HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slavonac78

Što sekiraš sa mojim pisanjem.

Možda si zaglavio na puno većim razinama a 01.07. se približava i graďevjndka operativa EU, a onda naša graďevina gdje će završiti,da možda to ne stvara stres.

Što je netočno, firma ima prihode sve manje koji je razlog da raste, ako ne igrokaz,
a igrokaz je opasan ovdje.

Imao je pravo Kostolany kada je izjavio “ništa ne boli više nego gledati kako neka dionica raste i kako drugi zarađuju, a ti u tome ne sudjelujes”

cxy umjesto da si 2 dana laprdao o “pumpanju” i slicnom mogao si ljepo navrijeme kupiti dionicu po 95kn bilo je na prodaji dionica koliko si htio i sada bi bio ljepih 15% u plusu..

P.S
Lijep pozdrav i kolegi usenase, šteta što mi nije prodao svoje dionice po 9x kn kada sam htio kupiti sve sto ima 🙁

...

HaoRen

Opasno je biti u plusu u ovome sektoru, naročito nakon dolaska EU graďevinaca 01.07., a to je brzo.
P.S.

Ovdje samo prihodi padaju, što će tek biti kada doďu EU graďevinci.

Samo u vodnom gospodarstvu Hrvatsku naredne četiri godine čekaju investicije teške oko tri milijarde eura, čemu još valja pribrojiti oko milijardu i pol eura manjih investicija. Kada se tome dodaju i investicije u obnovu željezničkih pruga, teške oko tri milijarde eura, na željezničkim koridorima 5b (Rijeka – Budimpešta), te 10 (Ljubljana – Zagreb – Beograd), hrvatski će građevinski sektor, ali i druge djelatnosti, narednih godina imati posla.

Bez komentara.


Slavonac78

Što sekiraš sa mojim pisanjem.

Možda si zaglavio na puno većim razinama a 01.07. se približava i graďevjndka operativa EU, a onda naša graďevina gdje će završiti,da možda to ne stvara stres.

ma nema stresa kod mene,sa druge strane nije svaki metak patka, možda neće biti ni HDEL (ali gore sam ti napisao da sam kupio niže). Dok postoji strah i pohlepa na burzi biti će fluktuacija a sa time prilika.

živio
lp

"Pokušaj je prvi korak ka neuspjehu." Homer Simpson Caveat emptor

Mene samo čudi to kako jedna firma koja godinama svojim radnicima umjesto mizerne plaće daje naftu u kanisterima sad najednom vrijedi ?
Ovdje se najbolje vidi što čovjek može napravit s dionicom s par sto tisuća kuna da bi ošišao ovčice za milion kuna.
Prava divota !


Samo u vodnom gospodarstvu Hrvatsku naredne četiri godine čekaju investicije teške oko tri milijarde eura, čemu još valja pribrojiti oko milijardu i pol eura manjih investicija. Kada se tome dodaju i investicije u obnovu željezničkih pruga, teške oko tri milijarde eura, na željezničkim koridorima 5b (Rijeka – Budimpešta), te 10 (Ljubljana – Zagreb – Beograd), hrvatski će građevinski sektor, ali i druge djelatnosti, narednih godina imati posla.

Bez komentara.

Što to znači za 4 godine, i ako to i bude hoće li poslove dobiti HDEL ili građevinari EU, pogledaj malo sudbinu Slovenskih građevinara tko je poslove preuzeo.

Rizično je biti ovdje.


Još rizičnije je ne biti u HDEL.
Bv 224,81
Problem HDEL je što su oni u vrijeme debelih krava radili za brokve.
Ipak su nakon prošlogodišnjeg čiščenja bilance startalio sa pozitivnim prvim
kvartalom.A realizacija ako bude i 20% manja od lani će biti oko 400 mil kn.
Za dobrog građevinara dostatno da zarađuje 20 mil kn.
Ali za Hidru je to gotovo nemoguća misija,ali 10 mil nije nedostižno a to bi bilo cca 16 kn po dionici.
Ovo je rast sa pokričem,jer je dionica do sada bila jako podcijenjena.
Ali tek kada na to ukaže NB sa svojim ulaskom u prvih deset počimaju se otvarati oči i nevjernim tomama.
Čestitke svima koji su unutra,a naroćito kupcima ispod 95.
Kada cijena raste,a za to mpostoji i fundamentalno pokriće trebalo bi se
radovati i dati podršku.
Nisam unutra,zauzet sam sa predstečajušama!!!!!


Rizično je biti ovdje.


Još rizičnije je ne biti u HDEL.
Bv 224,81
Problem HDEL je što su oni u vrijeme debelih krava radili za brokve.
Ipak su nakon prošlogodišnjeg čiščenja bilance startalio sa pozitivnim prvim
kvartalom.A realizacija ako bude i 20% manja od lani će biti oko 400 mil kn.
Za dobrog građevinara dostatno da zarađuje 20 mil kn.
Ali za Hidru je to gotovo nemoguća misija,ali 10 mil nije nedostižno a to bi bilo cca 16 kn po dionici.
Ovo je rast sa pokričem,jer je dionica do sada bila jako podcijenjena.
Ali tek kada na to ukaže NB sa svojim ulaskom u prvih deset počimaju se otvarati oči i nevjernim tomama.
Čestitke svima koji su unutra,a naroćito kupcima ispod 95.
Kada cijena raste,a za to mpostoji i fundamentalno pokriće trebalo bi se
radovati i dati podršku.
Nisam unutra,zauzet sam sa predstečajušama!!!!!
[/quote]

Ovo nije dobro, pojavio se Lopina. [emo_smijeh]

Lopina, XY je izasao iz Top10

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Nit je on prodao, nit je drugi u top 11 pojacao, nego je prebacio dionice po skrbnickima da se sakrije iz top10. Na blogu je sam napisao kako mu se omaklo, te da nije htio da postane vidljiv u top10…

Pitanje za cxy i ostale medvjede…Sto ljudi rade kada ne zele da ih se vidi u top10 neke dionice, odnosno zasto ne zele da ih se vidi u top10 ? One can only guess … or… 😉

Je li postoji jos negdje slucaj da jedna osoba ima vise long pozicija u istoj dionici ili je to hrvatski izum?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Imaš pravo. Zamisli da imamo tri ulagača?

to bi bilo super
jer bi tada bilo tri dionice

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Nit je on prodao, nit je drugi u top 11 pojacao, nego je prebacio dionice po skrbnickima da se sakrije iz top10. Na blogu je sam napisao kako mu se omaklo, te da nije htio da postane vidljiv u top10…

Pitanje za cxy i ostale medvjede…Sto ljudi rade kada ne zele da ih se vidi u top10 neke dionice, odnosno zasto ne zele da ih se vidi u top10 ? One can only guess … or… 😉

Je li postoji jos negdje slucaj da jedna osoba ima vise long pozicija u istoj dionici ili je to hrvatski izum?

[/quote]

To je hrvatski izum. Ali ne znači da su sve pozicije long, možda je samo vidljiva pozicija long a nevidljive short?
Tko to može znati.

New Report

Close