HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Turion malo si fulao 🙂

1. Nema shorta na ZSEu..Mislim ima teoretski na papiru, no pravi short na ZSEu nije moguc. XY je pokuaso shortait HT pa nije uspio jer mu nitko nije htio posuditi dionice

2. Short pozicija nije navedena u knjizi dionicara sto je logicno jer tamo ni ne pripada. U knjizi dionicara vidljive su samo long pozicije odnosno samo vlasnici dionica.

...

HaoRen

Ako nema shorta na zse, kako stojimo sa igrokazom ima li toga.

@haoren

mislim da nije bas skroz tocno da nema shorta na ZSE.

naime kombinacija koje nema je short na ZSE na neki index ili basket sa ZSE-a.

ali ima shorta na ZSE na strane indexe.

a isto tako mislim da na stranim burzama ima shorta na neke nase baskete i index. (barem tako se svojevremeno pisalo ako se sad dobro sjecam, nisam siguran).

Ma tos u certifikati na DAX, nepovezano s ovom pricom…nema pravog shorta na HR dionica na sto se pogresno pozvao kolega TUrion….Mislim da je tek prosle godine donesena zakonska regulativa za short, no prilicn neprakticna..

Da bi shortao an ZSE, netko ti mora posuditi dionice, onda ti deponiras novac u vrjednoti tih dionica u SKDD kao pokrice za short, a onaj tko ti je posudio dioncie kao naknadu dobiva polovicu kamata koje SKDD dobije orocavanjem novca koje si ti deponirao kao garanciju za short.

Totalno zakomplicirnao i ne isplativo i za onog tko zeli shortati , a pogotovo za onoga tko posuduje dionice na short. TKO ce u ovako pravno neuredenoj drzavi riskirati i posudivati svoje dionice za realnih 1.5% naknade?

...

Kupovati Hdel u ovoj situaciji i po ovij cijeni je više nego suludo.
Gorke suze će sa znojem teći ovog ljeta na toj dionici.
Al sad xy trlja ruke. Još malo pa je vani i može na kružno putovanje brodom
uz jedno veliko hvala vjernim čitateljima svog bloga. [emo_palacg]

Najnovije obećanje glasi – brza cesta do 2018. godine

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

kerub

pa o cem ti pricas ako je i skupljao zadnjih 5 godina i da bi mu prosječna bila cca 100 kn , morao je kupit cca 70% protgovanih dionica ispod 100kn ma i više a nije, s tom količinom tu na hidri je u najboljem slučaju sada trenutno tu oko prosječne. Ali nebitno, pa ne kupujemo valjda dionice samo zbog njega

pepe7

Eto to je ono na što sam mislio kad sam rekao da neke stvari ne znamo.Sad treba vidjeti kad će se saznati tko izvodi radove na dijelovima ravničarske pruge?

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!


kerub

pa o cem ti pricas ako je i skupljao zadnjih 5 godina i da bi mu prosječna bila cca 100 kn , morao je kupit cca 70% protgovanih dionica ispod 100kn ma i više a nije, s tom količinom tu na hidri je u najboljem slučaju sada trenutno tu oko prosječne. Ali nebitno, pa ne kupujemo valjda dionice samo zbog njega


Ok kolega tomo, živi bili pa vidjeli !

Eh skrivanje iza skrbničkog računa onoga ko je izišao iz prvih 10 donosi rezultate i potvrđuje činjenice. Naime istina je da se OMAKLO računanje dionica za prvih 10 i sad je to ispravljeno putem skrbničkih računa. Sada će to donijeti mir i nove ponude za prodaju čime se omogućuje jeftin dokup, jer zamislite što je cca 4000 komada za jednog od najvećih investitora ( kikiriki ). Vjerovatno je cilj prije skupiti cca 40.000 komada putem raznih računa uz lagani rast i dnevno kupovanje po cca 500-600 komada. E sad me na ovoj dionici zanima samo trgovanje od 15-16h.

E pa Đuro ima tešku ruku.

Bravo majstore!

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/p9e2pI51eCKFbJ9fLajVGw==.pdf
[emo_ooooo]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close