HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma daj?? I to sve nakon što je Zoran Pilipović kupio 57.735 komada!
Previše je to novaca za baciti u vjetar u ova krizna vremena.

Teško vjerovatno.

Ovaj dio isto stoji. Pa sada ti budi pametan.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Natječaj za kredit koji su Hrvatske autoceste (HAC) raspisale ovaj ponedjeljak je zatvoren, a na njega se javilo pet banaka. Riječ je o kreditima koji bi HAC-u osigurao likvidnost, a konačne će se ponude znati u ponedjeljak ili utorak.

“Od Božića do sada nitko nam nije htio dati kredit, a sada možemo birati”, rekao je Josip Sapunar, član Uprave HAC-a zadužen za financije. Prema njegovim riječima, kredit će se ‘raspoloviti’ od dva po sto milijuna eura, koja će HAC-u osigurati likvidnost već krajem sljedećeg mjeseca. Kredit je namijenjen vraćanju dugova Dalekovodu, Viaduktu, Konstruktoru i Hidroelektri, kojima ide 680 milijuna kuna, dok je ostatak namijenjen za nastavak izgradnje.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/peljeski-most-radovi-prekinuti%2c-a-i-dalje-traju!%3f,59048.html

HAC s 200 mil. eura kredita rješava dugove

Kreditom od 200 milijuna eura Hrvatske autoceste riješit će se dugovanja prema Dalekovodu, Viaduktu, Konstruktoru i Hidroelektri, a ostatak je namijenjen nastavku gradnje

Natječaj za kredit koji su Hrvatske autoceste (HAC) raspisale ovaj ponedjeljak je zatvoren, a na njega se javilo pet banaka. Riječ je o kreditima koji bi HAC-u osigurao likvidnost, a konačne će se ponude znati u ponedjeljak ili utorak.

"Od Božića do sada nitko nam nije htio dati kredit, a sada možemo birati", rekao je Josip Sapunar, član Uprave HAC-a zadužen za financije. Prema njegovim riječima, kredit će se ‘raspoloviti’ od dva po sto milijuna eura, koja će HAC-u osigurati likvidnost već krajem sljedećeg mjeseca.

Kredit je namijenjen vraćanju dugova Dalekovodu, Viaduktu, Konstruktoru i Hidroelektri, kojima ide 680 milijuna kuna, dok je ostatak namijenjen za nastavak izgradnje. Iz izvora bliskim Upravi može se saznati kako su se na natječaj javile Bawag, UBS, grupa banaka koju čine PBZ, RBA, Splitska, zatim Credit Suisse i Hypo-Alpe-Adria.

Osim toga, Uprava HAC-a sljedeći će se tjedan naći s predstavnicima Europske banke za obnovu i razvoj (EBRD) i Europskom investicijskom bankom (EIB) kako bi započeli pregovaračkih proces oko kreditiranja autocesta u Hrvatskoj, na čiju će izgradnju sada velik utjecaj imati upravo ove institucije.

"Godišnje imamo 700 nabava u vrijednosti četiri-pet milijardi kuna. Na svaku u prosjeku dobivamo po tri ponude, a posao može dobiti samo jedan. Ostali se imaju pravo žaliti", kazao je Jurica Prskalo, predsjednik Uprave Hrvatskih autocesta govoreći zašto je HAC u središtu mnogih medijskih afera.

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/54845/ttl/HAC-s-200-mil-eura-kredita-rjesava-dugove/Default.aspx

Dali netko zna ili je negdje pisalo, po kolikoj je cijeni OČALINKO prodao svoje dionice HDEL.

Korkyra

Ja sam danas ipak prodavao HDEL jer ne valja imati previše.
Kupio po 315kn i kasnije prodao! Zaradio za 30 bureka sa mesom!

http://www.seebiz.eu/hr/burze/hidroelektra-skegrin-quaestus-prodao-8%2c93%25-udjela-zvonku-pilipovicu,58946.html

Mislim da nisam smio prodati jutros rano kupljeno, al kad vidim da je "tupko" izašao nekako mi se ukrcava.

Vaš link
Kakvog utjecaja ovo ima na HDEL?

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Vaš link
Kakvog utjecaja ovo ima na HDEL?

Vidi si danas i jučer.

Korkyra

I što je tu loše?
I ja bih je preuzeo da mogu. A za ove koji su prodavali jučer pod nalettom panike, evo malo činjanica umjesto tračeva.

Put do likvidnosti

Prvi put nakon 10 mjeseci, pet banaka nudi kredit HAC-u
– Dosad nismo mogli dobiti kredite, a sada možemo birati – pohvalili su se u HAC-u. Ove je godine HAC podigao 2,7 milijardi kuna kredita.
Autor: ipš/VLM
20.10.2009 18:02
Prvi put nakon 10 mjeseci, pet banaka nudi kredit HAC-u
(Foto: Ivica Galović/VLM)

Prvi put nakon deset mjeseci, čak pet banaka javilo se na dva HAC-ova natječaja kojima traže oko 200 milijuna eura kredita. Tim bi novcem HAC, doznajemo, do kraja studenoga trebao osigurati potpunu likvidnost.

Od 200 milijuna eura kredita, 61 milijun kuna utrošit će se za plaćanje kredita i kamata, sa 650 milijuna kuna HAC će platiti dugove izvođačima radova (najviše duguju Viaduktu, Hidroelektri, Dalekovodu i Konstruktoru), a 380 milijuna kuna ostat će za građenje novih dionica. Konačne ponude, odnosno banke koje će HAC-u osigurati kredite, znat će se idući ponedjeljak ili utorak.

– Dosad nismo mogli dobiti kredite, a sada možemo birati – pohvalili su se u HAC-u. Ove je godine HAC podigao 2,7 milijardi kuna kredita.

http://www.kucilooro.webs.com/

Kakva je danas progniza za Hidroelektru?

http://www.dubrovniknet.hr/novost.php?id=7166
Tko kaže da se neće graditi?
Nakon što su neki mediji objavili da će Vlada Republike Hrvatske odustati od nastavka gradnje auto-ceste prema Dubrovniku, župan dubrovačko-neretvanski Nikola Dobroslavić izrazio je čuđenje zbog takvih informacija.

Pozdrav kolegama posjetite forum Viadukta gdje čete nači hrpu mojih postova
u kojima pokazujem da je ova negativa o građevinarima
izmišljotina novinara Darka pajića koji je napisao preko 20 negativnih članaka
o građevinarima tokom ove godine
Također ovaj članak o ukidanju radova koji je izišao u Novome listu malim tračerskim novinama koje rade za oporbu je ponovljen preko 15 puta na svim mogučim portalima i možete ga danas nači na Sebizu gdje je izašao preko tri puta u tjedan dana.
Ovaj novinar laže i sam priča kontradiktorne stvari za više informacija posjetite forum VDKT i pročitajte moje postove unazad 2 dana..[thumbsup]

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

New Report

Close