HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel vidite šta je poanta burze, ne da je HDEL dobra firma, u plusu iako je građevinar itd. već su bitne špekulacije hoće li Čačić nešto kazati , hoće li neke interesne skupine dizati umjetno, hoće li neki plaćeni članak u novinama djelovati itd. Tako da je očito naše pisanje po ovim forumima uzaludno.Sve u svemu katastrofa.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

I sada opet po 100 nevalja ništa, ali će za koji tjedan po 150 biti super povoljna kupnja, i tako u krug…ima li smisla od ljudi očekivati da se ponašaju razumno i racionalno? Ljudi su ipak prvenstveno emotivna, a tek onda razumna bića…


Najveći problem je kad ti špekulanti uđu u neku dionicu i onda nema likvidnosti da je prodaju.
Tada slijedi njihovo iskrcavanje i vraćanje cijene gdje je i bila i niže.
To se dogodilo hrpu puta.
Moram priznati da sam i ja uzeo hdel, a ne vdkt i sad vidim da sam pogriješio.

Kupovao sam hdel na 90,100,105,115 i 120. Imam solidnu kolicinu i prosjek mi je 105. Nije mi odgovorao rast pa sam isti zakocio.
Vdkt sam skupio 500 komada, prosjecna 115 i ne mislim prodavati. Nije mi zao sto za lovu koja mi je otisla u hidru nisam kupio vise vdkt, jer smatram da je hidra trenutno fundamentalo povoljnija prilika.
Svi bi nesto na brzinu, 20 -30 % mjesecno, ma jel? E ne moze. I vdkt se mjesecima trzio u kanalu 100-115.
Ne veselim se tudoj nesreci i sudbini malih ljudi, ali isto tako treba istaknuti da propast drugih velikih firmi u sektoru, zanci bolje startne pozicije ovih koje prezive.
Konstruktor je proslo vrijeme, kao i ingra i indg, igh jos plese po rubu, dok je dlkv spasen. Hdel vdkt i thnk sigurno prezivljavaju. Investicije sigurno idu, bit ce posla, rasta prihoda i dobiti,a zasigurno ce i biti rasta cijene. Polako momci, polako.

Eto ti burze kad jedan dioničar štopa rast, svašta.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Nije mi odgovorao rast pa sam isti zakocio.
Svi bi nesto na brzinu, 20 -30 % mjesecno, ma jel? E ne moze.

Ovo nisi trebao pisati……

MOJI POSTOVI NISU POZIV NA KUPNJU ILI PRODAJU DIONICA!!!!

Neko stvarno namjerno ruši HDEL, evo kupio sam 28 komada na 105 i odmah netko po BIDU:

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

S današnjim dokupom pao mi prosjek kupnje na 215 kuna, još malo i idem ispod 200.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Vidiš, sretni smo sa – 50 %….. Samo ja to priznam, drugi neće.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Nije mi odgovorao rast pa sam isti zakocio.
Svi bi nesto na brzinu, 20 -30 % mjesecno, ma jel? E ne moze.

Eto, izgleda da si dobio što si tražio. Iako si kupovao na 80/90/itd kako kažeš imati ćeš izgleda prilike kupovati i po znatno niže. Vani je pravo kolinje, futuresi za sutra u EU ne pokazuju ništa dobro (pad od oko 4%), Bog te pita kako će se ovi naši zadužiti vani i da li će uopće uspjeti jer se stvar danas naglo okrenula, pitanje što će biti sa investicijama koje obećavaju i da li će ih biti. Sve u svemu dobio si ono što si želio:

– vjerojatnu mogućnost da kupuješ jeftinije nego ikada i skrkaš si prosjek još dosta niže,
– veliku vjerojatnost da ćeš biti jaaaako dugo u dionici ali to si i želio zar ne….

Samo se treba nadati da će ova kriza ipak prestati u dogledno vrijeme i da će nam HDEL preživjeti jer u protivnom bi mogli u dionici ostati za vijeke vijekova……

MOJI POSTOVI NISU POZIV NA KUPNJU ILI PRODAJU DIONICA!!!!


Nije mi odgovorao rast pa sam isti zakocio.
Svi bi nesto na brzinu, 20 -30 % mjesecno, ma jel? E ne moze.

Eto, izgleda da si dobio što si tražio. Iako si kupovao na 80/90/itd kako kažeš imati ćeš izgleda prilike kupovati i po znatno niže. Vani je pravo kolinje, futuresi za sutra u EU ne pokazuju ništa dobro (pad od oko 4%), Bog te pita kako će se ovi naši zadužiti vani i da li će uopće uspjeti jer se stvar danas naglo okrenula, pitanje što će biti sa investicijama koje obećavaju i da li će ih biti. Sve u svemu dobio si ono što si želio:

– vjerojatnu mogućnost da kupuješ jeftinije nego ikada i skrkaš si prosjek još dosta niže,
– veliku vjerojatnost da ćeš biti jaaaako dugo u dionici ali to si i želio zar ne….

Samo se treba nadati da će ova kriza ipak prestati u dogledno vrijeme i da će nam HDEL preživjeti jer u protivnom bi mogli u dionici ostati za vijeke vijekova……

[/quote]
Tocno, ne izgleda dobro vani.
Ali takoder sam misljenja da se radi o kratkorocnoj korekciji, a ne trendu, sto se marketa preko bare tice.
Tocno, bit cu u dionici duze vremena i bit ce hidre kako je krenulo ispod 100.
Treba vidjeti kako ce se hpb ponasati.
Investicija u gradevinu ce biti, isto tako treba biti fer i reci da od velikih infrastruktrunih projekata jos neko vrijeme nista, prvo idu male stvari, tipa mijenjanje dalekovoda i ostale pizd.
Sto mene zanima u slijedecem kvartalu su dvije stvari, da li ce se nastaviti rast prihoda i smanjenje kratkorocnih obveza, solidno stoje sto se kratkortajne finanskije imovine tice pa ocekujem nastavak pozitivnog trenda.
Nego, sto je meni problematicno u ovoj dionici.
Kako firma sa preko 1 mlrd. prihoda u zlatnim godinama upsije ostvariti tako minornu dobit od cca 10 mil ?
Preko koih firmi se izvlaci lova van?
Zasto skladgradnja na poslovima koje im je hidra , vdkt i ostali ustupila na iste prihode ostvari 100 mil dobit?

i jos jedna stvar, da li netko zna po kojoj cijeni je isla kupoprodaja skegrinih dionica od strane pilipovica?

Odjednom HDEl ništa ne valja a prije nekoliko dana je bila po vašim riječima zvijezda ZSE.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

New Report

Close