HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Antiša, slažem se. Da li postoji neka knjiga predbilježbi? DELUX vjerojatno zna…….. [shocked]
A mogli bi otvoriti novu temu pod nazivom: Moje želje, moji snovi. Pa da rasteretimo ostale teme.

Dionica Hidroelektre sukladno drugim dionicama građevinara polako klizi iz dana u dan danas – 1,34 % , pitanje dali je to konačni pad za današnji dan.

Kolega šefe koliko po vama vrijedi hdel?

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

evo malo po sjecanju. gledam dobit iz izvjestaja (ili vam izvjesca) za 2007. nekih 12 i nesto mil kn, to je oko 20 kn po dionici, a cijena isla na oko 2000 kn u tocki pregrijavanja trzista (neki to zovu i balon od sapunice). Buduci da je p/e bio oko 100, podsjeca me to i na kljucanje vode, pa se samim tim i cijena dionice (razina vode u loncu) spusta dok sve ne ispari ukoliko se stalno grije. Buduci da su oni koji su dizali cijenu (u ovom slucaju kuhalo) prestali djelovati, cijena se ohladila na 128 kn i onda opet odradila rast i 100% (sto mnoge dionice na zse nisu). No izmedju ostalog to je gradjevinski sektor i nosi takve rizike. Kapital i rezerve hdel-a su slice onima od bozjakovine, cak mozda i manje cini mi se. Znam da je drugi sektor i da nije za usporedbu, nego eto onako da utvrdimo moguce raspone. TK Bzjk trenutno je oko 30 mil kn, pa bi takva mogla biti i hdel, zasto ne? A to je 50 kn po dionici. S druge strane, hdel ukoliko je sposobna raditi sve ono sto ja pretpostavljam da jesu i da dobiju prave pposlove, mislim da bi mogli bez problema zaradjivati i 50 kn po dionici godisnje, a to je uz neki fair p/e od 16 jednako 800 kuna. Buduci da dionica vrijedi onoliko koliko je netko spreman platiti, upravo je trenutna vrijednost ta koliko hdel i vriijedi (u ovom trenu), a sutra tj s ponedjeljka je opet nova situacija…itd…zato postoji investiranje, dakle ulaganja kroz neki period u nadi da ce se isplatiti. Trenutan cijena je u redu za pocetak cini mi se, mada nisam kupio jos. Od gradjevinara imam samo dlkv jer je vezan za energetiku, a hdel mozda bude zanimljiva radi jedne druge problematike no…mislim da nema tome naznaka jos, pogotovo sto je hrvatska trazila odgodu primjene nekih odrednica iz pristupa EU. MOzda je trebao odgovoriti "šef" no eto, ostavio sam komentar. A da pojednostavimo, BV je oko 300 jel da, uz potencijal rasta, no potencijal rasta ce imati cijeli sektor kad krene pravi oporavak pa sad…

KAJ JE OVO? potpora na 90 kn? još malo pa ćeš za 1 ingru dobit 2 hdela…ovo je prestrašno…vidra i ekipo… kaj je s varšavskom burzom, kaj je sa ljestvicama na 600 kn svim onim magičnim poslovima? koje smeće od dionice…fakat mi je žao ekipe koja je popušila vaše priče [bye]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Kad malo bolje razmislim volio bi da dionica padne ispod 200 kuna, jer bi to bila izvanredna prilika za ulaganje gdje ne možeš izgubiti. Gospodo dinice se ne kupuju na rok kraći od 6 mjeseci (minimum). Pričekajte da dođe svježi kapital na tržište (dividende, pogotovo HT). Tada će svi htjeti uskočiti u vlak, samo onda neće biti cijena 20X,00.

5,5% rast na brutalnom prometu…čestitam dioničarima hdela [thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


5,5% rast na brutalnom prometu…čestitam dioničarima hdela [thumbsup]

možete opozvati čestitku [thumbsup] [cry]



5,5% rast na brutalnom prometu…čestitam dioničarima hdela [thumbsup]

možete opozvati čestitku [thumbsup] [cry]
[/quote]
Hdel očito ide dalje. Zanimljiv ovaj komentar s palcem gore i suzom u isto vrijeme?! [shocked]

UU kolko bida

Da nije stigla obavijest o varsavskoj burzi???

[lol]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

a kolega meni ovo u portfelju ne stoji ništa lošije nego Ledo recimo…


UU kolko bida

Da nije stigla obavijest o varsavskoj burzi???

[lol]

DELUX šta se sad ovdje dešava,
ti znaš sve o HDEL-u po postovima vidim
šta je ovo danas?

Proljeće je kreću radovi. A dionica preprodana.

A možda i ovo ima neke veze http://www.poslovni.hr/143666.aspx

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

New Report

Close