HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Pa nije vam nitko uperio pištolj u glavu i rekao uzmite margin credit…………pišete pizdarije [yawn]

ALi neki su ga uzeli, a sada nemaju kome prodati, pa stavite bid onda u ponedjeljak, vidite da je situacija teška, branite svoju dionicu, što vam drugo preostaje??

Aha… da prodate, pa da…

lp
[kiss]
[/quote]

Kolega, Vi kao da imate drvenu nogu. Uvijek ste par koraka iza mene. Bila je ova dionica i znatno niže. A sa takvim ulazima nikada nije dobro skroz izići van. Kao iskusan investitor to bi trebali znati. [cool]



Ja samo vidim da je Pilipović family umjesto MACD presjekla Škegru sa 20 milja kuna na cca 330 ako se ne varam. Ako je njima dobra na 330 meni je savršena ispod 300. Od tada pomalo i kljuckam.

Dragi moj Viribus, ali tada je tvrtka bila perspektivna i radila je sve u šesnaest.
A danas su svi na godišnjem jer posla nema.
Neki građevinari traže vani posao, a Hidroelektra se sunča na godišnjem odmoru.

Pa zar nije tako kolega?

Sve piše, treba se samo malo informirati.
[/quote]
Kolega plavi, članak je od 15.7.09., a vi tu pište da su danas na godišnjem. To je već deset puta apsorbirano u cijenu.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Ja samo vidim da je Pilipović family umjesto MACD presjekla Škegru sa 20 milja kuna na cca 330 ako se ne varam. Ako je njima dobra na 330 meni je savršena ispod 300. Od tada pomalo i kljuckam.

kolega Viribus, ali što vi imate od toga što je to kupio Pilipović? Njemu je to dobro jer kroz poslovanje izvlači lovu(ako uopće ima šta za izvuć), a povećanje kapitala i rezervi unazad 5 godina je 3%!! Alo? U najvećoj konjukturi građevinarstva u povijesti na ovim prostorima, Hidroelektra je uspjela zaraditi NIŠTA i dodati nove vrijednosti na glavnicu niti kune. Kapital i rezerve jednake su kao i prije 5 godina, a cashouta kroz dividendu nije bilo. U isto vrijeme dugovi rastu eksponencijalno.

IMHO, kupovina ove dionice je fundamentalno samoubojstvo. Mislim da će od ovog odustati i oni koji ju povremeno napucavaju i pokreću Ponzi. Jer Hidra i nije ništa drugo nego Ponzi. Hvala, ali ne hvala.

I'LL BE BACK



Ja samo vidim da je Pilipović family umjesto MACD presjekla Škegru sa 20 milja kuna na cca 330 ako se ne varam. Ako je njima dobra na 330 meni je savršena ispod 300. Od tada pomalo i kljuckam.

kolega Viribus, ali što vi imate od toga što je to kupio Pilipović? Njemu je to dobro jer kroz poslovanje izvlači lovu(ako uopće ima šta za izvuć), a povećanje kapitala i rezervi unazad 5 godina je 3%!! Alo? U najvećoj konjukturi građevinarstva u povijesti na ovim prostorima, Hidroelektra je uspjela zaraditi NIŠTA i dodati nove vrijednosti na glavnicu niti kune. Kapital i rezerve jednake su kao i prije 5 godina, a cashouta kroz dividendu nije bilo. U isto vrijeme dugovi rastu eksponencijalno.

IMHO, kupovina ove dionice je fundamentalno samoubojstvo. Mislim da će od ovog odustati i oni koji ju povremeno napucavaju i pokreću Ponzi. Jer Hidra i nije ništa drugo nego Ponzi. Hvala, ali ne hvala.
[/quote]
Hidra je jako riskantna dionica, skoro kao kockarnica. O tome da je ponzi sam već pisao na ovoj temi. Raj za revolveraše. Mislim da će se i dalje moći zarađivati na ovoj dionici, samo treba biti jako brz na okidaču, jer bi se moglo ostati i bez sedla i bez konja. [lol]

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

HDEL po 250 je baš dobra kupnja i ja bih opet po toj cijeni [thumbsup]
samo…tko će nam prodat tako jeftino?? [sad]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

Čisto sumnjam, večina je prodala prejeftino pa bi sad unutra đaba. Neće moći ove noči.
Čeka ih Rade Filipovič osobno.
I njegov brat također.

Baš me zanima kako se osjecaju oni kaj su kupovali po 360?
Sigurno super…

Koliko je hdel ove godine zaradila..

Hoce li book podnijeti sve silne dugove?

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.




HDEL po 250 je baš dobra kupnja i ja bih opet po toj cijeni [thumbsup]
samo…tko će nam prodat tako jeftino?? [sad]

oni koji su misle da ce kupovat po 200
[/quote]

Misliti je drek znati. nhf
[/quote]

Ovaj put se moram složiti s tobom kolega

Ja uopce ne mislim, ja nebudem ovo kupovao..
Moramo prvo vidjet kaj bu bilo sa svim onim poslovima koji su otkazani, kako ce reprogramirat dugove, kako ce uopce servisirat toliko zaduženje, jer book nije velik, a dugovi jesu..
kapital i rezerve su vec nacete..

Kratkorocna imovina jako šteka u odnosu na kratkorocne obveze, ak se misle namirit bagerima, nekak mi se cini da to nije na nekoj cijeni trenutno

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Vidim da je porastao interes za ovu dionicu. Kada poraste interes obično poraste i cijena.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Ovdje trenutno eventualno se moze nesto piknuti na trejdanju.Na zalost nakon uvida u 3Q i gubitka poslova od strane drzeve te nemogucnosti zamjene sa nekim inozemnim poslovima cijela 2010 godina ce proteci u teskim mukama

moja preporuka SELL

SAM PROTIV SVIH

Pokazatelji profitabilnosti
ROE 2,41% 3/09 -0,31% 4,64%
ROA 0,50% 3/09 -0,07% 1,04%
EBIT marža 2,03% 3/09 1,47% 2,20%
EBITDA marža 3,57% 3/09 1,56% 3,77%
NPM 0,52% 3/09 -0,34% 0,72%
Pokazatelji likvidnosti
Koef. tekuće likvidnosti 0,97 3/09 0,97 0,96

AJME majko
[yawn]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


Ovdje trenutno eventualno se moze nesto piknuti na trejdanju.Na zalost nakon uvida u 3Q i gubitka poslova od strane drzeve te nemogucnosti zamjene sa nekim inozemnim poslovima cijela 2010 godina ce proteci u teskim mukama

moja preporuka SELL

Ja sam skupljao i skupljao hdel po 230 kn i skupio oko 1500 kom i vjerovao u dionicu, očekivao sam puno bolji izvještaj koji će je progurati barem preko 400kn.
No vidim da mi ovo postaje balast kojeg ću se morati što prije riješiti.

LEAVE THE WORLD BEHINED

New Report

Close