HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dajte nam objasnite zasto je Hdel super kupnja

Zato sto je zadužena da jedva krpa kraj s krajem…
Zato što su svi pokazatelji profitabilnosti zaljepljeni malo više od nule

Koliko Hdel ima novca u odnosu na svoje tekuće obveze?

Od njene ukupne imovine kolko otpada na glavnicu a koliko na obveze…

Imaju li oni veci povrat na dio imovine za koji su se zaduzili nego sto su im kamate na isti dio?
Hdel ima dug 4 puta veci nego kapital, i na takvu polugu njihov povrat na isti kapital nemoze biti veci od 3 %

Pa kolika im je neto profitna marža?
Pa na 1000 kn prometa nemaju dobit vecu od 20 kn

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ne znam ja,Delux.Znam samo kako ona radi i toga se držim.Ako je to sve tako kao što pišeš onda je u najgorem slučaju hdel jedna od špekulantskih dionica neopravdano zanimljivih tržištu.Ali opet ako to i jest tako nikakva analiza neće ljude odvratiti od nje.-A zašto se ti javljaš na temu hdel ako je nikada ne bi imao? 🙂 To mi je puno zanimljivije pitanje.

Igrach

Javio sam se ja i na 350 kad sam savjetovao da ju treba pod hitno rasprodat…

A javljam se i da raspravljam s kolegama, mozda mi objasne da ja nisam u pravu i uvidim neke stvari koje sada ne vidim

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Delux

Respect.I ja volim razmijeniti mišljenje s nekim tko ne lupa bezveze i ima pametno razmišljanje.Pogotovo ako ima i neke podatke koje sam nemam volje analizirati.Iako te poštujem zbog tih odlika zadržavam pravo da i dalje držim Hidru jer nisam promijenio strategiju.Pozz!


Delux

Respect.I ja volim razmijeniti mišljenje s nekim tko ne lupa bezveze i ima pametno razmišljanje.Pogotovo ako ima i neke podatke koje sam nemam volje analizirati.Iako te poštujem zbog tih odlika zadržavam pravo da i dalje držim Hidru jer nisam promijenio strategiju.Pozz!

Gle da se razumijemo

Spekulativno Hidra moze donijet fine pare, medjutim ako fulas ritam i smjer, kao nekikojima sam na 350 za njihovo dobro savjetovao da prodaju, najebo si ko vol u kupusu..

Sa stajališta fundamenata trtka jako loše stoji

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Stigla jamstva [thumbsup]

http://www.index.hr/vijesti/clanak/potvrdjeno-iz-vlade-crne-gore-igh-i-konstruktor-nabavili-bankarska-jamstva/474744.aspx

Sva sreća da sam na vrijeme podebljao [thumbsup] kako kaže stara narodna neka pati koga smeta

krenulo sve
Sad ce biti domino efekt iz dana u dan
na IGH,THNK,VDKT,HDEL
🙂
bilo je već i vrijeme
🙂

prošle god. smo dogurali na +400, hoće li nas ovaj posao dogurati barem oko 300 ? [rolleyes]


prošle god. smo dogurali na +400, hoće li nas ovaj posao dogurati barem oko 300 ? [rolleyes]

Pa prije 400kn i neće biti ozbiljne prodaje! Pa toliki tuneli čekaju za raditi u Crnoj gori!
Pa ova dionica može do 600kn sada.
5000 radnika potrebno, pa da istresu sve naše graditelje ne mogu skupiti toliko ljudstvo.
Ovo je posao desetljeća i burza će to pokazati na najbolji način.
Sve ispod 500kn smatram bescijenjem.
Kolega Delux, kupujte dok još ima!
Ja sam danas tukao po asku do 245kn, bome fina količina se skupila.



Danas će se natjecati dionice građevinara koja će više pasti jadna naša Hidroelektra i ovako je kupnja nikakova sad još i ovaj pritisak, katastrofa.

[lol] [lol] [lol] jedino po asku decki [bye] tako vam je to kad cekate targete "gurua" 150 kn,,,sad cete kupovati na 250+ [bye]
[/quote]
budemo vidili sutra….dali cete kupovati n targetu "gurua" 150 kn….. [bye]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Kolega Delux, Vaš stariji brat je nedavno pogriješio (prije par mjeseci) kad sam spominjao odbijanje na 210kn, već se zakleo kako će to daleko niže. I bilo je odbijanje 20% gore. A sada?
Vidmo se na 400kn uskoro pa budemo pričali. A dotle će i VDKT biti preko 500kn.

New Report

Close