HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

amo ovako-rade ,petar i nikola imaju zajedno 42% hdel-a,slučajno svi imaju isti postotak od po 14%-kakva slučajnost..onda oni odluče prisrbiti još 9%,kako bi postali većinski vlasnici hdel-a..što se čudite..to je normalna stvar u svijetu..za to im treba cca 30 milijuna kuna,već su četvrtinu utukli,još uzmu za 22 milijuna,i imaju većinu..cijenu napumpaju na 600-700 kuna,i kao većinski vlasnici se odluče za dokapitalizaciju..sve je legitimno i čisto..nikakva tu špekulacija ne igra..sa dokapom priskbe si još dionica po 300,00 kuna..i to je to..postaju vlasnici hdel-a za sitne novce..u čemu je tu problem?tko vama brani da postanete vlasnici hdel-a,ako imate casha–nitko…samo su oni u boljoj pozici…kupuju preko skrbničkog,i kasnije ih samo prebace na sebe..

ne moće to samo tako dečko prebaciti, pa nismo u kamionu

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


ne moće to samo tako dečko prebaciti, pa nismo u kamionu

moze-moze,samo ti to ne znaš…očito je riječ o preuzimanju kompanije..za sitan novac..zar njih trojica slučajno imaju svi po 14%?sutra bi hdel mogao završiti na 415,00 kuna..to je moja procjena,mada nemam dionice-prodao sam ih..

ne može-ne može, samo ti to ne znaš

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

mislim da je to samo navlakusa jer ja sam kupovao prije nekih 10-15 dana na 190,200 kn,a jedva se rijesio na 270,a sad vidi cuda odjednom na 420???????????ima tu neki likvidnidniji i bolji dionica ,a nema takav rast?mislim da je u pitanju samo utovar-istovar i sve iznova,pa tko bolje izpliva iz toga………to je moje misljenje jer sam dugo na burzi da bi povjerovao na nekakav let te burze……….uskoro se vraca u normalu 250-270 kn

svakako postoji i druga solucija,da kompanija podiže tržišnu vrijednost kompanije,ukazujući širokim masama na jeftinu cijenu dionice..svakako miriše na dokap,a da bi dokap od 300,00 kn po dionici bio uspješan,mora se dionica napumpati na bar 500,00 kn po dionici…treba biti pošten i reći da je dionica pala 93% potpuno neopravdano…ja ovo ne bih nazvao napumpavanje,već približavanje realnosti….svježi kapital će dati krila kompaniji,a i kako bi se išlo u prikupljanje kapitala,ako je dionica 200,00 kn,a ti radiš dokap od 300,00..to je napravila ingra-i spušila..baš neozbiljno…za moje razmišljanje-ovo je potpuno normalna situacija..

Crespo
Za tebe je 250-270 normala? Zašto,jer si ti tada izišao?

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

no, hoće li netko postati top 100 dioničara (još bolje sve) ili mi nema druge nego po cd? [smiley]

www.knjigara.com

Dokap po 300 kn na cijenu dionice od 500 kn u ovim vremenima je totalna pušiona, osim za one koji će se istovariti na tim razinama.
Činjenica je da je Hidroelektra još u prosincu od Hanfe dobila odobrenje na prospekt za dokapitalizaciju kojom želi temeljni kapital povećati za 7,5 milijuna kuna ( 25 000 dionica po 300 kn), međutim meni nije jasna svrha tako malog dokapa jer sa predmetnom svotom se ne može skoro ništa bitno napraviti ili kupiti.
Ako pak temeljni kapital žele putem dokapa povećati za više od 30ak milja onda će popušiti kao i Ingra jer se jednostavno neće isplatiti sudjelovati.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Dokap po 300 kn na cijenu dionice od 500 kn u ovim vremenima je totalna pušiona, osim za one koji će se istovariti na tim razinama.
Činjenica je da je Hidroelektra još u prosincu od Hanfe dobila odobrenje na prospekt za dokapitalizaciju kojom želi temeljni kapital povećati za 7,5 milijuna kuna ( 25 000 dionica po 300 kn), međutim meni nije jasna svrha tako malog dokapa jer sa predmetnom svotom se ne može skoro ništa bitno napraviti ili kupiti.
Ako pak temeljni kapital žele putem dokapa povećati za više od 30ak milja onda će popušiti kao i Ingra jer se jednostavno neće isplatiti sudjelovati.


logično razmišljanje..onda ne preostaje ništa nego preuzimanje 51% udjela kompanije od strane zadanog trojca…

Nije mi jasno može li itko preuzeti kompaniju čiji je free-float 40%?

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

optimist budemo vidjeli hoce prijeci 500 kn i koliko se bude zadrzala na toj razini???????kraj toliko likvidniji i boljih dionica hdel biljezi rast od 10%?’?????????????????????niti igh kojima je ona samo koperant pri poslu ne biljezi toliki rast??????????misevi dobivaju,a macke gladne?????????

New Report

Close