu za naivne.
Eto dionice natrag na 90-ak kuna a svi koji su povjerovali ovim slatkorječivcima su uskoro u minusu 20-25 %.
Dali je ovo laž ili kako kaže neki kolega neko zlonamjerno ogovaranje pokazat će vrijeme.
Ja sam imao Hdel i po 1500 kuna i spušio na njoj popriličan novac. Danas kad realno promatram tržište ona za mene ne vrijedi kao ni Ingra 3 kune.

pjevaj nam o hidri i o životu…


Ma možete vi pričati što hoćete ali na Hdel se najbolje vidi kad se baci kost kako svi skaču a gazda se naslađuje s pečenkom [emo_smijesak] Pa i početnik vidi da je Hdel porasla i da je polako pala 15-ak %.
S time da svako malo u slobodnom padu bace još dodatnu košćicu za naivne.
Eto dionice natrag na 90-ak kuna a svi koji su povjerovali ovim slatkorječivcima su uskoro u minusu 20-25 %.
Dali je ovo laž ili kako kaže neki kolega neko zlonamjerno ogovaranje pokazat će vrijeme.
Ja sam imao Hdel i po 1500 kuna i spušio na njoj popriličan novac. Danas kad realno promatram tržište ona za mene ne vrijedi kao ni Ingra 3 kune.

Ok, ti stalno o nekakvim vanjskim varijablama, onomatopejama, bez uvrede ali niti jednu konkretnu stvar nisi rekao o firmi.

ZA XY se slažem, puno griješi ili barem isto kao ja.

Ali ako si davao 1600 kn za HDEL(što sumnjam) dok su imali 5 milijuna neto dobiti zar ne bi sada bilo logično dati 100 kn za minimalni gubitak?

Naravno, projekcije su tu bitne puno više nego statika.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Kolega domach,
Vjeruj mi da mi je žao kad vrijeđam neku firmu u kojoj nisam. I ubuduće to neću radit. Oderali me nekad na Hdel pa su prebolne uspomene. Samo sam htio reći da ovih dana HDEL NIJE IMALA RAZLOGA ZA TAKAV RAST.
Naravno bloger je učinio svoje i zato u svaka čast.
Nemoj mi molim te spominjat uprosječivanje jer lijepo sam lekciju naučio s uprosječivanjem u Igh. Kad spomenem i+Igh moram reći jedno VELIKO I NAJVEĆE FUJ.
Da napomenem, posjedujem puno Igh u minusu 100 %
Eto iz sličnih razloga nebi uprosječivao ni Hdel.
Ugodan dan kolega



Ma možete vi pričati što hoćete ali na Hdel se najbolje vidi kad se baci kost kako svi skaču a gazda se naslađuje s pečenkom [emo_smijesak] Pa i početnik vidi da je Hdel porasla i da je polako pala 15-ak %.
S time da svako malo u slobodnom padu bace još dodatnu košćicu za naivne.
Eto dionice natrag na 90-ak kuna a svi koji su povjerovali ovim slatkorječivcima su uskoro u minusu 20-25 %.
Dali je ovo laž ili kako kaže neki kolega neko zlonamjerno ogovaranje pokazat će vrijeme.
Ja sam imao Hdel i po 1500 kuna i spušio na njoj popriličan novac. Danas kad realno promatram tržište ona za mene ne vrijedi kao ni Ingra 3 kune.

Ok, ti stalno o nekakvim vanjskim varijablama, onomatopejama, bez uvrede ali niti jednu konkretnu stvar nisi rekao o firmi.

ZA XY se slažem, puno griješi ili barem isto kao ja.

Ali ako si davao 1600 kn za HDEL(što sumnjam) dok su imali 5 milijuna neto dobiti zar ne bi sada bilo logično dati 100 kn za minimalni gubitak?

Naravno, projekcije su tu bitne puno više nego statika.

[/quote]
Zašto bi netko kupovao HDEL, s obzirom na domaće iskustvo sa kako završavaju građevinari i Slovensko kako su završili ulaskom u EU, a to je uskoro zar ne.

New Report

Close