HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znatno se narušio omjer K/P i sada je 1925/1184 . Kupnja količinski slabi .


Znatno se narušio omjer K/P i sada je 1925/1184 . Kupnja količinski slabi .

Ma to nema veze mako se neki veliki nalog negdje nisko


Znatno se narušio omjer K/P i sada je 1925/1184 . Kupnja količinski slabi .

Istina da se netko s kupnje maknuo.

Zelim reci da ne mozemo bas u obzir uzimati omjer kupnje i prodaje.
Npr.
Prije nekih par mjeseci stajalo je 10 000 kom na kupnji na 700 kuna.
Tada je omjer kupnje i prodaje bio cca 12000/2500.
A cijena je bila 1300 kuna. Znaci ovih 10 000 nije imalo nikakava utjecaja.

Ne moze se dionica suditi prema omjeru. Jedini po meni relevantan podatak donekle je broj komada na prodaji sto ovoj dionici u svakom slucaju ide u korist. Samo u jednom danu je P JIE pokupio 1000 kom.

Ne znamo na kojoj cijeni je bilo ovo sto se maknulo. Ustvari nije ni bitno.
Netko moze staviti nalog na neku dionicu npr. MMTZ da kupuje 1000 kom po 1000 kuna. Kakav bi tada tamo bio omjer? Nikad ne bi kupio a omjer bi bio jako dobar jelte? Nadam se da sam slikovito objasnio neke stvari o omjeru.

Da se vratim na temu..
Da li je PROSPECTUS kada je kupio 1000 kom prosli tjedan bio na kupnji? Nije.

Daklem, zelim reci da omjer kupnje i prodaje nista posebno ne treba znaciti.

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

Naravno da se i trebaju maknuti nerealni nalozi s kupnje, npr. oni ispod 1450…
To je samo bespotrebno vezan novac…

Meni to izgleda kao da se netko maknuo sa kupnje zbog moguće odgode potpisa ugovora , ali to je samo moje mišljenje . Sa omjerom K/P se često manipulira da bi se usmjerilo male u određenu stranu.

mogu li molim dobiti k/p. hvala

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Meni to izgleda kao da se netko maknuo sa kupnje zbog moguće odgode potpisa ugovora , ali to je samo moje mišljenje . Sa omjerom K/P se često manipulira da bi se usmjerilo male u određenu stranu.

Sumnjam da je to razlog.
Taj nije bio na kupnji iznad 1350.

Istina, da bi se usmjerilo male, ove koji kupuju 7 kom, 15 kom i sl.
Za ove velike koji kupuju po 1000 kom i koji se pojavljuju u TOP10 za njih nije bitan omjer vec samo kolicina na prodaji odnosno da mogu skupiti sto vise komada..

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]


mogu li molim dobiti k/p. hvala

"Bolje je biti bogat i anoniman, nego siromašan i slavan" Hloverka Srzić Novak

Sve su to još sitne količine za pravu igru i velike igrače! Prave količine se nalaze negdje visoko iznad……….Tko će jamiti….jamiti će.

marcello

Stalno netko pokušav s par komada rušiti da bi jeftinije kupio ali neide mu baš.HDEL u ovoj korekciji na tržištu super se drži.

Bumo jamili…..

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

Nakon objave privatizacije sigurno je da će radnici dobiti nešto! Novog vlasnika!

marcello

New Report

Close