HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Trenutno od 3543 dionica na kupnji, na kraju stoji 3000 kom po 90 kn???? Sta to znaci???

Taj od 90 kunića stoji već mjesecima. A može značiti više stvari. Da pumpa kupnju, da je preveliki optimist, da… pogodite sami 🙂


Trenutno od 3543 dionica na kupnji, na kraju stoji 3000 kom po 90 kn???? Sta to znaci???

zaostali nalog iz 3. mjeseca kad su se neki nadali da će pasti do tamo [yawn]
mene više zanima tko prodaje HDEL po 300 kn kad će braća Pilipovići morati izaći s javnom ponudom (zajedničko djelovanje, prešli 25%) od najmanje 315-320 kn po dionici (prosjek zadnja 3 mjeseca)

zvone101, 26.10.2009. u 11:09
Laiv
Trenutno od 3543 dionica na kupnji, na kraju stoji 3000 kom po 90 kn???? Sta to znaci???

…da nisi rekao koliko i po kojoj cijeni je na prodaji do kraja !!!


Laiv, 26.10.2009. u 11:27
Laiv
Trenutno od 3543 dionica na kupnji, na kraju stoji 3000 kom po 90 kn???? Sta to znaci???

…da nisi rekao koliko i po kojoj cijeni je na prodaji do kraja !!!
[/quote]

Tu inf nazalost nisam uspjela vidjeti :-)))

Btw, da li ta braca su signal za bolju hdel ili silaznu? Inace, kupila sam nesto hdel danas prije nego sam vidjela ovaj veliki nalog a slazem se da nece moci javna ponuda ici ispod prosjeka zadnja 3 mj a to je ipak puno vise od ovih sto prodaju po 300 kn



Trenutno od 3543 dionica na kupnji, na kraju stoji 3000 kom po 90 kn???? Sta to znaci???

zaostali nalog iz 3. mjeseca kad su se neki nadali da će pasti do tamo [yawn]
mene više zanima tko prodaje HDEL po 300 kn kad će braća Pilipovići morati izaći s javnom ponudom (zajedničko djelovanje, prešli 25%) od najmanje 315-320 kn po dionici (prosjek zadnja 3 mjeseca)
[/quote]
kakva ponuda nji dvojica imaju oko 23% što je menje od 25 kad moraju dat ponudu

Kaj je s ovom hidricom, do koliko sada ronimo 200 ??’

A što bi vi, pa Đukan vam je rekao da građevinarstvo čeka katastrofa u 2010. vi bi to imali u portfelju? Jel vi znate tko je Đukan i koliko je u građevinarstvu, te kakvo mu je znanje?
PA vama malima je najlakše izuaći, ali kako će oni koji imaju par milijuna??

Malo pomalo prodavati, eto kako.

Još posebno Hidroelektra, pa oni su radili gotovo sve u državi i sa državom, a država trenutno ne investira i reže postojeće investicije.

Pa kako to može biti dobra dionica, neka mi netko objasni?
Čisti sell ko i ostali građevinari.

http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/petar-dukan-gradevinare-ceka-strasna-2010.!,59385.html

" Petar Đukan procjenjuje da bi na kraju ove godine prihodi u građevinarstvu u Hrvatskoj mogli biti za oko 30 posto manji nego godinu dana ranije. Po njegovim riječima pred hrvatskim građevinarstvom je "strašna 2010. godina", pri čemu je iznio procjene da će tijekom 2010. u građevinarstvu posao izgubiti 15.000 zaposlenih te kako će biti ugroženo još nekoliko desetaka tisuća radnika u djelatnostima povezanim s građevinskom industrijom. "

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Svi ti analiticari i ini su pokazali do sada da su im prognoze ravne dnu bunara i zato neznam tko se vise obazire na njih? Govorim generalno. Ne pise se nicemu dobro u ovoj drzavi ako cemo realno sagledati, ali mislim da je gradjevina jedan od najvecih nasih izvoznih proizvoda. Ne preko noci ali sigurno generalno gledano jeste. Sve dionice koje su odradile rast u zadnjih 3 mj su odradile rast mozda zato sto im se pise dobro?? Mislim da je to smijesno. A nasa gradjevina ce propasti isto kad na vrbi rodi grozdje. U 7 mj su pisali o prinudnim godisnjim odmorima u gradjevini a da li je dionica ovako pala? Nije! Dakle, neznam sta diktira ovu burzu ali mislim da ju najmanje diktiraju bilo koji pokazatelji a jos manje prognoze pametnjakovica raznoraznih. Cini mi se da je ovo cisti poker samo sa malo ubacene tehnicke analize i ponekih informacija izvana (kao kad nas je Sandarcic napusti pa nastao potop ali da se mnogi posteno bolje ukrcaju:-))).




Trenutno od 3543 dionica na kupnji, na kraju stoji 3000 kom po 90 kn???? Sta to znaci???

zaostali nalog iz 3. mjeseca kad su se neki nadali da će pasti do tamo [yawn]
mene više zanima tko prodaje HDEL po 300 kn kad će braća Pilipovići morati izaći s javnom ponudom (zajedničko djelovanje, prešli 25%) od najmanje 315-320 kn po dionici (prosjek zadnja 3 mjeseca)
[/quote]
kakva ponuda nji dvojica imaju oko 23% što je menje od 25 kad moraju dat ponudu
[/quote]

odbij trezorske pa onda izračunaj…

ukupan broj dionica hdel jest 623.881 komad
trezor ima 60.000 komada ( hidroelektra ima i udio u ingri )
dakle ne računajući trezor 563.881 komad

u prvih deset ima cca 77%, tako da ne vidim neku posebnu problematiku u odnosu na ostale građevinare
jedina značajna promjena u zadnjih godinu dana jest ulazak škegre u vlasničku strukturu ( 57.375 komada ) koje je kupio kad je cijena bila cca 200 kn i sada ih je prodao ( ne znam na koliko, jer podatak nije objavljen ) ali cijena na burzi je tada bila nekih 330 kn
ako je brat od predsjednika uprave kupio po toj cijeni ( 8,93% )onda ne vidim nekog problema u budućnosti za hidroelektru

pitam se tko je još od osoba upućenih u zbivanja neke firme kupuje ovakve udjele??

evo i vlasničke strukture ( imho jedne od najboljih na našoj burzi )

Prvih 10 računa s najvećom količinom vrijednosnog papira

Vrijednosni papir Moguće vrijednosti

* Važeći podaci za uredovni dan 23.10.2009 .

HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D./REDOVNA HDEL-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. PILIPOVIĆ RADE 88.660 14,21 Osnovni račun
2. MARIĆ PETAR 88.564 14,20 Osnovni račun
3. SALOPEK NIKOLA 88.560 14,20 Osnovni račun
4. HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D. (1/1) 60.050 9,63 Osnovni račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 55.735 8,93 Skrb. račun
6. MATIĆ ANTE 49.674 7,96 Osnovni račun
7. SAMOBORKA D.D. 30.000 4,81 Osnovni račun
8. PBZ D.D. 7.786 1,25 Skrb. račun
9. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 5.471 0,88 Skrb. račun
10. ŠIMIĆ ANTE 5.110 0,82 Osnovni račun
Ukupno: 76,88

http://www.kucilooro.webs.com/

Decki oprez, Macd je naceo nulu, nije nikakav druk ni panika, al oprez!

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

New Report

Close