HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Samo da podsjetim za one koji ne znaju

Izvođači radova na mostu Pelješac-kopno je konzorcij sastavljen od tri hrvatske tvrtke: Konstruktor inženjering iz Splita, Viadukt iz Zagreba i Hidroelektra niskogradnja iz Zagreba. Prema uvjetima natječaja rok završetka radova je 48 mjeseci, odnosno četiri godine, a procijenjena vrijednost radova je 1,95 milijarde kuna.


Pripremni radovi na mostu su poprilično intezivni i to je neosporiva činjenica, isto kao i izjave premijera da radovi idu dalje te da neće stati zbog fin. krize jer sredstva za most ne dolaze iz proračuna nego si osigurana iz drugih izvora!

Može li mi netko pametan objasniti zašto onda nitko ne kupuje HDEL i VDKT nego svi kupuju DLKV i INGR (IGH i THNK se podrazumijeva)
Da li se boje da su te firme u mahuni, da posao neće biti plačen, da se neće završiti, ili nešto drugo??

[/quote]

Dragi kolege, pročitajte financijska izvješća Viadukta (a uskoro će i Hidroelektre) pa će vam biti puno jasnije.

*rijeka
financijska izvješća možeš štelati kako te volja,možda im je drž. dužna, ja vidim da ta društva rade,evo Viadukt cijelu prošlu god. temeljno rekonstruira staru Karlovačku cestu koja je sada drž. cesta, imaju posla još bar god. dana i ako im naručioci duguju novce nije da se neće naplatiti kad-tad
Kao da su Ingra i Dalekovod u nešto boljoj situaciji, praktički svi oni imaju istog poslodavca-javna poduzeča u državnom vlasništvu

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

u pravu si Barbosa ,izvješća se mogu štelati i ne prikazivati realnu dobit.E sad kako njima odgovara i šta im je u interesu to samo oni znaju.



Samo da podsjetim za one koji ne znaju

Izvođači radova na mostu Pelješac-kopno je konzorcij sastavljen od tri hrvatske tvrtke: Konstruktor inženjering iz Splita, Viadukt iz Zagreba i Hidroelektra niskogradnja iz Zagreba. Prema uvjetima natječaja rok završetka radova je 48 mjeseci, odnosno četiri godine, a procijenjena vrijednost radova je 1,95 milijarde kuna.


Pripremni radovi na mostu su poprilično intezivni i to je neosporiva činjenica, isto kao i izjave premijera da radovi idu dalje te da neće stati zbog fin. krize jer sredstva za most ne dolaze iz proračuna nego si osigurana iz drugih izvora!

Može li mi netko pametan objasniti zašto onda nitko ne kupuje HDEL i VDKT nego svi kupuju DLKV i INGR (IGH i THNK se podrazumijeva)
Da li se boje da su te firme u mahuni, da posao neće biti plačen, da se neće završiti, ili nešto drugo??
[/quote]
možda misle da im ove neće "nikuda pobjeći" te da će biti još jeftinije nakon Fi


*rijeka
financijska izvješća možeš štelati kako te volja,možda im je drž. dužna, ja vidim da ta društva rade,evo Viadukt cijelu prošlu god. temeljno rekonstruira staru Karlovačku cestu koja je sada drž. cesta, imaju posla još bar god. dana i ako im naručioci duguju novce nije da se neće naplatiti kad-tad
Kao da su Ingra i Dalekovod u nešto boljoj situaciji, praktički svi oni imaju istog poslodavca-javna poduzeča u državnom vlasništvu

Može se dobit (ili gubitak) namještati sa lakoćom, ali obveze i potraživanja puno teže.
Pitajte se malo zašto je Cemex početkom godine zatvorio sve 3 tvornice cementa, te je tek prije 20-tak dana otvorio jednu da bi "opskrbio stalne kupce s neophodnim (malim) količinama materijala"? To su njihove riječi. Dakle radi tek tako malo da ne izgubi stare kupce, da ne odu Holcimu ili Nexeu. Cestogradnja (niskogradnja) je stala, Pelješki most se pomalo radi ali znate li da je za ovu godinu predviđeno u proračunu samo 300 miliona kuna za njega? I to prije (prvog) rebalansa. Neka se ta cifra i ne smanji, zar će te "mrvice" zadovoljiti puno gladnih usta? A što li nas (ih) tek čeka?

Da ne duljim dalje, za par dana je godišnje izvješće Hidre pa ćemo onda moći komentirati, ne toliko dobit ili gubitak (oni se lako namještaju, kako smo svi svjesni), nego obveze i potraživanja s posebnim osvrtom na likvidnost društva. Ako je to nekome bitno. Meni je bitno.

ovo je očito da hoćeš još kupovati na ovim razinama ili niže .Ali kolega zar nije ova cijena Hdel-a sramotna.


ovo je očito da hoćeš još kupovati na ovim razinama ili niže .Ali kolega zar nije ova cijena Hdel-a sramotna.

Kada bi bilo moguće napraviti konverziju pa dugoročna zaduženja pretvoriti u kratkoročna i obrnuto.
Tko je dužan i za Božić je tužan.
Omča nelikvidnosti prijeti.Tko ima hrabrosti neka uleti.Naknada za rizik može biti velika.
Ipak neka poživi naša Hidra,jer se nigdje ne može tako lipo zatrejdati!

ma u pravu ste ,firma je u totalnoj banani.Nemoj te to smeće od dionice kupovati

nista mi vise nije jasno…..

Good artists copy. Great artists steal.


nista mi vise nije jasno…..

jel’ da ? pa hdel je danas pala koliko i GM … vise nista nije normalno… btw, hdel je vise pala u godinu dana od GM… mislim da ipak nisu u jednakim problemima 🙂

24g - liberel, ateist, anarhist, kapitalist...

kad će hidra predati izvješće i hoće li biti dividende?

http://www.kucilooro.webs.com/

uskoro

New Report

Close