HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

izgleda da su oni divni ljudi koji su tako strpljivo čekali na bidu na 100 kuna ipak izgubili strpljenje jer vidim da je još samo 750 dionica na ponudi na bidu što baš i nije puno kad se sjetimo koliko je bilo prije par tjedana. no dobro, i to je više nego ništa. a ne bi bilo prvi puta da na dionici uopće nema bida tako da treba biti zahvalan na onome što se ima jer kao što vidimo iz povijesnih podataka prije nekoliko tjedana bilo je čak i 4000 dionica na ponudi na bidu. ovom progresijom realno je očekivati da bida neće biti za 2 mjeseca

@usenase

Ti si imao zagarantirani bid 2 puta i nikad ga nisi znao iskoristiti, a opet imas obraza ovdje ljudima davati savjete…

Evo posljednja ponuda, nudim ti zagarantiran bid danas do 16h, ali po 85kn ovaj put..Koliko god stavis ja cu pokupiti. Jeli posteno?

...


tu i tam pročitam i ovu temu.
izgleda da se ti non stop nudiš na bidu (dogovorenim trans.)
uvjeravajući time nekoga u ne znam što?
tako ćeš vjerojatno i dalje dok te netko dobro ne naulji na triple bottom
mudrac.

Ei ei Mecka krivo si shvatio..Ja se nudim samo usenaseu, simpatican mi je sa svojim postovima…Lako je nuditi bid nekome tko nema niti jednu dionicu pa onda druka na pad

Trenutno nemam niti jedan nalog na HDELu, niti sam imao zadnjih 2 tjedna ikakav nalog na ovoj dionici

...

Stigao izvjestaj

Dobit 153 713kn (prosle godine u istom razdoblju gubitak 6 575 505kn)…

...

Tromjesečni izvještaj, nekonsolidirano, za prvo tromjesečje 2013.

U prvom tomjesečju 2013. godine Hidroelektra niskogradnja d.d. ostvarila je pozitivan financijski rezultat.
Ostvareni su ukupni prihodi u iznosu od 73.205.291 kuna, a ukupni rashodi u iznosu od 73.013.149 kuna.
Neto dobit razdoblja iznosi 153.713 kuna. U odnosu na isto razdoblje prethodne godine evidentan je pad prihoda od 22%, ali su rashodi smanjenji za 27,3%. Kratkotrajna imovina na dan 31.03.2013. godine iznosi 165.354.823 kuna (na dan 31.12.2012. iznosi 250.764.989 kuna) od čega se 93.832.185 kuna odnosi na kratkotrajna potraživanja od kupaca, a 24.301.138 kuna na dane depozite bankama i dane
pozajmice. Kratkoročne obveze na dan 31.03.2013. iznose 192.339.376 kuna (na dan 31.12.2012. iznose
260.865.110 kuna), od čega se 161.776.977 kuna odnosi na kratkoročne obveze prema dobavljačima, a
7.096.976 kuna na obveze za primljene predujmove od investitora.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Pali prihodi i rashodi, no pozitivno poslovanje , rezultat skoro 7milja bolji od prošle godine..

Takoder smanjen ukupni dug, s tim da je kratkorocni znacajno smanjen, a kratkorocni malo povecan..Ako sam nabrzinu dobro uocio vratili su trečinu kratkoročnog duga prema bankama, a preostale 2/3 pretvorili iz kratkoročnog u dugoročni dug (od tuda i to malo povečanje dugoročnog duga)…DObit unatoć smanjenju prihoda !

Država još uvijek nije pokrenula investicije, a i vrijeme je bilo dosta loše u sječnju i veljači i to je vjerojatno uzrok ovom padu prihoda. Sve u svemu slijede zanimljiva vremena za HDEL

...

Neovisno o velikom padu prihoda moram priznati da sam ugodno iznenađen. Očekivao sam puno lošije izvješće. Cijena bi trebala nakon ovog ipak značajno porasti, moje osobno mišljenje kojim nikoga ne želim nagovarati ni na šta.

Vidio sam izvješće THNK za Q1 pa s grčem u stomaku otvarao HDEL, kad ono…
dug manji za 19 mil.
radni kapital veći za 18 mil.
troškovi zaklani
neto kamate pozitivne
puno bolja likvidnost i ročnost bilance.

Bilanca je i prije bila dobra sad je još bolja. Vrlo ugodno izvješće s obzirom na vanjske okolnosti (vrijeme i državu), ali novi prihodi nam trebaju još jučer. Sva sreća da burza dva dana ne radi s obzirom na dobre viejsti za cijeli svijet, naše gospodarstvo i HDEL [emo_naivan]

Odakle vam izvješća, ja ne mogu otvoriti stranicu ZSE?[emo_ooooo]

imaš moj post na belju, sva izvješća

Izvješće pozitivno odlično, bolje ne može biti kad se uzmu ostali građevinari.

E pa Đuro ima tešku ruku.

New Report

Close