HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


prihodi i dobit će bit posljedica gore navedenih stvari.

da bi imali dobit, trebamo povećat prihode.
da bi povećali prihode trebamo dobit nove poslove.
di bi dobili nove poslove trebamo ih moći financirati.
da bi mogli financirati poslove trebamo čvrstu bilancu i jaku tržišnu poziciju.
samo VDKT i HDEL danas imaju jaku tržišnu poziciju.
VDKT sam odradio i sad je skup. HDEL nije odradila još ništa i jeftina je.

stvarno ne može bit jednostavnije.


u svezi HDEL kolega knox vi ste stari lisac znam vas odavno .vi ste onaj koji hvali ono sto prodaje a kudi ono sto kupuje toliko o tome …

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Po osnovi jučerašnje odluke Skupštine, koliki će biti novi BV nakon odobrene točke za ispravku pogreške… ?

Ad. 7)
Ispravak pogreške prijašnjih razdoblja u iznosu od 31.504.458 kuna bit će pokriven u potpunosti iz zadržane dobiti;
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/FNMwkMzEV1Rs6rQTEFopgQ==.pdf

V RASPORED GUBITKA
Ostvaren gubitak za poslovnu 2012. godinu iznosi 23.842.643 kuna.
Predlaže se GLAVNOJ SKUPŠTINI da odobri pokriće poslovnog gubitka u iznosu od 23.842.643
kuna kako slijedi:
– 16.232.026 kuna iz zadržane dobiti Društva,
– 7.610.617 kuna iz kapitalnih dobitaka Društva.
Predlaže se GLAVNOJ SKUPŠTINI da odobri pokriće ispravaka pogreški iz prijašnjih razdoblja u
iznosu od 31.504.458 kuna iz zadržane dobiti Društva.

Nadalje svojih 171.300 kom dionica Ingre pod financijskom imovinom vode u iznosu 9.351.000 KN, a tržišna vrijensost istih je trenutno cca 590.000 KN… koliki je to dodatni trenutni, a ne iskazani gubitak…?

Točka 18. FINANCIJSKA IMOVINA – navedena u revizorskom izvješću za 2012http://zse.hr/userdocsimages/financ/HDEL-fin2012-1Y-REV-N-HR.pdf


Po osnovi jučerašnje odluke Skupštine, koliki će biti novi BV nakon odobrene točke za ispravku pogreške… ?

isti kao i dosad, mijenja se samo raspored stavki, zbroj je isti.



prihodi i dobit će bit posljedica gore navedenih stvari.

da bi imali dobit, trebamo povećat prihode.
da bi povećali prihode trebamo dobit nove poslove.
di bi dobili nove poslove trebamo ih moći financirati.
da bi mogli financirati poslove trebamo čvrstu bilancu i jaku tržišnu poziciju.
samo VDKT i HDEL danas imaju jaku tržišnu poziciju.
VDKT sam odradio i sad je skup. HDEL nije odradila još ništa i jeftina je.

stvarno ne može bit jednostavnije.


u svezi HDEL kolega knox vi ste stari lisac znam vas odavno .vi ste onaj koji hvali ono sto prodaje a kudi ono sto kupuje toliko o tome …
[/quote]
Ne branim Jamesa ali to svi rade i svudgje i svugdje vremenski(uvijek).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Kako su se ovdje na Hdel danima lijepo iskrcavali a ja sam pisao stalno da ne nasjedate jer oni nemaju ni za plaće radnicima te im daju umjesto plaće naftu u kanisterima. Ccccc ufffff..


Kako su se ovdje na Hdel danima lijepo iskrcavali a ja sam pisao stalno da ne nasjedate jer oni nemaju ni za plaće radnicima te im daju umjesto plaće naftu u kanisterima. Ccccc ufffff..

Ja nemam dionice HDEl ali otkud ti taj info?

Imas neki link ili?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Po osnovi jučerašnje odluke Skupštine, koliki će biti novi BV nakon odobrene točke za ispravku pogreške… ?

isti kao i dosad, mijenja se samo raspored stavki, zbroj je isti.
[/quote]

Ako da molim da nam konkretno javite na kojim stavkama su ti gubici po vama već iskazani?
Jeli gubitak na dionicama Igre, a u iznosu od cca 8.800.000 Kn također već iskazan?

Nadalje ovo donje, a navedeno u zadnjem revizorskom izvješću niste komentirali… ili nije potrebno komentirati…?

Zbog svega naprijed navedenog, Hidroelektra niskogradnja d.d. je u 2012. godini ostvarila negativan financijski rezultat te je poslovala sa gubitkom koji iznosi 23.842.643 kuna (u 2011. godini neto dobit je iznosila 998.522 kuna). Također, naprijed navedeni ispravci pogrešaka iz prijašnjih razdoblja u iznosu od 31.504.458 kuna su direktno umanjili zadržanu dobit iz
prethodnih razdoblja. Uspoređujući podatke sa sličnim građevinskim tvrtkama može se uočiti da naše Društvo ima slične pokazatelje poslovanja. Ti podaci pokazuju da građevinske tvrtke u datim okolnostima
poslovnog okruženja rade s malim profitom ili gubitkom uz stalnu nelikvidnost.
III GOSPODARSKO OKRUŽENJE
Društvo djeluje u uvjetima:
– Makroekonomske nestabilnosti;
– Smanjenja investicijske aktivnosti državnih institucija zaduženih za infrastrukturu;
– Velikog pritiska domaće i inozemne konkurencije na infrastrukturnim projektima kako
u Republici Hrvatskoj, kao i u široj regiji;
– Ekonomske problematike poslovnih partnera i kooperanata iz Poslovnih udruga;
– Ograničene likvidnosti gospodarskih subjekata uključenih u procese izvođenja i/ili
naplate izvedenih radova i usluga;
– Nemogućnosti financiranja putem dugoročnih bankovnih kredita
– Povećanja cijene kapitala, opreme i strojeva na svjetskom tržištu kao i troškova
leasinga;
– Nemogućnosti naplate izvedenih radova, te pokretanja arbitraža i sudskih sporova radi
naplate istih.

Kolega domach ja nisam nigdje o Hdel spomenuo tebe. Govorio sam generalno kako su mnogi nasjeli i kako ih je to danima držalo.
Lijep je to bio primjer za učenje. Bloger se bome dobro iskrcao pa čak i njegovi igrači, divota !
Pozdrav


Kolega domach ja nisam nigdje o Hdel spomenuo tebe. Govorio sam generalno kako su mnogi nasjeli i kako ih je to danima držalo.
Lijep je to bio primjer za učenje. Bloger se bome dobro iskrcao pa čak i njegovi igrači, divota !
Pozdrav

Možda ste mislili na mene kolega. Nažalost nasjeo sam i dokupio HDEL po 95. Idem to prodati sada na brzinu s kolikim ono gubitkom?

Gušt je gledat kako nasjedaju ovi na bidu sa 200 300 komada koji stalno obnavljaju naloge i kupuju i kupuju i tako danima. Baš su naivni[emo_smijeh] moš si mislit.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Kolega domach ja nisam nigdje o Hdel spomenuo tebe. Govorio sam generalno kako su mnogi nasjeli i kako ih je to danima držalo.
Lijep je to bio primjer za učenje. Bloger se bome dobro iskrcao pa čak i njegovi igrači, divota !
Pozdrav

Dakle sad smo već na ili/ali mislim/nisam se obračao tebi.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Kako su se ovdje na Hdel danima lijepo iskrcavali a ja sam pisao stalno da ne nasjedate jer oni nemaju ni za plaće radnicima te im daju umjesto plaće naftu u kanisterima. Ccccc ufffff..

a da mi ovo prijavimo kao klevetanje? šta kažeš, jel se ispalti plaćat odvijetnika za pisanje gluposti od kojih nemaš nikakve koristi?

New Report

Close