HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kakve su ovo fore se hdel?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

je ovo je za male dionicare nista ali moglo bi privuci nekakav spekulantski fond

Good artists copy. Great artists steal.

Volio bi da je omjer veči ali šta je – tu je!
Ova sitna dokap je u stvari poklon, jer neće utjecati na pad vrijednosti dionice nakon dokapa tako da nema prostora špekulacijama!

Hidra je još uvijek na 50% ath a ako se ostvari ovaj prijedlog, na 2k smo vrlo brzo:
Vaš link
IGH će sam projektirati sve hidrocentrale i prateće objekte, a postoji velika šansa da cijeli posao gradnje preuzmu hrvatske i slovenske tvrtke. Prije ljeta pokušat ćemo složiti jedan hrvatski konzorcij oko tvrtke Hidroelektra, u koju bi ušle naše najveće tvrtke koji bi zajedno sa slovenskim tvrtkama dovršili cijeli projekt. Tu ima posla za sve hrvatske graditelje i opremaše – najavio je Radić, koji u srijedu odlazi u Moskvu prezentirati studiju cijeloga projekta.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Da li se uopće dokapitalizacija u iznosu od 2,5 milijuna kuna može nazvati ozbiljnom??
Što mogu s tim novcem..kupit jedan do dva bagera ?

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


ovo je sistem “otresi buhe”, tak da mali ne buju ništ tržili nego onaj koji se već nakrcao, taj će nakupovati u prvom krugu dokapitalizacije veliki buju pobrali vrhnje, a u drugom, ak kaj još ostane, opet veliki zato, kupi odmah danas 100 komada dionica, pa imaš pravo na 4 u dokapitalizaciji nije baš fora kad je bila dokapitalizacija u Valamaru, dobio si jednu za jednu dionicu, i to je bilo pošteno svi su mogli kupiti a ovo je samo na ruku velikima, FUJ FUJ FUJ

Lijepo rečeno, čekam vijest o toj dokapitalizaciji već nekoliko mjeseci i šta na kraju dočekam??????
Čisti lopovluk
[angry] [angry] [angry]

Dokap je u iznosu od 7.5mio kuna a ne 2,5 čitati bolje 300kn*cca25000kom
nije puno ali čovjeka vesele male stvari
pozdrav


Dokap je u iznosu od 7.5mio kuna a ne 2,5 čitati bolje 300kn*cca25000kom nije puno ali čovjeka vesele male stvari pozdrav

Da..toliko će biti uplata u novcu..ipak ništa to bitno ne mijenja na stvari.
Da li je ijedna ozbiljna tvrtka do sada predložila manju dokapitalizaciju od HDEL ??

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


cakani: ” Dokap je u iznosu od 7.5mio kuna a ne 2,5 čitati bolje 300kn*cca25000kom nije puno ali čovjeka vesele male stvari pozdrav ” Da..toliko će biti uplata u novcu..ipak ništa to bitno ne mijenja na stvari. Da li je ijedna ozbiljna tvrtka do sada predložila manju dokapitalizaciju od HDEL ??

Glupo je pričati kada ne znamo koliki je stvarni porast obima posla. Ali istina je da to stvarno izgleda kao mala količina novca.
Po nekakvoj slobodnoj procjeni to bi značilo nekakva 3 kipera (Mrcedes) i još ostaje prostora za nekakvih 6 radnih strojeva (bager,……), ako pričamo o novoj opremi.

Sad šta to predstavlja za HDEL???[undecid][undecid][undecid]

Predložena dokapitalizacija Hidroelektre Niskogradnje

ZAGREB, 15. svibnja 2008. (Hina) – Na Glavnoj skupštini dioničara Hidroelektre Niskogradnje, najavljenoj za 19. lipnja, Uprava i Nadzorni odbor predložit će isplatu dividende od pet kuna po dionici te dokapitalizaciju kompanije za 2,5 milijuna kuna izdavanjem dionica.

Kako se navodi u pozivu za Skupštinu objavljenom u Narodnim novinama, ta građevinska kompanija završila je prošlu poslovnu godinu s 12,29 milijuna kuna neto dobiti.

Uprava i Nadzorni odbor predlažu da se iz dijela neto dobiti isplati dividenda dioničarima od pet kuna po dionici, a ostatak da se stavi u zadržanu dobit.

Dividenda bi trebala biti isplaćena dioničarima najkasnije do 30. kolovoza ove godine.

Također, Skupštini se namjeravaju predložiti izmjena Statuta kompanije kojima bi se radi povećanja obujma gospodarskih aktivnosti temeljni kapital povećao za 2,5 milijuna kuna, izdavanjem najviše 24.955 dionica na ime nominalne vrijednosti od 100 kuna. Temeljni kapital povećao bi se tako na najviše 64,88 milijuna kuna.

Pravo na upis novih dionica imaju isključivo postojeći dioničari kompanije prema stanju upisa u registru dionica na dan 19. lipnja 2008., odnosno na dan održavanja Glavne skupštine.

Upis dionica planiran je u dva kruga. U prvom krugu dioničari će upisivati dionice u omjeru 25:1 odnosno 25 postojećih dionica daje mu pravo na upis jedne nove.

Drugi krug upisa provest će se samo ako preostane dionica koje nisu upisane u prvom krugu, a sudjelovat će samo oni dioničari koji su u cijelosti iskoristili svoje pravo na upis u prvom krugu.

Ukupno razdoblje upisa dionica u oba kruga neće trajati duže od 30 dana od dana konačnosti rješenja HANFA-e o odobrenju prospekta. Dionice će se uplaćivati u novcu, i to 300 kuna za dionicu.

(Hina) xsbo yneba

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

ja i dalje mislim da nema zime za hdel(most +konzorcij za rusiju) iako mi nije bas po volji ovaj omjer dokapitalizacije….dali se na glavnoj skupstini moze ipak drugacije odluciti(povoljniji uvjeti kod dokapitalizacije)?

ako se ovim uvjetima i zele otarasit malih ulagaca znaci da im trebaju cvrste ruke…to opet moze znacit da planiraju nesto veliko…eh ko ce ga znati…[undecid]

no mislim da necu prodavat hdel…mozda nadokupit

... otišli su bikovi uzalud ...


ja i dalje mislim da nema zime za hdel(most +konzorcij za rusiju) iako mi nije bas po volji ovaj omjer dokapitalizacije….dali se na glavnoj skupstini moze ipak drugacije odluciti(povoljniji uvjeti kod dokapitalizacije)? ako se ovim uvjetima i zele otarasit malih ulagaca znaci da im trebaju cvrste ruke…to opet moze znacit da planiraju nesto veliko…eh ko ce ga znati…[undecid] no mislim da necu prodavat hdel…mozda nadokupit

Ne može..glasa se samo o predloženom dnevnom redu.
Zar nije isplativije ući u VDKT (ako je izgradnja mosta sigurna stvar ?)…dokap je 2:1, dividenda 13 kuna ?

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Moram priznati da mi je ovo jedna od nejasnijih dokapitalizacija. Jedino što može biti je da je neki od većih dioničara kratak s parama, ne želi prodavati postojeće dionice, pa se ide u mali dokap, on će dobiti nešto dionica, dilution neće biti velik pa neće biti ni pada cijene, i onda će on prodati samo taj višak. Debilno, ali ipak smo u Hrvatskoj.

New Report

Close