HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

GUBERNATOR @ a petrica jako ljepo posluje ….. [bye] kolega hdel je godinu zavsila u plusu….koliko godina treba petrici da nadoknadi ovaj gubitak?????? petrica ne zaslusuje cjenu ni 100 kn…po tome

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Tko želi vrhunskog gubitaša u portfelju – 42,8% slobodno neka navali na dokup. Mada sam siguran da će biti puno više onih koji će prodavati i ulaziti u dionice s boljim poslovnim rezultatima.

Netko mora kupovati i na 700 kuna, ne mogu svi ući na 240 kn.
Vidim u očaju se izmišljaju gubici [tongue]
[/quote]
Znači službeno izvjeće o minusu prihoda od – 50 % je izmišljanje a tvoje neistine i laž su u stvari mjerodavnije od službenog izvjeća. Čemu onda postoje izvješća kad je dovoljna samo tvoja laž da je nešto što ne vrijedi ništa, ustvari jako dobro.



Tko želi vrhunskog gubitaša u portfelju – 42,8% slobodno neka navali na dokup. Mada sam siguran da će biti puno više onih koji će prodavati i ulaziti u dionice s boljim poslovnim rezultatima.

kolega kasno je za prodati….to je trebalo na 400 kn napraviti…vrjeme je za ponovni ulaz,,,, [cool]
[/quote]
Ulaz u dionicu s – 50 % prihoda , čekaj šališ se ili samo ne znaš o čemu govoriš ?

Gubitak je samo gubitak i to ogromni kako god to neki nazivali.

HDEL je otok.
Ne jebe ju ni konjunktura ni recesija.
Zarada je 5 mil kn, raslo vani cvijeće ili padale sjekire.
Cool. [cool]


HDEL je otok.
Ne jebe ju ni konjunktura ni recesija.
Zarada je 5 mil kn, raslo vani cvijeće ili padale sjekire.
Cool. [cool]

Slažem se a 50 % gubitak je u stvari dobitak ako se dobro laže.




Tko želi vrhunskog gubitaša u portfelju – 42,8% slobodno neka navali na dokup. Mada sam siguran da će biti puno više onih koji će prodavati i ulaziti u dionice s boljim poslovnim rezultatima.

Netko mora kupovati i na 700 kuna, ne mogu svi ući na 240 kn.
Vidim u očaju se izmišljaju gubici [tongue]
[/quote]
Znači službeno izvjeće o minusu prihoda od – 50 % je izmišljanje a tvoje neistine i laž su u stvari mjerodavnije od službenog izvjeća. Čemu onda postoje izvješća kad je dovoljna samo tvoja laž da je nešto što ne vrijedi ništa, ustvari jako dobro.
[/quote]

Vidim da ti nije jasna razlika između dobitka i gubitka.
Naime Hidroelektra je ostvarila dobit, nešto manju u odnosu na prošlu godinu, ali dobit, dok recimo Petrokemija (na kojoj ti drukaš sve u šesnaest) je ostvarila gubitak.

I svi vi koji govorite da je ostvaren gubitak lažete i to namjerno.
živjeli vi meni 100 godina

Normalno da nije gubitak kad je dobitak, ajd bar jedan dovoljno pametan da shvati…..




vidim da još uvjek postoje dioničari kojima je čaša hdela uvjek polupuna. Sretno [bye]

ps hlevnjaks ti ne kužiš- nije gubitak dok nema predznaka – ispred..kuiš ono, kad do kraja godine prihodi budu -NULA to svejedno neće biti gubitak [tongue]


Kaj ćeš nisam tak pametan kak ti ja sam samo obični zagorec i za mene su prihodi Hidroelektr – 50 % katastrofa , za tebe inteligentnog i jako, jako načitanog je gubitak dobitak . Tak su govorili i ovi šefovi Podravke gubitak je u stvari dobitak ali ni USKOK ti to ne kuži kak i ja pa fino Remetinec i tam objasniti kak to gubitak more biti dobitak kužiš ne .
[/quote]
[lol] [lol] nisi shvatio [lol] al hvala na komplimetima…šteta kaj nemam kak uzvratit jer nisam tip kaj laže. [kiss]

post scriptum. hdel je lošija investicija od đakovštine.. [kiss]
[/quote]
Ako uđe u stećaj i likvidaciju.Sigurno.Ali Hidra je žilava i imaju iskustva u rješavanju problema i to
im se vjerovatno neće dogoditi.
Veliki dug u odnosu na vlastiti kapital,ogromne kratkoročne obveze i otežana naplata nekih većih potraživanja su velika opasnost.
Pad realizacije i nije toliko drastičan,ali oni i kada imaju puno posla rade za brokve.Normalno da
se po ostvarivanju dobiti u slijedećim razdobljima može očekivati da neće biti ni za brokve.
Pozitivna nula u poslovanju,održavanje minimalne likvidnosti,izbjegavanje blokade zbog neplaćanju
bi bili izvrsni dometi za slijedeće razdoblje.Sve preko 200 je skupo za kupiti.
Ne znaći da neću kupiti na 240 ako mi se ućini da će na više.
Razmišljam više fundamentalno,ali sam spreman i na rizik u trejdanju.A tu je hidra bila zakon.

Ma dajte o čemu vi to. Pad prihoda je gotovo zanemariv. To je broj jedan. Broj dva je dobit koja je pala sa 9 milijuna na 5 milijuna.
E tu bi se dalo ponešto reći. zar netko misli da oni ne skrivaju dobit? da netko sa 1,2 mrld kuna prihoda ima samo 5 milijuna kuna dobiti?
Ja ne vjerujem. jer odakle onda 20 milijuna kuna bratu od predsjednika uprave za onaj paket koji je kupio od Škegre?
Ne treba zaboraviti da su ove prihode i dobit ostvarili u jednoj od najtežih godina za graditeljstvo, pa prema tome kad se poslovi nastave možemo očekivati rast cijene dionice, koja je trenutno izuzetno podcijenjena………..dokup i samo dokup, to vam je moj prijedlog dok još ima ovako jeftino

Slažem se. Samo dokup hidroelektre koja je nevjerojatno podcijenjena.
Ne slušajte ove drukere nego se više informirajte i educirajte, pa će sve biti puno jasnije.

Hidroelektra uopće ne ovisi o Hrvatskoj i otvorena su joj vrata na inozemno tržište gdje ima priliku sudjelovati na vrlo unosnim poslovima. Nemojte zaboraviti da je hidroelektra značajni dioničar ingre koja će u skoroj budućnosti biti vrlo aktivna u Alžiru.

Ingra nema vlastitu operativu pa je logično da će angažirati kao podizvođače tehniku i hidroelektru, odnosno svoje suvlasnike. U Alžiru se planiraju poslovi od više stotina milijuna eura.




Tko želi vrhunskog gubitaša u portfelju – 42,8% slobodno neka navali na dokup. Mada sam siguran da će biti puno više onih koji će prodavati i ulaziti u dionice s boljim poslovnim rezultatima.

kolega kasno je za prodati….to je trebalo na 400 kn napraviti…vrjeme je za ponovni ulaz,,,, [cool]
[/quote]
Ulaz u dionicu s – 50 % prihoda , čekaj šališ se ili samo ne znaš o čemu govoriš ?
[/quote]
Danas će biti zanimljivo na Hidroelektri oni koji nevole poslovanje s minusom vjerovatno će krenuti u rasprodaju dionica.

New Report

Close