HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nitko ne zna pošto je to Gomila Bjelančevina prodala.
Zna se samo da je tad cijena na burzi bila 40 eura.
Otprilike.

HDEL posluje pozitivno usprkos teškim vremenima, a to je uspjeh, znam da imaju dobre veze u HAC-u i HC-u tako da očekujem da će dobiti većinu poslova ukoliko se ostvare priče o državnim investicijama.Još rade sa DLKV za HEP.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Treba znati čitati Bilancu i RDG pa viditi potencijal ove firme.
Obratite samo pažnju na AOP 056 , 058 i 059 Bilanca 31.12.2011.



Nije mi odgovorao rast pa sam isti zakocio.
Svi bi nesto na brzinu, 20 -30 % mjesecno, ma jel? E ne moze.

Eto, izgleda da si dobio što si tražio. Iako si kupovao na 80/90/itd kako kažeš imati ćeš izgleda prilike kupovati i po znatno niže. Vani je pravo kolinje, futuresi za sutra u EU ne pokazuju ništa dobro (pad od oko 4%), Bog te pita kako će se ovi naši zadužiti vani i da li će uopće uspjeti jer se stvar danas naglo okrenula, pitanje što će biti sa investicijama koje obećavaju i da li će ih biti. Sve u svemu dobio si ono što si želio:

– vjerojatnu mogućnost da kupuješ jeftinije nego ikada i skrkaš si prosjek još dosta niže,
– veliku vjerojatnost da ćeš biti jaaaako dugo u dionici ali to si i želio zar ne….

Samo se treba nadati da će ova kriza ipak prestati u dogledno vrijeme i da će nam HDEL preživjeti jer u protivnom bi mogli u dionici ostati za vijeke vijekova……

[/quote]
Tocno, ne izgleda dobro vani.
Ali takoder sam misljenja da se radi o kratkorocnoj korekciji, a ne trendu, sto se marketa preko bare tice.
Tocno, bit cu u dionici duze vremena i bit ce hidre kako je krenulo ispod 100.
Treba vidjeti kako ce se hpb ponasati.
Investicija u gradevinu ce biti, isto tako treba biti fer i reci da od velikih infrastruktrunih projekata jos neko vrijeme nista, prvo idu male stvari, tipa mijenjanje dalekovoda i ostale pizd.
Sto mene zanima u slijedecem kvartalu su dvije stvari, da li ce se nastaviti rast prihoda i smanjenje kratkorocnih obveza, solidno stoje sto se kratkortajne finanskije imovine tice pa ocekujem nastavak pozitivnog trenda.
Nego, sto je meni problematicno u ovoj dionici.
Kako firma sa preko 1 mlrd. prihoda u zlatnim godinama upsije ostvariti tako minornu dobit od cca 10 mil ?
Preko koih firmi se izvlaci lova van?
Zasto skladgradnja na poslovima koje im je hidra , vdkt i ostali ustupila na iste prihode ostvari 100 mil dobit?

[/quote]
Vrlo dobro pitanje kolega! Toga se i ja plašim. Imam dionice HDEL, povremeno čak i nadokupljujem. Da nije takvih sumnji ne bih imao problema s ostankom u dionici deset i više godina.
Ali ako je točno da ekipa (gospoda iz uprave) posluju sa Skladgradnjom i sličnima onda budućnost firme i malih dioničara može doći u pitanje preko noći.
Ne tvrdim da nešto muljaju jer nemam dokaza, ali svi znamo kako je Skladgradnja dobivala poslove i kako su te poslove naplaćivali.

Kako je lako navući ekipu, kako ide cijena dionice INGRE tako i šetaju nalozi na HDEL i IGH, stvarno jad od burze.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Netko iznad kaže da ne izgleda dobro vani?
http://www.forexpros.com/indices/world-indices
[shocked]


Odjednom HDEl ništa ne valja a prije nekoliko dana je bila po vašim riječima zvijezda ZSE.

Fundamentalno najbolji u sektoru, a cijena na -95 % od ATH. Nema hidra di nego prema gore.
A oce li to biti za tjedan, mjesec ili pola godine, meni tako svejedno.

@ Wiseguy
Slažem se 100% s Vama al šta nam vrijedi kad nije firma za špekulacije pa nije trjederima interesantna, INGRA će na 12, a HDEL ako dođe do 125 bit će dobro. Jednostavno gdje veliki igrači nemaju interesa to stoji.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

2.1.2012 109,69 109,77 109,69 109,77 109,74 4,54 4 100 10.974,14 VDKT
3.1.2012 85,00 90,00 85,00 90,00 89,00 -7,21 3 25 2.224,95 HDEL

Vijadukt u ovoj godini porastao s 109 na 185 kuna što je 71%, a hdel s 89 na 107 što je 20%. Kukala ti majka.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Odjednom HDEl ništa ne valja a prije nekoliko dana je bila po vašim riječima zvijezda ZSE.

Fundamentalno najbolji u sektoru, a cijena na -95 % od ATH. Nema hidra di nego prema gore.
A oce li to biti za tjedan, mjesec ili pola godine, meni tako svejedno.
[/quote]

Frende, pa ne reče li ti da si je uštopao?? Nema rasta bez likvidnosti. Ja se bojim da bi mi ovdje mogli i ovaj bull promašiti ali korekcija nam ne gine. Zato molim te daj i sljedeći puta uštopaj kada/ako krene gore…… Ti kao da si odlučio ovdje sa 100.000 kn napraviti neprijateljsko preuzimanje!!!

MOJI POSTOVI NISU POZIV NA KUPNJU ILI PRODAJU DIONICA!!!!

Meni se čini da bi puno vas rado trejdalo s ovom dionicom… žao vam je što nije ko INGRa…e pa meni nije. Sad je pravo vrijeme za ulaz i pustiti da stoji. Ako ste za dnevni trejd onda ova dionica sigurno nije za vas.

kako bi neke kolege rekli, današnje činjenice vode do sutrašnjih trendova [thumbsup]

http://www.seebiz.eu/cacicev-plan-za-spas-gradevinara-obnova-javnih-zgrada-vrijedna-18-milijardi-kuna/ar-28972/
http://hr.seebiz.eu/ZSE/zagrebacka-burza-nove-vijesti-pokrecu-gradevinare/ar-29031/
http://www.jutarnji.hr/arhitekt-nenad-fabijanic—vlakovi-pod-zemljom–uredeni-parkovi-i-trgovi–novi-dom-sportova—-/893473/
http://www.vecernji.hr/zagreb/projekt-zagreb-savi-najprije-ce-se-graditi-cetiri-hidrocentrale-clanak-385206

New Report

Close