HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo ista vjest samo u drugom kontekstu:
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=1af19310-45fd-4c31-9640-ac060ec53a77

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Da se malo prisjetim prolistao sam 15 strana postova o HDEL od početka ovoga mjeseca
i savjetovao bih svima da to učine .
Moram priznati da je HDEL u ovih mjesec dana sklopila 5x više ugovora od bilo kojeg
Hrvatskog građevinara a mislim i od bilo koje druge dionice što ne pratim ali
ako neko zna neku dionicu koja je sklopila više ugovora od HDEL u zadnjih mjesec dana neka javi..
Zapravo mislim da je HDEL sklopila više ugovora u 1 mjesec nego bilo koji građevinar
u cijeloj ovoj godiini..
Zato mislim da prozivi HDEL da je skočila na osnovi nekavih napuhavanja i da bude pala
na par kuna su stvarno neosnovani tračevi.
Dapače shodno kloliko ova dionica može još narasti i koliko je Hdel osigurana
sa novim poslovima
ne bih se čudio da dionica poraste za još duplo u vrlo kratkom vremenu
te da ostane na toj cijeni bez nekakvih večih korekcija i padova.

slažem se u potpunosti!

Ja sam si isto dokupio …

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

U večernjem dnevniku HTV1 izvješće o Sanaderovoj posjeti gradilištu Pelješkog mosta. Oni koji još ne vjeruju da se most gradi (noseći stupovi već izviru iz mora), mogu provjeriti na stranicama
http://www.hrt.hr/index.php?id=dnevnik [bye]

marcello

Opisat ću Vam ukratko moje "muke po HIDRI" u posljednja dva dana, odnosno u ponedjeljak i u utorak. Proučavao sam malo ovaj nagli rast HDEL-a, preko vikenda, i kao "iskusnom" špekulantu učini mi se da rast ima temelja. Tako odlučim ti ja da ću odmah po otvaranju burze u ponedjeljak lupiti po asku sa 250 kom. I normalno pošto "nažalost" imam najbrži prst moj nalog prođe prvi, i to po 415, što je bila i najviša cijena taj dan. Nakon samo par minuta pročitam na seebiz-u da se odustalo od dividende i od dokapitalizacije, što je rezultiralo navalom na prodaji. Tako ti ja lijepo završim taj dan
sa minusom od cc 8500,00 kn.
Bio sam cijelo veče ljut kao "zmaj", a usput sam kovao novi plan (ne predajem se lako). Tako sam odlučio da odmah po otvaranju danas (utorak) lupim po bidu i sve prodam. I gle čuda opet sam u 9 sati i 59 minuta i par sekundi poslao nalog koji je pokupio sve po 385,01 što je bila i najviša cijena po kojoj se danas tržilo.
Zatim sam stao u sačekušu i cijeli dan "piljio" u monitor koncentriran samo na HDEL. Po nalozima sam ocijenio, pomno prateći trgovinu, da je dno na oko 370 – 375. Mislim da je broker izludio koliko sam danas puta mijenjao naloge. Da skratim priču, dan sam završio sa količinom od 380 komada, i sa ulazom od 378 kn. Imao sam i daleko veće gubitke, ali ni jedna me dionica do sada nije toliko "raspalila" kao HDEL, i zato sam joj se odlučio "osvetiti". Moga sam se u ponedjeljak "ukrcati" i u ULPL (o čemu sam također razmišljao) i uzeti nabrzaka 20% bez mnogo znojenja, ali prevladala HDEL.
Uglavnom znam da sutra neću trgovati, nego ću promatrati na koju stranu ide ovaj "vlak".
Ovo Vam je samo istinita priča koju sam želio podijeliti i sa Vama, da vidite kako "špekulantski" kruh nije lagan (kruh sa sedam kora), a nikako nije nagovor na kupnju ili prodaju. Pozdrav i laku noć!

[thumbsup]

@bananarama

ne kužim spiku kako si od 250 komada došao da 380 komada u utorak.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


@bananarama

ne kužim spiku kako si od 250 komada došao da 380 komada u utorak.


Ostatak do 380 je kupljen sa novom lovom. Niste valjda mislili da sam to uspjeo "utrejdati". Sve u svemu prvobitni gubitak, mogao bi se lako pretvoriti u dobitak. Vidjet ćemo danas. Pozdrav!


Opisat ću Vam ukratko moje "muke po HIDRI" u posljednja dva dana, odnosno u ponedjeljak i u utorak. Proučavao sam malo ovaj nagli rast HDEL-a, preko vikenda, i kao "iskusnom" špekulantu učini mi se da rast ima temelja. Tako odlučim ti ja da ću odmah po otvaranju burze u ponedjeljak lupiti po asku sa 250 kom. I normalno pošto "nažalost" imam najbrži prst moj nalog prođe prvi, i to po 415, što je bila i najviša cijena taj dan. Nakon samo par minuta pročitam na seebiz-u da se odustalo od dividende i od dokapitalizacije, što je rezultiralo navalom na prodaji. Tako ti ja lijepo završim taj dan
sa minusom od cc 8500,00 kn.
Bio sam cijelo veče ljut kao "zmaj", a usput sam kovao novi plan (ne predajem se lako). Tako sam odlučio da odmah po otvaranju danas (utorak) lupim po bidu i sve prodam. I gle čuda opet sam u 9 sati i 59 minuta i par sekundi poslao nalog koji je pokupio sve po 385,01 što je bila i najviša cijena po kojoj se danas tržilo.
Zatim sam stao u sačekušu i cijeli dan "piljio" u monitor koncentriran samo na HDEL. Po nalozima sam ocijenio, pomno prateći trgovinu, da je dno na oko 370 – 375. Mislim da je broker izludio koliko sam danas puta mijenjao naloge. Da skratim priču, dan sam završio sa količinom od 380 komada, i sa ulazom od 378 kn. Imao sam i daleko veće gubitke, ali ni jedna me dionica do sada nije toliko "raspalila" kao HDEL, i zato sam joj se odlučio "osvetiti". Moga sam se u ponedjeljak "ukrcati" i u ULPL (o čemu sam također razmišljao) i uzeti nabrzaka 20% bez mnogo znojenja, ali prevladala HDEL.
Uglavnom znam da sutra neću trgovati, nego ću promatrati na koju stranu ide ovaj "vlak".
Ovo Vam je samo istinita priča koju sam želio podijeliti i sa Vama, da vidite kako "špekulantski" kruh nije lagan (kruh sa sedam kora), a nikako nije nagovor na kupnju ili prodaju. Pozdrav i laku noć!

[thumbsup]

Svaka čast na iskrenosti!

Moj savjet tj. misljenje je da ako si imao namjeru tako odlucno uci u jednu dionicu , da si trebao ipak imati malo jace temelje, tu mislim da si ipak trebao znati za sastanka NO, moza probat nabavit neku "insider" info glede dividene i slicno. al dobro svi grijesimo i svi ucimo dok smo zivi, svi mi imamo svoje "hidre"… Sretno za dalje…

pa trebali bi HDEL biti na razini VDKT ?

MILOLOŽA IVAN#ZAGREB, HRVATSKA##HDEL-R-A#HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D./REDOVNA HDEL-R-A#SLOBODNA POZICIJA#OTPLAĆENO#375

možda je samo imenjak i prezimenjak [smiley]
no sigurno nije jedini miloloža koji ima hidru. ima ih i sa više dionica [smiley]

www.knjigara.com

to jest, bio je, bili su na popisu skdd za 22. svibnja ove godine.
dobri ljudi, još jednom lijepo molim liste dioničara hidre. starije i mlađe od 22. svibnja

www.knjigara.com

New Report

Close