HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim da se mene citira pa je red da odgovorim.Rekao sam da je izvješće odlično obzirom na postojeću krizu i zaustavljanje investicija od strane države.To će se uskoro promijeniti.Dok se to ne dogodi neću pisati na temi.
Ostavljam je ovima koje ona ne interesira nego se samo izivljavaju bez veze.
Živjeli

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!



Izvješće je odlično. Najbolje stojeći građevinar. Potraživanja smanjena ali i dug značajno smanjen.
Kako dugoročni tako i kratkoročni. Dobit u skladu sa očekivanjima. Obim poslova smanjen ali i broj radnika smanjen, za razliku od nekih razvikanih građevinara. Dakle upravljanje u krizi izvanredno. Sad se samo čeka novi investicijski val, tj aktiviranje već dobivenih poslova, Pelješki most, Podravski ipsiolon, autocesta Zagreb-Sisak, investicije u vodoopskrbi i zaštiti od voda. Dobit bi bila i viša da nisu povećali plaćene troškove idućeg razdoblja.

Ima Vanesa pravo što akumulira.

Je odlično izvješće, nema šta.
Pada dobiti od 68 %.
Pad prihoda od 48 %

Odlično zvući i ova opaska:

" U 2010. godini društvo nije u potpunosti uspjelo uposliti svoje proizvodne kapacitete. Razlog tome leži u smanjenju investicijskih ulaganja u projekte prometne infrastrukture u Republici Hrvatskoj, kao i zbog usporavanja izvođenja radova po već sklopljenim ugovorima o građenju. To se odražava kroz produljenje rokova naplate potraživanja, pogoršanu likvidnost te otežano financiranje koji su obilježili poslovanje Hidroelektre u 2010. godini", poručili su iz Uprave te dodali da su direktne posljedice otežanih uvjeta poslovanja vidljive kroz otežano plaćanje obveza prema dobavljačima i kooperantima te nizak iznos ostvarene neto dobiti. "

Sve je super.
Ulažite u tvrtke kojima rapidno padaju prihodi i dobit, zaobiđite tvrtke sa perspektivom koji se dobit povećava. Jer kome je dobro donijela perspektiva, treba ulagati tamo gdje je crnilo što veće. Ove odlikaše treba ostaviti nekima drugima.

sretno

lp
[/quote]
Kolega plavi
Sto ocekujete od hdela u narednoj godini?
do kada mislite da ce im prihodi i marže padati?
Na kojoj biste vi cijeni kupili ovu dionicu i da li uopce kupili

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Na kojoj biste vi cijeni kupili ovu dionicu i da li uopce kupili

na razini dividende od KODT
[lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE



Na kojoj biste vi cijeni kupili ovu dionicu i da li uopce kupili

na razini dividende na KODT
[lol]
[/quote]
puno je 60 kn…
[wink]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]




Izvješće je odlično. Najbolje stojeći građevinar. Potraživanja smanjena ali i dug značajno smanjen.
Kako dugoročni tako i kratkoročni. Dobit u skladu sa očekivanjima. Obim poslova smanjen ali i broj radnika smanjen, za razliku od nekih razvikanih građevinara. Dakle upravljanje u krizi izvanredno. Sad se samo čeka novi investicijski val, tj aktiviranje već dobivenih poslova, Pelješki most, Podravski ipsiolon, autocesta Zagreb-Sisak, investicije u vodoopskrbi i zaštiti od voda. Dobit bi bila i viša da nisu povećali plaćene troškove idućeg razdoblja.

Ima Vanesa pravo što akumulira.

Je odlično izvješće, nema šta.
Pada dobiti od 68 %.
Pad prihoda od 48 %

Odlično zvući i ova opaska:

" U 2010. godini društvo nije u potpunosti uspjelo uposliti svoje proizvodne kapacitete. Razlog tome leži u smanjenju investicijskih ulaganja u projekte prometne infrastrukture u Republici Hrvatskoj, kao i zbog usporavanja izvođenja radova po već sklopljenim ugovorima o građenju. To se odražava kroz produljenje rokova naplate potraživanja, pogoršanu likvidnost te otežano financiranje koji su obilježili poslovanje Hidroelektre u 2010. godini", poručili su iz Uprave te dodali da su direktne posljedice otežanih uvjeta poslovanja vidljive kroz otežano plaćanje obveza prema dobavljačima i kooperantima te nizak iznos ostvarene neto dobiti. "

Sve je super.
Ulažite u tvrtke kojima rapidno padaju prihodi i dobit, zaobiđite tvrtke sa perspektivom koji se dobit povećava. Jer kome je dobro donijela perspektiva, treba ulagati tamo gdje je crnilo što veće. Ove odlikaše treba ostaviti nekima drugima.

sretno

lp
[/quote]
Kolega plavi
Sto ocekujete od hdela u narednoj godini?
do kada mislite da ce im prihodi i marže padati?
Na kojoj biste vi cijeni kupili ovu dionicu i da li uopce kupili
[/quote]

Uvaženi kolega DELUX.. u narednoj godini očekujem nastavak pozitivnog trenda, daljnji pad prihoda i dobiti. Jer tako vam je to u građevinskom svijetu, prvo se trebaju napraviti projekti pa naći tko će to financirati, pa natječaji, pa razmatranje ponuda, pa pripremni radovi, pa tek onda radovi. A onda tek to vidite u RDG-u. Zadnjih par godina toga nije bilo, sve je stalo. Tako da ako se sada nešto pokrene, možda tamo negdje u 2013-2014 bude poboljšanje na bolje. 2020-2025, ako bog da, vratit će se na razine 2008. Premda je i 2008. i prije, dok je bilo posla, ova tvrtka poslovala katastrofalno. Barem je tako prikazivala u svojim izvješćima. I sad vi mene pitate na kojoj cijeni bih ja uložio?
Pa ne bih uložio, ne bih.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Dobro ok poštujem mišljenja,što se tiče voda i otpadnih voda vrlo interesantan podatak,,,,,i za mene još bolji podatak da uskok ne istražuje firmu što se tiče auto cesta,,,možda sam i u krivu ili sam nešta preskočio.Ili uprava nije htjela uzet od Hac a što je mogla.Iskreno mogo sam 2 puta zaradit po 50 kuna na dionici ali nešta mi se nije dalo iako su me kol.davno upozoravale na stanje u građevini…ja sam optimist [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Ovi koji ulazu u HDEL kao manjinski dionicari su stvarno opasni sami za sebe.

usporedba cijene HDEL i KODT.

nisam ubrojio dividende
kodt uskladjen za stock split

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

ma ima nade za HDEL – mozda pronadju naftu na Vrbiku ispod upravne zgrade…

samo se bojim da ce Rade Filipovic onda izvaditi ugovor iz 1993. kojim dokazuje da je zemlja njegova i da on cijelo vrijeme za besplatno iznajmljuje zgradu Hidroelektri

[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

U prvom tromjesečju plan je tako u vodno gospodarstvo uložiti milijardu kuna, a ukupno oko tri milijarde u godinu dana. Riječ je, primjerice, o uređajima za gradnju sustava odvodnje otpadnih voda i uređaja za pročišćavanje te projektima navodnjavanja. No isto tako je već rečeno kako će se ti projekti financirati iz fondova EU i lokalne zajednice. Osim što bi se Hrvatske vode kao trgovačko društvo mogle lakše zaduživati, što je važno zbog čestih poplava, ne bi bilo potrebe ni za jamstvima države.

budali je i jedan nick preveliko opterećenje

DELUX, PLAVI, VIPY i ostali fond menageri te clanovi sindikata,
vrlo je znakovito vase javljanje u vrijeme korekcije. Svi mi znamo da gradjevinari brze padaju od drugih, ali zato isto tako i brze rastu u uzlaznom trendu. Posto HDEL i ostali gradjevinari spadaju u ciklicke dionice njihovo vrijeme tek dolazi, a ovo sto vi radite je cista zloba i bezobrazluk nasprem svih onih ljudi koji vjeruju da je doslo vrijeme oporavka na ZSE i da ce se uskoro probiti ta magicna linija otpora 2320. No moramo se pitati koja je svrha vaseg intenzivnog javljanja i jedino sto mi zvuci razumno je vas skriveni interes za ovu dionicu.
Smatram da je izvjesce HDELa ok za prilike u kojima posluju, a ako bas zelite mozete pogledajti usporedbu KODT i HDEL u vremenskom periodu od 2007 do danas. Iz prilozenog, sto mislite da li ce rast HDELa opet biti veci od KODTa u vrijeme oporavka?


Ovi koji ulazu u HDEL kao manjinski dionicari su stvarno opasni sami za sebe.

usporedba cijene HDEL i KODT.

nisam ubrojio dividende
kodt uskladjen za stock split

PROBOJ 3 LINIJE VENTILATORA I LINIJE BEAR-A.
K tome smanjen dug, najmanje zadužen graditelj, tradicija preko 50.g.
MCAP od samo 11milja Eura…. I u krizi dobit kakva takva…
Ciklička dionica koja će uskoro morati nebu pod oblake.

Top rast u 2011.g. - TEP, ZVCV, HRDH, HDEL, VDKT, IPKK, ....


Ciklička dionica koja će uskoro morati nebu pod oblake.


Ciklicka kao ingra?

Kao sto sam rekao, HDEL JE SAMO PARAVAN DIREKTORIMA HIDROELEKTRE ZA IZVLACENJE PARA I ZATO IMAJU KONSTATNO MALU DOBIT JER JE TO UVJET NA TENDERIMA [wink]

DRUGARIMA KOJIMA SMETA PISANJE ISTINE MOGU SE OBRATITI SINDIKATU [lol] [lol] [lol] [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close