HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

preneseno s bloga Nenada Bakića: citat sa skupštine:
nbakic | 23.05.2013. 10:45 u 10:45 | Odgovori

Nismo puno pričali jer sam jedini ja imao nekoliko pitanja (naravno), a nisam htio gnjaviti jer nemam ništa protiv uprave, ali eto mora se na neki način i konzumirati skupština, je li tako?

Popunjenost za ovu godinu je dobra, plan je oko 500 mil. kn koji se i ostvaruje (osim zaostatka u Q1 zbog lošeg vremena što se očekuje ispraviti), a popunjava se već i iduća godina
– Iduća godina ne bi trebala biti loša, ali značajniji napredak se očekuje u 2015. jer su u najavi i pripremi veliki projekti na kojima se Hidroelektra nada dobiti značajne poslove
– Najveći konkurent na projektima u regiji nisu domaće firme, koje skoro sve stoje loše, nego španjolski OHL, tj. OHL ŽS
– Iako je bilanca u odnosu na druge građevinare u RH izvanredna, razgovara se o kreditu od 40 mil. kn s PBZ (ovo bi bila zaista dobra vijest da neka banka odobrava građevinaru kredit)
– Hidroelektra ne želi kao skoro svih ostali hrvatski građevinari ulaziti u područja u kojima nema najjače kompetencije nego ostati specijalist u onome u čemu je najbolja
– Geografski, fokus ostaje na ovoj regiji, uključivo i Rusiju (jedna ponuda je dana čak i za Mongoliju) jer objektivno gledajući Hidroeelektra ne može konkurirati u Zapadnoj Europi (počevši od traženih referenci za veličinu tvrtke, recimo za projekt može biti uvjet da je prihod tvrtke 500 mil. eura)

Uglavnom, kod hrvatskih građevinara je, naravno, što se tiče ulaganja priča u tome da li će propasti (pa onda eventualno biti spašeni ili ‘spašeni’ tako da e de fakto pobriše imovina posotjećih dioničara dokapitalizacijama po smiješnim cijenama), a za HDEL nisam stekao dojam da je na tom putu.

E sad toliko o tome tko je izašao vani iz dionice a pouzdano znam da nije.

E pa Đuro ima tešku ruku.


Po osnovi jučerašnje odluke Skupštine, koliki će biti novi BV nakon odobrene točke za ispravku pogreške… ?

Ad. 7)
Ispravak pogreške prijašnjih razdoblja u iznosu od 31.504.458 kuna bit će pokriven u potpunosti iz zadržane dobiti;
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/FNMwkMzEV1Rs6rQTEFopgQ==.pdf

V RASPORED GUBITKA
Ostvaren gubitak za poslovnu 2012. godinu iznosi 23.842.643 kuna.
Predlaže se GLAVNOJ SKUPŠTINI da odobri pokriće poslovnog gubitka u iznosu od 23.842.643
kuna kako slijedi:
– 16.232.026 kuna iz zadržane dobiti Društva,
– 7.610.617 kuna iz kapitalnih dobitaka Društva.
Predlaže se GLAVNOJ SKUPŠTINI da odobri pokriće ispravaka pogreški iz prijašnjih razdoblja u
iznosu od 31.504.458 kuna iz zadržane dobiti Društva.

Nadalje svojih 171.300 kom dionica Ingre pod financijskom imovinom vode u iznosu 9.351.000 KN, a tržišna vrijensost istih je trenutno cca 590.000 KN… koliki je to dodatni trenutni, a ne iskazani gubitak…?

Točka 18. FINANCIJSKA IMOVINA – navedena u revizorskom izvješću za 2012http://zse.hr/userdocsimages/financ/HDEL-fin2012-1Y-REV-N-HR.pdf


pa to je miniščina od 40 milja kona ,divota! a vidim ja da sljedbenici polako napuštaju njegove pozicije

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]



Kako su se ovdje na Hdel danima lijepo iskrcavali a ja sam pisao stalno da ne nasjedate jer oni nemaju ni za plaće radnicima te im daju umjesto plaće naftu u kanisterima. Ccccc ufffff..

a da mi ovo prijavimo kao klevetanje? šta kažeš, jel se ispalti plaćat odvijetnika za pisanje gluposti od kojih nemaš nikakve koristi?
[/quote]
Kolega Knox ovo je forum. Ako je nešto klevetanje i slično onda to moderator zabrani i obriše kao tisuće takvih na dan.
Ako to ne razumiješ onda nemoj bit na forumu.
Tu se iznose i osobna mišljenja ali bez ub+vreda.
Ajde opravdaj mi ovaj strelovit rast Hdel i ja ću se isti čas ispričati.
Dali bi možda trebalo prijavit aktere rasta to je već pravo pitanje.
I ne zaboravi da je ovo FORUM !
Ugodan dan


Tu se iznose i osobna mišljenja ali bez ub+vreda.
Ajde opravdaj mi ovaj strelovit rast Hdel i ja ću se isti čas ispričati.

je li nešto skupo ili jeftino, dobro ili loše, lijepo ili ružno je mišljenje i stav. pisat poslovne stvari koje nisu istina i optuživat za krešenje zakona kao što ti radiš je nešto drugo pa malo pripazi šta o čemu “misliš”.

donijet ću ispričnicu za rast sutra na sat razredne zajednice.

pozdrav ,,zanimalo me malo sto kazu linije na tjednom grafu ,buduci da je trgovanje zivnulo ,
ne izgleda lose ,,trokutic, uskoro odluka smjera kretanja..
nemam HDEL i ovo nije nagovor na K/P

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

[emo_smijeh]

free flow information

inverter
Ako pod trgovanjem misliš istresanje po bidu i pad cijene od 15% onda si u pravu da je živnula rasprodaja.


Geografski, fokus ostaje na ovoj regiji, uključivo i Rusiju (jedna ponuda je dana čak i za Mongoliju) jer objektivno gledajući Hidroeelektra ne može konkurirati u Zapadnoj Europi (počevši od traženih referenci za veličinu tvrtke, recimo za projekt može biti uvjet da je prihod tvrtke 500 mil. eura)

Koliko netko mora biti ocajan i/ili besposlen pa da daje ponudu za gradjevinske radove u Mongoliji?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


inverter
Ako pod trgovanjem misliš istresanje po bidu i pad cijene od 15% onda si u pravu da je živnula rasprodaja.

Kolega, ako se smije znati gdje ste vi učili matematiku? Možete li mi molim vas pojasniti kojim ste to matematičkim akrobacijama smjer kretanja cijene 92-113-105 opisali kao “pad od 15%” ??

...


Koliko netko mora biti ocajan i/ili besposlen pa da daje ponudu za gradjevinske radove u Mongoliji?

ćemo pitat RioTinto, BHP, Molycorp i sve ostale koji imaju bar po jednu lopatu u spremištu?


inverter
Ako pod trgovanjem misliš istresanje po bidu i pad cijene od 15% onda si u pravu da je živnula rasprodaja.

Odmah potpisujem da mi sve dionice koje imam padnu za 15% kao ova.

New Report

Close