HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Odluči se kaj hočeš u stvari reči….!!?

Ponzi scheme je objašnjen na ovom linku:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ponzi_scheme
Na ovim prostorima tako nešto je bilo popularno krajem 80-tih godina. Neka firma ili agencija (obično se zvala AGM (agencija za marketing)) je nudila mogućnost uplate novaca, a dobitak bi za svakog dolazio od onih koji uplate nakon njih. Kada opet sljedeći uplate, dobitak se po nekoj shemi raspoređuje svim onima ispred njih. I tako to ide unedogled i svi lijepo zarađuju. Ili možda ne. U momentu kada interes splasne, a mora do toga doći kad tad, ili kad ta firma AGM zbriše u inozemstvo ili u drugu republiku bivše nam države i tamo započne novu shemu ispostavljalo se da je zaradio samo jedam mali postotak onih koji su prvi uplatili, a bilo je i slučajeva da autor sheme nikom ništa ne isplati nego samo obećava i zbriše preko noći.
Još se sjećam redova ispred doma sportova i ovčica koje su došle uplatiti, jer dobitak je bio siguran. Ljudi su čekali cijelu noć kao za koncert U2 i iphone.
Kakve sad to veze ima sa dionicama i sa Hidrom? Pa evo, oni koji sada (ne mislim danas, nego zadnjih mjeseci na ovim niskim razinama) kupuju HDEL, su oni prvi. Možete se opterećivati multiplama koliko hoćete, ali cijena ove dionice će se nabrijavati kao luda baš kao što su se kod Ponzi sheme privlačili novi kupci. I naravno, oni prvi će najbolje proći.
Ono što pretpostavljam da Arnie želi reći je da će nabrijavanje cijene (i u jednom i u drugom smjeru) biti nerealno i nesukladno sa poslovnim pokazateljima, i da to podsjeća na Ponzijevu shemu.
Ponzi shema za Hidru (i ne samo za nju) se može opisati jednom rečenicom: Tko zadnji, magarac.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


društvo, hajdemo malo biti konstruktivni.
da se malo potrudimo, pa na webu nađemo podatke o preuzimanjima građevinskih kompanija, osobito onih koje najviše rade za vladu.
na kojim su p/s, p/b i p/e preuzimane? i, naravno, u koje doba? koliko su koštale u recesiji, koliko u doba ludila?
ne kažem da netko preuzima, nego je naprosto dobro znati koliko bi morao platiti onaj tko bi htio čvaknuti ‘državnog građevinara’.

pomoglo bi i da insajderi podijele poneku informaciju s nama ulagačima opće prakse. recimo, zanimala bi me argumentirana procjena potencijalne dobiti kompanije nakon optimiziranja proizvodnje

Puno više bi pomoglo prerezati pupčanu vrpcu i zaljubiti se u nešto drugo.Nešto što će uzvračati ljubav…………

[rolleyes]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

HDREL se uvijek ponašao nesuvislo, sjećam se 2006. i 2007. kada je rokala gore dole po 100%, izluđivala HAFU i iznuđivala zabrane od nje, a da ne govorim koliko je izluđivala domaće forumske štreberčiće, no što jes jes, pamtim je po ogromnu dobitku, preko 300% ( bez trejdinga!!! pretpostavljam da su pravi insajder trejder macani okrenuli par puta više, kao što rekoh tumbala se gore dolje ko na trampolinu).

najveća griješka mi bijaše jer sam vjerovao ( drugima) da će s dvije na tri, tisuće.
tako da sam sad sirotinja, sam pržim kavu i kikiriki….

Ja fakat ne kuzim o cemu pojedinci trabunjaju. Pa nije Hidra tu od jucer , dajte malo kad se vozite na more pogledajte tko je sve te ceste , tunele, nadvoznjake sagradio… Pa svako drugo gradiliste je Hidrino , koliko imaju samo u strojevima… Ja ovo citam i ne vjerujem svojim ocima… Usporedjivat Hidru sa nekim tu piramidama i lancima srece je krajnje neozbiljno…

Zbilja stručan komentar – ko zadnji magarac – pa to je u bilo kojoj dionici.


… Usporedjivat Hidru sa nekim tu piramidama i lancima srece je krajnje neozbiljno…

Cijela burza je klađenje…tj…lanac sreće…u tom je i fora. Kod burze je dodatna fora da što je firmi veća dionica to se firma može lakše kreditirati kako bi se povećala i kasnije dokapitalizirala + djelila dividendu.

Ukoliko vjeruješ u firmu i njen uspjeh…kupovinom njenih dionica ti se kladiš na nju…
Što si veći vizionar to ćeš više imati kasnije.

Prodajem jeftino, kupujem skupo.


Ja fakat ne kuzim o cemu pojedinci trabunjaju. Pa nije Hidra tu od jucer , dajte malo kad se vozite na more pogledajte tko je sve te ceste , tunele, nadvoznjake sagradio… Pa svako drugo gradiliste je Hidrino , koliko imaju samo u strojevima… Ja ovo citam i ne vjerujem svojim ocima… Usporedjivat Hidru sa nekim tu piramidama i lancima srece je krajnje neozbiljno…

– kolega, ne brinite za neke komentare jer se sami naprave smiješnima… (lanac sreće [shocked])
– bitno je da nam do sada dobro stoji (mislim HIDRA). [rolleyes]


Ja fakat ne kuzim o cemu pojedinci trabunjaju. Pa nije Hidra tu od jucer , dajte malo kad se vozite na more pogledajte tko je sve te ceste , tunele, nadvoznjake sagradio… Pa svako drugo gradiliste je Hidrino , koliko imaju samo u strojevima… Ja ovo citam i ne vjerujem svojim ocima… Usporedjivat Hidru sa nekim tu piramidama i lancima srece je krajnje neozbiljno…

Ma imam ja dosta Hidre, kupljeno zadnjih mjeseci, i iskreno da vam kažem kupio sam ne toliko zbog toga što je to odlična firma (ne kažem da je loša), nego više zbog tog legendarnog nabrijavanja cijena (Ponzi), jer se nadam da će se opet nabrijati na visoke razine, pa da ću moći skupo prodati (ne svojom zaslugom). Ima i zdravijih firmi od Hidre, ali najvjerojatnije neće imati tako visoki rast.

Ako vi kupujete isključivo zbog kvalitete firme, a ne zbog umjetnog nabrijavanja, ili ako mislite da uopće nema nabrijavanja cijena na ovoj dionici i da je samo kvaliteta u pitanju, nemam ništa protiv, bitno da raste. [smiley]

Ali nikako se ne bih htio zateći u situaciji da kupujem na razinama blizu ATH vjerujući samo u multiple i kvalitetu firme.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Zbilja stručan komentar – ko zadnji magarac – pa to je u bilo kojoj dionici.

pa naravno da je tako svugdje se stvori balon koji pukne nakraju . netko mora pušiti. samo sad se svi prave nešto "grbavi"



Ja fakat ne kuzim o cemu pojedinci trabunjaju. Pa nije Hidra tu od jucer , dajte malo kad se vozite na more pogledajte tko je sve te ceste , tunele, nadvoznjake sagradio… Pa svako drugo gradiliste je Hidrino , koliko imaju samo u strojevima… Ja ovo citam i ne vjerujem svojim ocima… Usporedjivat Hidru sa nekim tu piramidama i lancima srece je krajnje neozbiljno…

Ma imam ja dosta Hidre, kupljeno zadnjih mjeseci, i iskreno da vam kažem kupio sam ne toliko zbog toga što je to odlična firma (ne kažem da je loša), nego više zbog tog legendarnog nabrijavanja cijena (Ponzi), jer se nadam da će se opet nabrijati na visoke razine, pa da ću moći skupo prodati (ne svojom zaslugom). Ima i zdravijih firmi od Hidre, ali najvjerojatnije neće imati tako visoki rast.

Ako vi kupujete isključivo zbog kvalitete firme, a ne zbog umjetnog nabrijavanja, ili ako mislite da uopće nema nabrijavanja cijena na ovoj dionici i da je samo kvaliteta u pitanju, nemam ništa protiv, bitno da raste. [smiley]

Ali nikako se ne bih htio zateći u situaciji da kupujem na razinama blizu ATH vjerujući samo u multiple i kvalitetu firme.

[/quote]
buš se ti nahaklo i vidio kaj je pohlepa.propuštena dobit boli isto kao i gubitak.

Good artists copy. Great artists steal.

Svako jutro ista prica na Hidri, u rano jutro prodju neki nelogicni i skriveni nalozi koji
sruse dionicu 7-8 % i onda se do 14 h oporavlja i tako u krug… Ali prodaja se neda i fala bogu da je tako…

Vuče Hidra kao luda. Očito su poslovni rezultati sjajni. [lol]

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

I evo netko posisao ovce od 256 pa sve do 277 kn, ovo je jedina dionica koja uspije u roku pol sata fluktuirat za 10% svoje cijene.

New Report

Close