HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A biti će i na ovim projektima posla za Hidroelektru!

VLADA UTVRDILA PRIORITETNE ELEKTROENERGETSKE OBJEKTE

Hrvatska je Vlada danas zaključkom utvrdila nekoliko elektroenergetskih objekata čija izgradnja ima prioritetni značaj.
Zaključkom Vlade prioritet u izgradnji imaju termoelektrane Sisak C i Plomin 3, četiri hidroelektrane na Savi (Podsused, Prečko, Zagreb i Drenje), hidroelektrane Ombla, Kosinj i Molve 1 i 2. Prioritet je i nekoliko objekata u prijenosu i distribuciji – program Dubrovnik (s trafostanicama Plat i Srđ), novi sustav vođenja elektroenergetskog sustava, druga etapa programa Rijeka (s trafostanicama Turnić, Pehlin, itd.), dalekovod Vinodol-Meline i zamjena vodova na drvenim stupovima na području Zagreba (Rakitje-Botinec i Samobor-Rakitje).
Ciljevi su tih projekata, ističe premijerka Jadranka Kosor, poticanje novih investicija i otvaranje novih radnih mjesta, poticanje gospodarstva u cjelini i poboljšanja u proizvodnji električne energije. Očekujemo da će hrvatske elektroenergetske tvrtke i građevinske tvrtke participirati u tim projektima, kazao je ministar gospodarstva Đuro Popijač. Naglasio je i kako je izgradnja velikih proizvodnih objekata nužna kako bi se mogli priključiti i novi objekti iz obnovljivih izvora te kako je izgradnja novih termoelektrana nužna u kratkom roku, jer neki objekti izlaze iz uporabe 2016.
Tako primjerice TE Plomin 3 na ugljen treba zamijeniti Plomin 1, a taj će objekt, kaže Popijač, imati veću snagu, bit će u budućnosti među najznačajnim objektima i 2016. davati 15 posto ukupne proizvodnje električne energije u Hrvatskoj. Nakon zaključka Vlade, objašnjava ministar Popijač, Hrvatska elektroprivreda dužna je izraditi akcijski plan izgradnje, a treba odraditi i prijedloge financiranja, dinamike izgradnje i drugo. "Hrvatska država to neće moći izgraditi samostalno, morat ćemo tražiti strateške partnere, jer su to velike investicije, ali već danas imamo zainteresiranih", kazala je ministrica graditeljstva, zaštite okoliša i prostornog uređenja Marina Matulović Dropulić. (H)

(03.04.2010)

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu

oce oce , , bit će posla…
ovo me modsjeca na pricu o Muji i njegovom konju kojeg je Muju pokušao naucit da živi bez hrane…
Došao Haso nakon nekog vremena i pitao Muju kako ide s konjem, a Muju mu kaže: taman kad sam ga naucio da živi bez hrane, ovaj mi crko"

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Biti će i zobi za konje i za kerove kafe [lol]

A kad završe ove poslove u medjuvremenu će se početi graditi i most Pelješac – Kopno vrijedan 2,4 milijarde kuna te Podravski Ipsilon vrijedan 2,6 milijardi kuna.

Podravski Ipsilon je najneophodnija cesta u državi, to zna svatko tko je upoznat sa recentnim cestovnim studijama

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu

Ja ovo nisam bas ni vidio , mozda nisu ni drugi, pa reko da stavim na forum, ništa ne košta utvrdit malo gradivo

Hidroelektra niskogradnja je u prvih šest mjeseci ove godine ostvarila ukupne prihode u iznosu od 239,41 milijun kuna što predstavlja pad od 62,23 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje, vidljivo je iz financijskog izvješća objavljenog na Zagrebačkoj burzi.

Ukupni prihodi od osnovne djelatnosti (projekti cestogradnje: autoceste, vijadukti, mostovi i tuneli) iznose 234,27 milijuna kuna što čini 63-postotno smanjenje u odnosu na prošlo obračunsko razdoblje. Ukupno ostvareni rashodi iznose 237,44 milijuna kuna i za 62,24 posto su manji u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Ostvarena neto dobit u iznosu od 1,77 milijuna kuna je 55,43 posto niža u odnosu na isto razdoblje prošle godine, no na tromjesečnoj razini ostvaren je rast dobiti od čak 230,42 posto u odnosu na drugo tromjesečje prošle godine.

U izvješću Uprave se navodi da u prvom polugodištu 2010. društvo nije u potpunosti uspjelo uposliti svoje proizvodne kapacitete. Razlog tome leži u smanjenju investicijskih ulaganja u projekte prometne infrastrukture u Republici Hrvatskoj, kao i zbog usporavanja izvođenja radova po već sklopljenim ugovorima o građenju.

"To se odražava kroz produljenje rokova naplate potraživanja, pogoršanu likvidnost te otežano financiranje koji su obilježili poslovanje društva u ovom polugodištu. Direktne posljedice otežanih uvjeta poslovanja vidljive su kroz otežano plaćanje obveza prema dobavljačima i kooperantima te nizak iznos ostvarene neto dobiti", stoji u izvješću.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Kolega Delux, ako već potežete pad prihoda u zadnje 2.g. onda ste valjda i svjesni da je cijena pala 93%. A prihodi ipak postoje, dakle nije negativa kao mnoge druge firme.
Smatram da je nastavak AC prema Vrgorcu (postoji potencijal u budućnosti i prema Dubrovniku kako kriza bude jenjavala) kao i dobivane poslova u drugim državama potencijal ove dionice.
Ovu dionicu ne kupujem na rizik, jer jako dobro poznajem ljude koji tamo rade.
Odreda svi jako sposobni i marljivi. Dakle stvar je samo kad će krenuti poslovi, ne samo u nas, već i bližoj okolici. BiH izlazi iz recesije i počinje izgradnja AC, istočna Evropa ima dobar potencijal.
Sad se kupuje potencijal,a ne stabilna dionica.
Slažem se tu s kolegom Lopinom, sad se kupuju DARK HORSES za koje ste uvjereni da ne mogu propasti,a koji znaju raditi. Graditeljstvo je okosnica svakog razvoja, sjetimo se dobro 2004.g.
Ne zaboravite, povijest se ponavlja.

26.11.2010 - Dan D

Nema više kolega financiranja iz Eu a sve stranke su sebi pripisivale zaslužnost,nažalost i ja sam unutra sječam se A1 C5 poslova itd.Kupovo sam je oko 210kn i nisam htio izač na 250 bilo je tu kolega koji su me upozoravali ali priznajem sad mi je dionica zarobljena na min 1 do 2 godine jedino ako isteramo Hidroelektru van granica moguč je pomak,smješni su mi postovi kako Bih izlazi iz recesije,,,,,ija bih [lol]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Kolege,

Molim Vas za savjet. Da li je prerano za uči?

Prodao sam sve na 1629 kada je naša hidra išla prema 2000 i nisam bio sretan vidjeti ja na 2000

Vidim da naša hidrolektra na ovaj put na nekom silaznom putu pa ne bi htio prerano uči kako sam prerano izašao. Da li ju je realno očekivati i ispod 100.

Hvala

Referendum o ZOR-u omogućiti će da ljudi koje rade, rade još više, a ljudi koje ne rade, rade još manje

Moram priznati da ne razumijem ove koji su prvo tvrdili da će propasti ( pa su demantirani ) pa su tvrdili da nema posla ( također demantirano činjenicama ) pa da će raditi s gubitkom – pa su također demantirani. Istina je da građevinari neće više imati onoliko posla na autocestama koliko su imali, ali zato su tu drugi projekti poput željeznice, pruge, hidrocentrale, termocentrale, eventualno nuklearke, vodovodi, plinovodi i sva ostala infrastruktura koja čini razvoj neke zemlje.
Ne mislite valjda da će razvoj stati zato što je trenutno kriza? Naravna da neće. A sa smanjenim obujmom posla, krešu se troškovi, smanjuje broj radnika i to je to. Firma će i dalje profitabilno poslovati. Skepticima unatoč [wink]

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu

ja bih imao pitanje za dioničare koji razumiju situaciju sa hdelom, znači ne oni koji misle da razumiju već oni koji su UPOZNATI sa situaacijom. Kako napreduje kotiranje hdela na varšavskoj burzi? ima li kakvih novosti? kad se može očekivati razvoj situacije ili barem neke vjesti o tome

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Kolege,

Molim Vas za savjet. Da li je prerano za uči?

Prodao sam sve na 1629 kada je naša hidra išla prema 2000 i nisam bio sretan vidjeti ja na 2000

Vidim da naša hidrolektra na ovaj put na nekom silaznom putu pa ne bi htio prerano uči kako sam prerano izašao. Da li ju je realno očekivati i ispod 100.

Hvala

plati pivo pa ću ti reći [tongue]

ali ukratko, nije problem ju platiti i 150 i 200, ako će poslije toga bit skuplja.
isto tako može bit skupa i na 100 ako će ići na 50.nadam se da ste zadovoljni odgovorom.
ovo vam je univerzalno pravilo koje vrijedi u svakoj trgovini. [thumbsup]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

di je nestao bid? možda se prebacio na varšavsku burzu [lol] [lol]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Preselio na bid Francka [thumbsup]

Najbolje ponude FRNK-R-A Kupnja Cijena
3 700,05
20 500,00

Cijena Prodaja
748,00 4
758,00 10
776,99 10
777,00 12
798,00 12
799,00 28
809,00 15
849,00 10
850,10 2
909,00 4

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu

New Report

Close