HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hidroelektra Niskogradnja je inače vodeći partner poslovne udruge koju s njim čine društva Konstruktor Inženjering iz Splita, Vijadukt, Strabag i Ingra iz Zagreba, Cesta Varaždin i Zagorje Tehnobeton iz Varaždina, te Osijek Koteks iz Osijeka. Kao vodeći partner navedene poslovne udruge, Hidroelektra je sklopila s Hrvatskim autocestama kao investitorom osnovni ugovor o izgradnji treće dionice autoceste Zagreb – Dubrovnik u Sektoru Split – Ploče, a sada je riješeno važno pitanje izvođača opremanja autoceste na južnim dionicama. U neslužbenim komentarima poslovni krugovi navode da je osigurano kvalitetno i pouzdano izvođenje niza radova koji moraju biti završeni do konca 2009., a koji su Dalekovodu važni jer osiguravaju kontinuiranu prisutnost u izvođenju radova na autocestama.

Sve je to super. Poslovi su ugovoreni, ali pitanje je dali će država platiti na vrijeme. Kamate idu i na kraju će profitirati jedino banke.

Pozdrav svima, novi sam na forumu ali stari u Hidrici 🙂

Zanima me da li netko ima kakvu informaciju o onom famoznom dokapu Hidre po 300 kuna? Pretpostavljam da je dokap propao, ali ne uspijevam pronaći nikakvu informaciju o tome.


Pozdrav svima, novi sam na forumu ali stari u Hidrici 🙂

Zanima me da li netko ima kakvu informaciju o onom famoznom dokapu Hidre po 300 kuna? Pretpostavljam da je dokap propao, ali ne uspijevam pronaći nikakvu informaciju o tome.

Dokap nije propao samo je odgođen jer im se sad baš ne isplati raditi isti, razmišlja se o emisiji konvertibilnih obveznica.

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.


Dokap nije propao samo je odgođen jer im se sad baš ne isplati raditi isti, razmišlja se o emisiji konvertibilnih obveznica.

Interesantno, službenom priopćenju o odgodi dokapa ni traga. Hanfa je još u 11 mjesecu odobrila prospekt, rokovi prvog i drugog kruga su odavno prošli, dok o svemu tome uprava ni da bekne. Pa sad ti budi dugoročni investitor [bye]

Dugoročni investitor je termin koji su izmislili oni koji su vam prodavali još od 5200 pa na niže-upravitelji fondova. [bye]

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.

Ja čekam komenatare kolege Rijeke na fi…. valjda se neću načekati?

pun je hdel-a pa šuti

ovo je smješna cijena Hidre


ovo je smješna cijena Hidre

Sjećam se lijepih vremena kada je bila iznad DLKV.
Sada nam izgleda bajkovito cca +2000 a šta kažete na +300 ?

a šta bi trebalo 300 znaćiti za ovu dionicu,ma dajte kolega ovo je sigurno najpodcjenjenija dionica i držim do toga što pišem

ovo je najsvježije
P/B P/S
HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D. 0,53 0,09
DALEKOVOD D.D. 1.50 0,36
IGH D.D. 1,42 0,69

Knjigovodstvena vrijednost dionice ili book value per share (BVPS) nam je potrebna kako bismo mogli izračunati odnos tržišne i knjigovodstvene vrijednosti (P/B ratio)

P/ B= tržišna vrijednost dionice
BVPS

Obično se uspoređuje P/B poduzeća iz istog sektora.
Gledajući samo ove pokazatelje moglo bi se zaključiti da je najpotcjenjenija dionica Hidroelektre
Poželjan je što manji P/S jer to znači da je dionica podcjenjena. Obično se korisiti za usporedbu dionica iz istog sektora.

New Report

Close