HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

25.09.2007

Radovi na pelješkom mostu od 15. listopada
DUBROVNIK Državni tajnik za more Branko Bačić najavio je da će 15. listopada i službeno početi gradnja mosta Pelješac – kopno u koji će biti uloženo 1,950.000.000 kuna. Govoreći na konferenciji za novinare HDZ-a Dubrovačke županije, najavio je i konačan dovršetak vodovoda Neretva – Pelješac – Korčula – Lastovo za što je osigurano 108 milijuna kuna, te za idući ponedjeljak početak gradnje sustava odvodnje otpadnih voda za općinu Orebić.
(H)

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

Broj komada na kupnji 1232.
Broj komada na prodaji 177.

Zanimljiv preokret u korist kupnje.

K
61 1.640,00
12 1.631,00
7 1.630,00
15 1.625,01
74 1.625,00
P
1.697,00 12
1.699,00 5
1.699,99 7
1.700,00 44
1.701,00 9

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

Evo nas na ATH ako se ne varam! čestitke strpljivima [smiley1]

ide to skoro prema dole, ništa ne raste vječno. Oni koji poznaju ovu dionicu vjerojatno su svjesni toga.
još ćemo mi dokupljivat po 1490. naravno, moje skromno mišljenje. nikada ne drukam niti gore niti dole.

strpljen..spašen Time is on my side

još samo 136 na prodaji


ide to skoro prema dole, ništa ne raste vječno. Oni koji poznaju ovu dionicu vjerojatno su svjesni toga. još ćemo mi dokupljivat po 1490. naravno, moje skromno mišljenje. nikada ne drukam niti gore niti dole.

ajd budi drug pa to malo argumentiraj [smiley2] posebno me zanima onaj dio u kome spominješ svijest [smiley11]

www.knjigara.com

Ma pustite neka dino samo sanja

dinosaurus:

ide to skoro prema dole, ništa ne raste vječno. Oni koji poznaju ovu dionicu vjerojatno su svjesni toga. još ćemo mi dokupljivat po 1490. naravno, moje skromno mišljenje. nikada ne drukam niti gore niti dole.

ajd budi drug pa to malo argumentiraj [smiley2] posebno me zanima onaj dio u kome spominješ svijest [smiley11]

hvala barmene na komentaru, ono na što sam se ja htio osvrnuti je svima nama poznata korekcija. činjenica je da ova dionica ima stalni lagani rast i da je likvidna i to je njen najveći plus. no, ako se uzme u obzir dosadašnji trend rasta i pada , te opet rasta i pada donosi se zaključak da je to gotovo sigurno.
kontra pitanje. Tko određuje cijenu dionice? Tržište? Možda u nekoj manjoj mjeri no što se ove dionice tiće onda cijenu kreiraju definitivno glavni dioničari sa debelim , debelim portfeljima. Stoga se sam nameće zaključak da je glavnim dioničarima itekako u interesu podebljati još više svoje portfelje, a to mogu tako (i samo tako) što će svoje dionice prodavati skuplje i kupovati (kada dođe do korekcije) jeftinije. nadam se da nisam previše zakomplicirao i molim komentar.

strpljen..spašen Time is on my side

ma, moj komentar, dino, to je već dosta vremena isti…

nepristojno je prodati hdel na manje od dva prihoda, a to bi bilo 3000 kuna komad.
nadam se 50-postotnom povećanju pihoda na godišnjoj razni, što target podiže na 4500.
imajući na umu silne poslove koje je majka hidra dobila, nije nerazumno nadati se 2,000.000.000 prihoda na godišnjoj razini, dakle target 6000 kuna komad.

na kraju, kad hdel kompariram s drugim dionicama iz sektora, da sad ne olajavam ostale skupe ko kuga, fakat to nije hdel-r-a, nego hold-r-a [smiley2]

zato, slavimo neefikasnost tržišta u trenutku kupnje, i efikasnost tržišta svo vrijeme nakon toga [smiley2]

www.knjigara.com


barmen: ” dinosaurus: ” ide to skoro prema dole, ništa ne raste vječno. Oni koji poznaju ovu dionicu vjerojatno su svjesni toga. još ćemo mi dokupljivat po 1490. naravno, moje skromno mišljenje. nikada ne drukam niti gore niti dole. ” ajd budi drug pa to malo argumentiraj [smiley2] posebno me zanima onaj dio u kome spominješ svijest [smiley11] ” hvala barmene na komentaru, ono na što sam se ja htio osvrnuti je svima nama poznata korekcija. činjenica je da ova dionica ima stalni lagani rast i da je likvidna i to je njen najveći plus. no, ako se uzme u obzir dosadašnji trend rasta i pada , te opet rasta i pada donosi se zaključak da je to gotovo sigurno. kontra pitanje. Tko određuje cijenu dionice? Tržište? Možda u nekoj manjoj mjeri no što se ove dionice tiće onda cijenu kreiraju definitivno glavni dioničari sa debelim , debelim portfeljima. Stoga se sam nameće zaključak da je glavnim dioničarima itekako u interesu podebljati još više svoje portfelje, a to mogu tako (i samo tako) što će svoje dionice prodavati skuplje i kupovati (kada dođe do korekcije) jeftinije. nadam se da nisam previše zakomplicirao i molim komentar.

Ima logike , donekle .

Ako se pomakne na višu razinu npr . 1800 onda ni povrat na 1700 nije loše rješenje.

A kako smo prošli kroz fakat turbulentno ljeto i ovu korekciju prije THT-a , nadam se ipak pomaku na višu razinu .

slažem se barmene s tobom, ja sam mislio više na špekulantske računice nego na ulaganje i čuvanje na duži period. Nekako mi je teško povjerovati da na HDELu nema mjesta za špekulantski oblik zarade. iskreno, 4500 bi bio super prihod, no treba čekati i čekati.

strpljen..spašen Time is on my side


ide to skoro prema dole, ništa ne raste vječno. Oni koji poznaju ovu dionicu vjerojatno su svjesni toga. još ćemo mi dokupljivat po 1490. naravno, moje skromno mišljenje. nikada ne drukam niti gore niti dole.

Mislim da smo frazu nista ne raste vjecno vec komentirali na nekoj drugoj temi..
Ne slazem se s tom tezom.
Ako firma dobro radi, ugovara nove poslove, nema crnih mrlja u proslosti itd. zasto cijena te dionice ne bi rasla?

Naravno moguce su pokoje korekcije pogotovo pri najavi kojeg IPO-a u hrvata..

Ako nismo stigli kupiti, mislim da jos nije kasno. Ima tu prostora jos itekako za rast..

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

New Report

Close