HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poželjan je što manji P/S jer to znači da je dionica podcjenjena. Obično se korisiti za usporedbu dionica iz istog sektora.

….slabosti pokazuje kod poduzeća koje imaju visoke prihode a nemaju visoku dobit, ne uzima u obzir troškovni aspekt poslovanja.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ovdje upišite svoj komentar…


Ovdje upišite svoj komentar…

samo sam dovršio rečenicu, ne se ljutit. [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Obično se uspoređuje P/B poduzeća iz istog sektora.
Gledajući samo ove pokazatelje moglo bi se zaključiti da je najpotcjenjenija dionica Hidroelektre
Poželjan je što manji P/S jer to znači da je dionica podcjenjena. Obično se korisiti za usporedbu dionica iz istog sektora.

hehe, taj PS si okači mačku o rep. Uz PS 0,09 ima ROE 4,64%, a uz polugu od nevjerojatno opasnih 300%. Ova firma radi samo za plaće i obveze. Možda se stvari promjene u budućnosti… ali…teško. Pazi… to ne znači da dionica neće rasti, HDEL je ionako napuacavačina.

I'LL BE BACK


hehe, taj PS si okači mačku o rep. Uz PS 0,09 ima ROE 4,64%, a uz polugu od nevjerojatno opasnih 300%. Ova firma radi samo za plaće i obveze. Možda se stvari promjene u budućnosti… ali…teško. Pazi… to ne znači da dionica neće rasti, HDEL je ionako napuacavačina.

kad kažeš d aima ROE 4,64% to ne zvuči ni približno strašno kao da ima NPM od 0,7% …[shocked]
al da zato je Duke Nukem.

Koliko vrijedi po DCF-u……………….. [yawn]

kad kažeš d aima ROE 4,64% to ne zvuči ni približno strašno kao da ima NPM od 0,7% …[shocked]
al da zato je Duke Nukem.

Da, zato u istoj rečenici kažem uz polugu od preko 300%. ROA je oko 1%.

I'LL BE BACK

da vidim da je duke nukem od čak 190 kn

Već kada sam prozvan, evo kratak osvrt na FI 2008. Da budem iskren očekivao sam takvo nekakvo izvješće za 2008. godinu. Možda malo bolje (neke stavke su se drastično pogoršale) ali i 9-mjesečno FI (o tome sam prilično opširno pisao) je pokazivalo pogoršanje situacije u Hidri.

Dakle što je bitno, a vidljivo je iz FI 2008?
Značajno su povećani prihodi. Naravno i troškovi. Neda mi se računati postotke, ako netko želi neka ih sam računa.

Dobit je nešto smanjena, ali taj podatak nije relevantan jer ga se lako "frizira".

Dugotrajna financijska imovina je prilično smanjena (sa 58 na 45 miliona kuna) – LOŠE.

Dugotrajna materijalna imovina povećana (sa 228 na 240 miliona kuna) – DOBRO iako nema velikog značaja, vjerojatno kupovina osnovnih sredstava.

Zalihe povećane (sa 46 na 62 miliona kuna) – LOŠE (povećanje zaliha znači da je novac za njihovu nabavku utrošen a potrošnja zaliha – ugradnja se tek treba dogoditi, a prihod od istoga tek treba nastati – i naplatiti, što je još bitnije). Načelno veće povećanje zaliha nije dobro. Može značiti i pogodnost ako je nabavka bila po cijenama koje su vrlo niske i čiji rast se očekuje. Ali to ovdje nije slučaj jer su cijene materijala tek ove godine pale pa je nabavka bila po bitno većim cijenama negoli je danas.

Potraživanja od kupaca drastično povećana (sa 294 na 404 miliona kuna) – JAKO LOŠE (o povećanju potraživanja od kupaca sam detaljno pisao prije par mjeseci pa ako želite potražite tekstove).

Kratkoročna financijska imovina smanjena – LOŠE, a novac na računu i u blagajni povećan – DOBRO pa je u ukupnosti povećanje sa 49 na 54 miliona kuna – DOBRO ali povećanje je premaleno da bi išta bitnije značilo.

Obveze prema dobavljačima drastično povećane (sa 289 na 411 miliona kuna) – JAKO LOŠE.

Kratkoročne financijske obveze drastično smanjene – JAKO DOBRO, a ostale kratkoročne obveze drastično povećanje – JAKO LOŠE. Ovdje se može osnovano pretpostaviti da je dio obveza samo promijenio oblik (preseljen iz kolone 25 u kolonu 26) i umanjio se sa 152 miliona na 148 miliona kuna -DOBRO iako premalen iznos da bi nešto bitnije značio.

Kamate i ostali financijski rashodi smanjeni za 3,5 miliona kuna (sa 21 na 17,5) – DOBRO iako premaleno, a kamate i ostali financijski prihodi smanjeni za 22,5 miliona kuna (sa 25 na 2,5) – JAKO LOŠE.

Zaključak je da je premalo dobrih pokazatelja (i u premalim iznosima), a previše loših (i u puno većim iznosima) da bi se moglo optimistično gledati na sadašnjost i skoru budućnost Hidre, a problemi tek dolaze.

Ako imate neku primjedbu na gore izneseno napišite ju, komentirat ću ju.

Pozdrav svima, uz razmišljanje da ovo vrijeme koje sam proveo ovdje (i u ovo gluho doba noći) mogao sam i pametnije provesti.

Kolega, sve ovo što objašnjavate, su znali koji su trebali znati – ništa novo.
Novo je za male… ali i očekivano.
Koliko je pala (kao i sve druge) još ima prostora za rast da boli glava.
Hvala na detaljnom pojašnjenju FI-a ali shvatiti ću ovo kao želju za povoljnijom kupnjom.

Ps.
i ja bih još…

kolega rijeka vidim da vas hidra jako golica ,i ja bih jeftinije dokupio.Toliko ne valja da svoje dragocijeno vrijeme trošite na nju u 2h:29 min.


kolega rijeka vidim da vas hidra jako golica ,i ja bih jeftinije dokupio.Toliko ne valja da svoje dragocijeno vrijeme trošite na nju u 2h:29 min.

HDEL-R-A HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D./REDOVNA 102 102 102 188,00 19.176,00

Evo to je moja cijela Hidra (copy s PBZ Investora) ukupno 102 komada (1,75% portfelja). Kupljeno po 915 (koji sam bio idiot). Otpisano (emotivno) u cijelosti. A za vas nekolicinu kolega koji se samo bavite time koliko dionica imam i da li ih želim još kupiti i po kojoj cijeni poruka da više gledate svoja posla, a ne to što ja radim (iako bi mi to moglo imponirati). Ako nemate neke druge argumente, sa svoje strane zaključujem raspravu o Hidri (ipak moje vrijeme vrijedi), i sve vas lijepo pozdravljam i želim sreću u budućem trgovanju.

New Report

Close