HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A sutra slijedi probijanje 21xx,koje se nadam da će biti u času jer stigoše dobre vijesti. HDEL=VDKT

Bilo je na Dnevniku.
Uz vijest da se BiH buni. Sto je vec svima poznato.
No vjerujem da nas Konzorcij i cijela Vlada ne bi zapocinjali radove da ne vjeruju kako ce se te nesuglasice rijesiti.
Jedno je bitno: Radovi pocinju, a svima je jasno sto to znaci za cijenu dionice.
Jos jedno samo za napomenu: Do kraja ovog ili najkasnije pocetkom iduceg tjedna izlazi FI..
A Biokovo sam skoro zaboravio.

Niz je pred nama, zbrojite dva i dva, vrijeme je na nasoj strani.

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]


Jel može neki komentar P/E za HDEL? U čemu je kvaka da je tako visok u odnosu na ostale igrače u sektoru? Thanks.

Kvaka je u tome da fond manager Prospectusa ne bira dionice prema fundamentima, već prema nekim drugim kriterijima. Bilanca hidre je ne loša već katastrofalna. Jedino pozitivno u cijeloj priči je P/S. Dovoljno je samo pogledati kvalitetu izvedenih radova i vlasničku strukturu, te promjene u vlasničkoj strukturi da bi zaobilazio ovu dionicu u širokom krugu.

Trend is your friend.

Radovi počinju radi izbora,a ne radi mosta.Bacit će u beton kamen temeljac i okolo nešto bagerima rasčistiti.
A kad prođu izbori radovi će biti obustavljeni ,jer će se Bosna buniti.To će im dobro poslužiti za alibi zašto su morali stati.
Ovakvi su scenariji već poznati na mom području gdje živim.Dva puta su u 8 godina započinjali(naravno pred izbore )graditi obilaznicu oko grada.Kad su izbori prošli radovi su bili zaustavljeni iz nekakvih razloga(te su naišli na arheološko nalazište,te su naišli na ovo-ono,te je izvođač zakazao te ovaj te onaj.
Toplo se nadam da neće biti tako i sa Pelješkim mostom,ali treba imati u vidu da je sve moguće u ovoj našoj lijepoj pa i takve stvari.


Spectator: ” Jel može neki komentar P/E za HDEL? U čemu je kvaka da je tako visok u odnosu na ostale igrače u sektoru? Thanks. ” Kvaka je u tome da fond manager Prospectusa ne bira dionice prema fundamentima, već prema nekim drugim kriterijima. Bilanca hidre je ne loša već katastrofalna. Jedino pozitivno u cijeloj priči je P/S. Dovoljno je samo pogledati kvalitetu izvedenih radova i vlasničku strukturu, te promjene u vlasničkoj strukturi da bi zaobilazio ovu dionicu u širokom krugu.

Prospectus je najuspješniji fonf 2007, dakle trebalo bi birati dionice onako kako ih oni biraju.
[smiley1] Ja nikog ne nagovoram na kupnju da se razumijemo, jer to na ovoj dionici nije potrebno.
Činjenica je da je HDEL jedna od dionica-pobjednika 2007, kao što je i prospectus fond pobjenik 2007.
Fundamenti dionice su mamac za investitore, zao mi je onih koji sjede u “fundamentalno podcjenjenim” dionicama, koje stoje ili padaju, ali ako te dionice niko ne zeli kupovati, to je zakon trzista. Uvrijezilo se pravilo ” 3 fonda su u dionici, to onda mora gore” kao garancija rasta. Vidimo ovih dana da to nije bas tako.

da, u lijepoj našoj sve je moguće, pa i rušenje dinamova stadiona na koji je već ulupano nekoliko stotina milijuna kuna… ne bi me začudilo da sagrade pelješki most, sruše ga i raspišu novi natječaj 🙂 zato se ipak kladim u gradnju 🙂

www.knjigara.com

prošli smo krizu od 2 idemo gore pomalo.[smiley1]


da, u lijepoj našoj sve je moguće, pa i rušenje dinamova stadiona na koji je već ulupano nekoliko stotina milijuna kuna…

ali opet bolje to, nego daljnje besmisleno lupanje


Radovi počinju radi izbora,a ne radi mosta.Bacit će u beton kamen temeljac i okolo nešto bagerima rasčistiti.
A kad prođu izbori radovi će biti obustavljeni ,jer će se Bosna buniti.To će im dobro poslužiti za alibi zašto su morali stati.
Ovakvi su scenariji već poznati na mom području gdje živim.Dva puta su u 8 godina započinjali(naravno pred izbore )graditi obilaznicu oko grada.Kad su izbori prošli radovi su bili zaustavljeni iz nekakvih razloga(te su naišli na arheološko nalazište,te su naišli na ovo-ono,te je izvođač zakazao te ovaj te onaj.
Toplo se nadam da neće biti tako i sa Pelješkim mostom,ali treba imati u vidu da je sve moguće u ovoj našoj lijepoj pa i takve stvari.

i meni se čini realno,milanović ako doije izbore definitivno stopira gradnju mosta jer ju smatra neprihvatljivom ,neralnom i nepotrebnom…ali..bi će poslova i para

Good artists copy. Great artists steal.


Prospectus je najuspješniji fonf 2007, dakle trebalo bi birati dionice onako kako ih oni biraju. [smiley1] Ja nikog ne nagovoram na kupnju da se razumijemo, jer to na ovoj dionici nije potrebno. Činjenica je da je HDEL jedna od dionica-pobjednika 2007, kao što je i prospectus fond pobjenik 2007. Fundamenti dionice su mamac za investitore, zao mi je onih koji sjede u “fundamentalno podcjenjenim” dionicama, koje stoje ili padaju, ali ako te dionice niko ne zeli kupovati, to je zakon trzista. Uvrijezilo se pravilo ” 3 fonda su u dionici, to onda mora gore” kao garancija rasta. Vidimo ovih dana da to nije bas tako.

Slazem se u potpunosti.
Nekoc davno na ovoj temi sam slao i neke linkove o uspjesnosti Prospectusa, no mislim samo su ih neki rijetki procitali i prepoznali.

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]


…ne bi me začudilo da sagrade pelješki most, sruše ga i raspišu novi natječaj 🙂 zato se ipak kladim u gradnju 🙂

Da, da skuze da je na krivom mjestu zbog udara vjetra.
Kod nas je sve moguce, no u tom slucaju smo opet na dobitku, i drugi most bi vjerojatno gradio domaci Konzorcij [smiley2]

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]


Radovi počinju radi izbora,a ne radi mosta.Bacit će u beton kamen temeljac i okolo nešto bagerima rasčistiti. A kad prođu izbori radovi će biti obustavljeni ,jer će se Bosna buniti.To će im dobro poslužiti za alibi zašto su morali stati. Ovakvi su scenariji već poznati na mom području gdje živim.Dva puta su u 8 godina započinjali(naravno pred izbore )graditi obilaznicu oko grada.Kad su izbori prošli radovi su bili zaustavljeni iz nekakvih razloga(te su naišli na arheološko nalazište,te su naišli na ovo-ono,te je izvođač zakazao te ovaj te onaj. Toplo se nadam da neće biti tako i sa Pelješkim mostom,ali treba imati u vidu da je sve moguće u ovoj našoj lijepoj pa i takve stvari.

Da samo što Ivo ostaje i nakon izbora,tako da radovi idu 100% dalje,a Bosna se neka buni koliko god hoće.
Razumijem ja Bosance,neće više moći uzimati nas Hrvate kad putujemo,kroz Neum,10 ili 20KM,za izmišljene kazne. Tri puta sam išao u Dubrovnik s autom i tri puta platio kaznu policiji 20KM,a za ništa.

-Slažem sa razmišljanjem da će državni prihod BIH pasti za min.50% zbog prestanka naplate kazni
-Mislim da je policija u BIH jedan od najjačih privrednih faktora
-Nadam se da je objava vijesti o početku gradnje mosta pravodobno tempitana i za vlasnike dionica Hidre

New Report

Close