HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svi vi koji kukate nad dionicom HDEL razmislite malo o svojoj pasivnosti. Umjesto da malo aktivnije trgujete i branite cijenu jer se ne prodaju velike količine, vi samo pišete prazne priče i kuknjave.
Zadnjih desetak dana stalno lagano kupujem i nastojim braniti cijenu ali se osjećam kao Don Qijote.

Idemo svi zajedno na kupnju i vrlo lako ćemo spriječiti njen daljni pad. Ako nemate keša odlučite se skratiti pozicije na nekim drugim dionicama za koje smatrate da imaju manji potencijal i manju mogućnost rasta. ATH možemo svi zaboraviti ali neka realna cijena od 600 – 800 kn je moguća vrlo brzo ako tržište krene gore.

Na HDEL svi računaju prilikom formiranja građevinskog klastera koji će se morati vrlo brzo oformiti radi izlaska na strana tržišta.

Pelješki most se neće zaustaviti već samo usporiti, pa će se morati pronaći novi poslovi da se zakrpaju rupe. Rererence dosad obavljenih poslova su vrlo bitne, a HDEL se dokazala i za nju neće
biti problema.

Ako se ne otrijeznite i počnete djelovati za nekoliko dana ćete kukati na puno nižim cijenama.

pričaš gluposti,ne namjerav kratit pozicije jer mi je pola portfelja u hidri ,a i da imam keša ne bi ga trenutno stavio na burzu.
sve državne investicije idu na minimum,ali totalni minimum.drivo je upravo prigrlio jurčića kao savjetnika koji smatra da se porvo trebaju ukinuti sve velike državne investicije.čovjek vjerojatno ima pravo jer ga pratim već duže i do sada baš i nije griješio.s druge strane šuker je zagovaratelj teze države ulagača kao pokretača gospodarstva.čim se počelo razglabat o prekidu radova ,nije dobro.hidri je jedini spas izlazak na strana tržišta.
u ovom trenutku po meni veći potencijal ima viadukt koji ima ugovoreno nešto poslova vani i koji ima uspješno provedenu dokapitalizaciju.
ne namjeravam se trijeznit a bogami niti ne namjeravam kukat.nisam izašao na vrijeme van i n mislim time razbijat glavu.
pali smo na razinu polovice 2006 (neka me netko ispravi ako sam fulao), znači 2 i pol godine u vjetar.a poslova nikad više.pa ti budi normalan.

Good artists copy. Great artists steal.

Svi poslovi koje hidra izvela i naplatila u posljednjim godinama financirali su se iz kredita.
Nikome neće donijeti ništa dobro niti pametno zavaravanje i zatvaranje očiju pred istinom.
Realnost je da investicija od strane države neće biti. Nažalost, to uključuje i Pelješki most.
Ja osobno mislim da ću još malo pričekati, nadokupiti i zaključati u ormar na jedan duži period.


@nemesis

Apsolutno podržavam tvoje zadnje dvije rečenice

Ugovori sklopljeni sa državom su veliki i obje ugovorne strane imaju prava i obveze, pa tako HDEL ima obvezu u roku i kvalitetno zvesti ugovorene poslove, a država ima obvezu platiti obavljene poslove u ugovorenom roku. ako država odustaje od ugovorenih poslova ili usporava te poslove, to podrazumijeva i pravo Hidre na odštetu.
Hidra nije ugovarala poslove mimo ovih ugovorenih sa državom vjerojatno zato jer je obim ugovorenih poslova bio prevelik, te si nisu mogli dozvoliti ugovaranje poslova koje nisu u stanju obaviti. velii infrastrukturni projekti kao ceste i mostovi se moraju nastaviti graditi jer su oni motor napretka i razvoja, razno razne dvorane i slične gluposti su te investivje koje bi se trebale potpuno zaustaviti dok ne dođu boja vremena.
Normalno je da se uzimaju krediti za velike projekte jer naručitelji plaćaju po izvedenim radovima, pa tako plaća i država. doduđe sa zakašnjenjem.

@maxmini

Da se odmah razumijemo, ja se načelno apsolutno slažem sa Vama kolega, kada bismo razgovarali o "stvarnoj državi" koja ima financijsku podlogu.
Da skratim priču i filozofiju, želim samo skrenuti pozornost na to da ta ista država o kojoj pričamo ima kud i kamo veće probleme koje nemože riješiti i pred kojima su se godinama zatvarale oči, a isti dolaze na naplatu, od podmirivanja obveza prema jednom poduzeću (hidra u našem slučaju).
Govorim o vračanju vanjskog duga, koji uskoro dolazi na naplatu.

Ne znam dali sam dobro primjetio, vidim da spominjete dvoranu, pa ne znam dali aludirate na
Arenu-Zagreb? Jer, ako je riječ o Areni, to se nikako ne može trbati u isti koš. Arenu-Zagreb je jednim manjim dijelom financirao grad Zagreb, a sve ostalo je financirala Ingra, vlastitim sredstvima.

ja se nadam da ću lijepo dokupiti na 50-ak kuna 8kriza je tek na početku) i tako smanjiti ulaz pa pričekati koju godinu dvije. valjda ću se tada dokopati plusa da mogu nestati sa burze

bolje 5 godina sacekaj 🙂

Good artists copy. Great artists steal.

DOKAPITALIZACIJA ? Hvala….bilo mi je dosta gluposti sa Viaduktom…..Cijena je totalno
nerealna…u kontekstu vruće i hebene situacije, zapravo poziv na dokapitalizaciju samo pokazuje
težinu i dubiozu "dugovanja i potraživanja" , gdje je , naravno, najveći KUPAC I DUŽNIK- DRŽAVA!!!
Zbog niske cijene na tržištu, interes će vjerojatno imati veći institucionalni kupci, koji
na tržištu po ovim cijenama- ne mogu kupiti velike količine…..( osim ako ne posegnu za efikasnim
rušenjem cijene …) drago mi je, da u posljednja dva dana, kad su cijene dionica povoljne…nema
kupnje s njihove strane. a istovremeno mi je teško gledati činjenicu- da će veliki kupci perfidno
čekati dno-dna….tj. razine, koje će najvjerojatnije uskoro uslijediti….i tada pokupiti vrhnje..

MALIM INVESTITORIMA je potrebna psihološka pomoć, da prevaziđu teškoće, strah i nezvjesnost
koja ih prati tijekom cijele godine, te da izbjegnu štetu koju čine sami sebi…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


MALIM INVESTITORIMA je potrebna psihološka pomoć, da prevaziđu teškoće, strah i nezvjesnost
koja ih prati tijekom cijele godine, te da izbjegnu štetu koju čine sami sebi…..

Lijepo napisano. Samo, nažalost, velika većina malih investitora će gubiti na burzi. Isto kao i u svijetu. Burza nije perpetuum mobile, netko je u minusu da bi netko bio u plusu. U SAD-u 90% ulagača gubi na burzi a 10% zarađuje. Zato se tih 10% obogati jer su preuzeli novac od onih 90%. Tako će vjerojatno biti i kod nas u budućnosti. Burza je ionako napravljena da bi bogati bili još bogatiji. Napravljena je da bi bogati došli "do kruha bez motike". Mali investitori vrijedno rade za plaću, ili imaju vlastiti biznis, odvajaju za mirovinu (dobrovoljno ili obvezno mirovinsko) i onda teško zarađeni novac ulože direktno ili indirektno na burzu. Tada veliki investitori taj novac uzmu (najprije pohlepa, pa onda panika, rasprodaja bez imalo smisla i sl.), ukradu (fondovi rade što žele i kako žele s našim novcem) ili što već, a mali nastave raditi da bi velikima mogli za koju godinu ili mjesec opet prebaciti svoj novac. I tako u krug, tu pomoći nema. Tako je uvijek bilo i tako će uvijek biti.


Burza nije perpetuum mobile, netko je u minusu da bi netko bio u plusu. U SAD-u 90% ulagača gubi na burzi a 10% zarađuje. Zato se tih 10% obogati jer su preuzeli novac od onih 90%.

Potpisujem samo ovaj dio.
Za ostalo: Pa i mali investitori mogu biti u tih 10% što zarađuju. Tu nema podjele veliki-mali. P/E se iz aviona vidio koliki je bio, samo je pohlepa bila još veća..
Isto kao i sada, P/E pada, samo: da li će strah biti preveliki?

gađanje dna? lutrija je mila majka za tu djelatnost… kad bi netko znao gdje je dno postao bi multimulti milijarder… mislim da Hidra definitivno nije još niti blizu dna. u situaciji kad država i drivo kukaju nema love za firmu koja sve poslove radi za državu… a okupljanje građevinara u situaciji u kojoj svugdje staje gradnja nije za očekivati…
prema tome, skupljajmo cash i čekajmo… jer kad krene prema gore (prema recimo 1900) ne igra veliku ulogu uđeš li na 300 ili 350…


gađanje dna? lutrija je mila majka za tu djelatnost… kad bi netko znao gdje je dno postao bi multimulti milijarder… mislim da Hidra definitivno nije još niti blizu dna. u situaciji kad država i drivo kukaju nema love za firmu koja sve poslove radi za državu… a okupljanje građevinara u situaciji u kojoj svugdje staje gradnja nije za očekivati…
prema tome, skupljajmo cash i čekajmo… jer kad krene prema gore (prema recimo 1900) ne igra veliku ulogu uđeš li na 300 ili 350…

Eh, dragi kolega, ne vjerujem da ćemo ikada vidjeti cijenu od 1900 kuna za ovu dionicu. Možda za 10-15 godina kada inflacija pojede vrijednost ili velika devalvacija kune. Prije toga ne.

New Report

Close