HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Značajan rast dobiti Hidroelektre-niskogradnje

Prihodi Hidroelektre-niskogradnje u prvih šest mjeseci ove godine u odnosu na prvu polovicu prošle godine povećani su za 10,25 posto, na 541,5 milijuna kuna te su u potpunosti ostvareni na domaćem tržištu
Zagrebačka Hidroelektra-niskogradnja završila je prvo ovogodišnje polugodište s dobiti u iznosu od 9,14 milijuna kuna, dok je u istom razdoblju prošle godine dobit bila višestruko manjih 830 tisuća kuna.
Prema podacima iz financijskog izvješća te tvrtke objavljenog na Zagrebačkoj burzi, prihodi Hidroelektre-niskogradnje u prvih šest mjeseci ove godine u odnosu na prvu polovicu prošle godine povećani su za 10,25 posto, na 541,5 milijuna kuna te su u potpunosti ostvareni na domaćem tržištu.
Uz poslovne prihode, koji su porasli za 7 posto, na 524,3 milijuna kuna, zabilježen je i značajan rast financijskih prihoda – sa 195 tisuća na 16 milijuna kuna, kao i lagano povećanje izvanrednih prihoda, koji čine mali dio ukupnih prihoda Hidroelektre-niskogradnje.
Poslovni rashodi tvrtke istodobno su povećani za 8,6 posto, na 522,6 milijuna kuna, uz rast materijalnih troškova za 5,3 posto, na 187,2 milijuna kuna te povećanje ostalih troškova iz osnovne djelatnosti za 12,25 posto, na 262,8 milijuna kuna. Troškovi osoblja rasli su pak za 5 posto, na 64,4 milijuna kuna.
(Hina)

marcello

po mojim ttm izračunima p/s je 0.93, p/e 73.68, p/book 5,51…

ali, da probam interpretirati parametre.

potraživanja od kupaca = 506,320.000 kuna. recimo, da je hidroelektra ta potraživanja naplatila u ovom kvartalu, ili u ovih pola godine, p/s bi bio 0.63.
ako je porez 35 posto, dobit bi bila veća za skoro 33,000.000 kuna, a to bi p/e spustilo na 21.16…

s obzirom na to da je moj novac u igri, ne samo da se pitam hoće li hidroelektra naplatiti svoja potraživanja, nego i što će raditi nakon što ih naplati ili ne naplati.

ok, glavni kupac joj je država, pa se, svojim novcem, kladim da će hidra naplatiti potraživanja.
a sad – citiram mudrijeg od sebe – za očekivati je da će hrvatski proračun rasti po stopi od 7 posto godišnje, ili tu negdje. bude li samo 5 posto proračuna išlo za infrastrukturu, to je oko 40,000.000.000 kuna u sljedećih pet godina. koliko će, od 8,000.000.000 kuna godišnje pripasti mojoj uzdanici? a nadam se bar 1,000.000.000, nadam se i više. pelješki most, nizinska pruga, rekonstrukcija postojećih loših cesta, gradnja novih… nadam se…

tko će graditi infrastrukturu u bosni i srbiji? vjerojatno naši, koji su znanje pokupili od bechtela (koji je pak popušio na razlici dolar-euro). građevinari mi kažu da naši nemaju osobite šanse za poslove u ukrajini, ali nešto bi u kazahstanu mogli dobiti. afrika, bliski istok? možda…

dalje, ljudi su shvatili da je zeleni trg preskupa lokacija za sjedište firme, pa će kompaniju voditi s nekog jeftinijeg mjesta, a na zelenom trgu bi gradili poslovnu deveterokatnicu. moram malo prošetati lokacijom i vidjeti o koliko se kvadrata radi.

i tako dalje, i tako dalje, ja i dalje hdel i ipkk

www.knjigara.com

ljudi, pustite vi ove što drukaju prema dolje, ne bi bilo čudno da poslje izlaska izvješća hidra bude oko 2500.
prije toga ne idem van.

strpljen..spašen Time is on my side

Dakle, povećanje polugodišnje dobiti više od 1001 %, – stvarno, MOŽE LI BOLJE ?

Obratite pozornost na povećanje prihoda sa 491 mil kn na 541 mil kn usprkos povećanju potraživanja od kupaca sa 383 na 506 mil kn!!!!

Povećana dobit, povećani prihodi, povećanje kapitala i rezervi, a još treba imati na umu poslove poput pelješkog mosta, nizinske pruge i koječega drugog.

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]

imatelji hidre, ne paničarite ko ova djeca sa sitnim nalozima na prodaji! I dalje je povoljna situacija, kupnja je i dalje jača od prodaje za 2,2. Ovakvom situacijom cijena bi se trebala stabilizirati ili porasti….[smiley2]

Ma kakva povoljna situacija, ja sam malo proučio pokazatelje i RDG, pa nema osnove da se Hidroelektra trži na 5,46 x Book.
Pa nije to INGRA.[smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Ma kakva povoljna situacija, ja sam malo proučio pokazatelje i RDG, pa nema osnove da se Hidroelektra trži na 5,46 x Book. Pa nije to INGRA.[smiley1]

majstore prvo treba znati izračunati book, nismo to još svladali … [smiley2]

vidim da vraćaš milo za drago, što se tiče drukanja … neka, tako i treba …

istina, nije INGRA, ali bi mogla postati, vrlo lako …

I love the Smell of Profits in the Morning


po mojim ttm izračunima p/s je 0.93, p/e 73.68, p/book 5,51…

ali, da probam interpretirati parametre.

potraživanja od kupaca = 506,320.000 kuna. recimo, da je hidroelektra ta potraživanja naplatila u ovom kvartalu, ili u ovih pola godine, p/s bi bio 0.63.
ako je porez 35 posto, dobit bi bila veća za skoro 33,000.000 kuna, a to bi p/e spustilo na 21.16…

Ne bi se P/S promjenio, kolko god oni naplatili. Prihod se racuna u trenutku izdavanja racuna, ne naplate. Samo bi im se smanjila potrazivanja od kupaca, a poraso novac na racunu. Dobit, prihod i ostalo ostaje isto.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

istina, nije INGRA, ali bi mogla postati, vrlo lako …

…negdje 2035 godine gospodnje, po mojim procjenama……..

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


barmen: ” po mojim ttm izračunima p/s je 0.93, p/e 73.68, p/book 5,51… ali, da probam interpretirati parametre. potraživanja od kupaca = 506,320.000 kuna. recimo, da je hidroelektra ta potraživanja naplatila u ovom kvartalu, ili u ovih pola godine, p/s bi bio 0.63. ako je porez 35 posto, dobit bi bila veća za skoro 33,000.000 kuna, a to bi p/e spustilo na 21.16… … ” Ne bi se P/S promjenio, kolko god oni naplatili. Prihod se racuna u trenutku izdavanja racuna, ne naplate. Samo bi im se smanjila potrazivanja od kupaca, a poraso novac na racunu. Dobit, prihod i ostalo ostaje isto.

Povećala bi im se likvidnost. Nekada društva koja imaju lošu likvidnost dižu kratkoročne kredite da mogu normano poslovati. To ti je veza između naplate i obveza.

I love the Smell of Profits in the Morning

Ah poznata dilema oko trezorskih, pa to je već legendarni prijepor star koliko i burza, hi,hi,hi[smiley1]
Kad gledam Hidroelektru i Lavčevića i njihove rezultate, Lavčević je osjetno jeftiniji i povoljniji za ulaz.
Bez uvrede, nemam ja ništa osobno protiv vas i Hidroelektre.[smiley2]

PS: cijena će se očigledno vratiti na razine između 1.400 i 1.500 kn. IMHO

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

New Report

Close