HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel ja to dobro vidim ili je trenutni mcap < 10 milja eura? Je li to uistinu moguće? Ovakva firma, pa da se trži po pišljivih 69 milja kn? Pa toliko vrijedi zagorčeva torba s draguljima:=)

Hell is Empty and all the Devils are Here


Jel ja to dobro vidim ili je trenutni mcap < 10 milja eura? Je li to uistinu moguće? Ovakva firma, pa da se trži po pišljivih 69 milja kn? Pa toliko vrijedi zagorčeva torba s draguljima:=)

Mislim da je definitivno cijena dionice HDEL pala najvise od svih od pocetka krize, jer je prije nesto vise od godine dana vrijedila vise od 2k kuna.
Znaci izgubila je preko 90% svoje max cijene.

Mozda se blizi preuzimanje pa namjerno netko spusta cijenu, jer ipak u 3 dana spustit cijenu preko 30% nije bez nekog razloga.


Mozda se blizi preuzimanje pa namjerno netko spusta cijenu, jer ipak u 3 dana spustit cijenu preko 30% nije bez nekog razloga.
Pusti razloge zasto pada, ako pada izlazi iz dionica!
Od ljetos sam u cashu i trenutno bi po cijeni od 120kn kupio 12x veći broj dionica za iste pare.

Imaju li oni kakve namjere s trezorskim dionicama?


Imaju li oni kakve namjere s trezorskim dionicama?

Ostavit unucima da izađu s pozitivnom nulom.

Što u slučaju bankrota s nama malim dioničarima? Gubimo sve?

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Možda su blizu bankrota. Ne bi bilo ništa čudno niti nemoguće niti me nemojte sad napadat s izjavama jel si ti normalan i sl.
Većina poslova im je sa državom, posluju s minimalnim profitom ili bez njega, radni strojevi su im hrpa starog željeza, imaju socijalistički menađment i zapošljavanje po rodijačko prijateljskim vezama.
Drugim riječima kao i večina firmi u Hrvatskoj koje su također u govnima. O kreditima da ne pričam.
Da se slučajno ne bi desilo kao sa hrpom dionica koje su ulagači potpuno zaboravili.


pozdrav posta sam novi, zanima me koja je procjena ove dionice, koja je prognoza za novi uzlet i sto mislite koji je max ove dionice, necu se ravnat prema vama samo me zanima misljenje onih koji prate ovu dionicu jer ja iskreno nisam

Ovo je jedna od onih dionica gdje se možete obogatiti ili osiromašiti u roku od par godina. Oni koji su je kupovali na razinama oko 1500 prošle godine mislili su da je to super cijena, a sad je cijena ispod 200 kn. Možda će cijena pasti i ispod 100, ali nitko s stopostotnom sigurnošću ne može tvrditi da neće ponovo narasti preko 1.000 kn. Kao što i sami vidite kopernikanski obrati na našoj burzi su mogući, pa su oba scenarija moguća. Oni koji su vjerovali da je ta cijena 1500 kn bila povoljna, vjerovatno su se dosad izmorili kupovinom ( dokup ) ovih 12 mjeseci i sada samo gledaju sa strane i čekaju neka bolja vremena. Budući ste novi možete odlučiti da li kupovati po ovim smiješnim cijenama ili čekati da još padne. Što se tiče mogućeg rasta, ovu dionicu ako "poleti " nećete lako uhvatiti jer cijena ove dionice može bez problema narasti i 30% u jednom danu.

Periculum in mora.


Možda su blizu bankrota. Ne bi bilo ništa čudno niti nemoguće niti me nemojte sad napadat s izjavama jel si ti normalan i sl.
Većina poslova im je sa državom, posluju s minimalnim profitom ili bez njega, radni strojevi su im hrpa starog željeza, imaju socijalistički menađment i zapošljavanje po rodijačko prijateljskim vezama.
Drugim riječima kao i večina firmi u Hrvatskoj koje su također u govnima. O kreditima da ne pričam.
Da se slučajno ne bi desilo kao sa hrpom dionica koje su ulagači potpuno zaboravili.

Blizu su, jako blizu bankrota. Ako im država ne pomogne. A ova naša država ne može pomoći niti sama sebi, a kamoli nekome drugome.



Možda su blizu bankrota. Ne bi bilo ništa čudno niti nemoguće niti me nemojte sad napadat s izjavama jel si ti normalan i sl.
Većina poslova im je sa državom, posluju s minimalnim profitom ili bez njega, radni strojevi su im hrpa starog željeza, imaju socijalistički menađment i zapošljavanje po rodijačko prijateljskim vezama.
Drugim riječima kao i večina firmi u Hrvatskoj koje su također u govnima. O kreditima da ne pričam.
Da se slučajno ne bi desilo kao sa hrpom dionica koje su ulagači potpuno zaboravili.

Blizu su, jako blizu bankrota. Ako im država ne pomogne. A ova naša država ne može pomoći niti sama sebi, a kamoli nekome drugome.
[/quote]
Ti to iz provjerenih izvora ili ?

Ipak osobno mislim da su oni od dosta velikog znacaja za drzavu tako da nece tako lako propasti.
Jos nije propao nitko pa nece ni oni prvi.
Sljedeci tjedan je ova dionica opet na priblizno 200kn jer za to je potrebno samo cca 200k kn, zbog slabe likvidnosti.

caesar je dobro napisao prije nekoliko postova da se sa tom dionicom moze jako lijepo zaraditi ali nazalost i izgubiti.

Ne može se jako lijepo zaraditi, već se MOGLO jako lijepo zaraditi. A u svezi katastrofalnog stanja u firmi ne treba imati "provjerene izvore" (iako i iz tih izvora nešto znam) dovoljno je znati pročitati financijska izvješća i moći realno vidjeti kakva je situacija u državi koja jedina može spasiti Hidru.

Bilo bi dobro za sve nas da niti jedna od velikih firmi u bilo kojoj branši ne propadne (jer za sobom vuče puno malih) ali to nažalost neće biti tako. Kakva je Hidrina budućnost ne znam, ali znam da sam dionice koje imam otpisao, neću ih prodati na ovim niti nižim razinama jer, pošteno rečeno, svatko od nas mora platiti za svoje greške (gluposti) koje je počinio. Tako i ja za kupovinu dionice Hidre.

Što se tiče možebitne zarade trgovinom ove dionice, može se reći sljedeće. Oni koji su kupovali ovu dionice na razinama oko 1500 kn teško će je ponovo prodati po toj cijeni. Mnogo su zanimljiviji novaci koji tek trebaju kupovati ovu dionicu i oni koji misle još malo dokupljivati. Njima ulaz na ovim današnjim razinama ( cca. 130 ) daje priliku dobro zarade, jer svi znamo koliko malo treba da ova dionica ponovo dođe na npr. 260 kn. Naravno da uvijek postoji mogućnost da cijena ova dionice još malo padne, ali do bankrota neće doći, štoviše izglednije je da će ova dionica ponovo probiti 300 kn

Periculum in mora.

New Report

Close