HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a možda je u šumi

pitaj novinare [lol]

Prodajem jeftino, kupujem skupo.

sad bu na 380-400 stajala do jeseni…ovo je dionica za ljude jakih živaca


Opisat ću Vam ukratko moje "muke po HIDRI" u posljednja dva dana, odnosno u ponedjeljak i u utorak. Proučavao sam malo ovaj nagli rast HDEL-a, preko vikenda, i kao "iskusnom" špekulantu učini mi se da rast ima temelja. Tako odlučim ti ja da ću odmah po otvaranju burze u ponedjeljak lupiti po asku sa 250 kom. I normalno pošto "nažalost" imam najbrži prst moj nalog prođe prvi, i to po 415, što je bila i najviša cijena taj dan. Nakon samo par minuta pročitam na seebiz-u da se odustalo od dividende i od dokapitalizacije, što je rezultiralo navalom na prodaji. Tako ti ja lijepo završim taj dan
sa minusom od cc 8500,00 kn.
Bio sam cijelo veče ljut kao "zmaj", a usput sam kovao novi plan (ne predajem se lako). Tako sam odlučio da odmah po otvaranju danas (utorak) lupim po bidu i sve prodam. I gle čuda opet sam u 9 sati i 59 minuta i par sekundi poslao nalog koji je pokupio sve po 385,01 što je bila i najviša cijena po kojoj se danas tržilo.
Zatim sam stao u sačekušu i cijeli dan "piljio" u monitor koncentriran samo na HDEL. Po nalozima sam ocijenio, pomno prateći trgovinu, da je dno na oko 370 – 375. Mislim da je broker izludio koliko sam danas puta mijenjao naloge. Da skratim priču, dan sam završio sa količinom od 380 komada, i sa ulazom od 378 kn. Imao sam i daleko veće gubitke, ali ni jedna me dionica do sada nije toliko "raspalila" kao HDEL, i zato sam joj se odlučio "osvetiti". Moga sam se u ponedjeljak "ukrcati" i u ULPL (o čemu sam također razmišljao) i uzeti nabrzaka 20% bez mnogo znojenja, ali prevladala HDEL.
Uglavnom znam da sutra neću trgovati, nego ću promatrati na koju stranu ide ovaj "vlak".
Ovo Vam je samo istinita priča koju sam želio podijeliti i sa Vama, da vidite kako "špekulantski" kruh nije lagan (kruh sa sedam kora), a nikako nije nagovor na kupnju ili prodaju. Pozdrav i laku noć!

[thumbsup]

trgovanje nema milosti i tu nema mjesta emocijama…ako si htio u ulpl trebao si ući bilo bi ti bolje…

živjeli!!!


sad bu na 380-400 stajala do jeseni…ovo je dionica za ljude jakih živaca

more je jako uzburkano bogami neće a ako je realna situacija odosmo mi up…evo ušao po 388kn

živjeli!!!

Za koji dan kada dođe vjest HDEL potpisala novi ugovor onda će vam biti žao što ste prodali
ovako jeftino..

Uostalom evo več ima novih dobrih vjesti izgleda da su završili višegodišnji posao ..

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/autocesta-od-subote-u-prometu-obje-cijevi-tunela-sveti-rok-i-mala-kapela,46667.html

HDEL se trenutno nalazi na vrlo niskoj cijeni večina koje se htjela iskrcati su izišli
sljedi daljnji skok na gore .
Hdel firma sa najviše potpisanih ugovora
A biti če ih još uiskoro

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Također bi htio spomenuti da dok su ostakle dionice rasle za oko 15 % HDEL je pala 15%
što predstavlja razliku od 30% podcjenjenosti u odnosu na raniju maksimalnu cijenu od 440 kuna

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

jako dobro ste to primjetili kolega data…napomenuo bih samo da je omjer konstantno veći na kupnji od prodaje i dok pada a da ne pričamo kakav je omjer dok raste…

živjeli!!!

Što je najbitnije HDEL više ne pada nego se je stabilizirala na cijeni bilo je nekih
manjih iskrcaja pred kraj dana što ju je malo srušilo za 1%
ali to iskrcavanje na kraju dana je bilo na svim dionicama i mnoge su padale sa +6 ili +8 na
+1 do +2
Hdel je isto u jednom djelu dana rasla na
+4 što znači da se
svježa krv ponovo slijeva u ovu dionicu..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

ZSE
Burza: Luka Rijeka i Hidroelektra niskogradnja pobjednici svibnja

http://www.seebiz.eu/hr/analize/burza-luka-rijeka-i-hidroelektra-niskogradnja-pobjednici-svibnja,46873.html

Danas u Business.hr-u: U ceste ćemo uložiti više od 100 milijardi kuna

Dosad je u gradnju autocesta uloženo oko 55 milijardi kuna, a u sljedećih osam godina planira se utrošiti još 34 milijarde kuna. Ostale ceste i mostovi ukupno nas koštaju 15 milijardi kuna, izračunao je Business.hr.

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

pad od 15,69 % danas ….i nitko ništa ne komentira…
shvatili smo … šteta tipkovnice i vremena za tipkanje jalovih parola
…..držat ću je bez obzira što će i sutra opet najviše roknuti……još neko vrijeme

sutra pad još 10 % a onda odbijanac več u podne
ako se ne odbije…..hebo to

trenutno -9,99%….za danas bi bilo dovoljno
nadajmo se da neće niže
viadukt trenutno samo -3,7%

New Report

Close