Hajdaš Dončić: Alternativa monetizaciji autocesta je vraćanje 8 milijardi eura kredita

Naslovnica Forum Komentari članaka Hajdaš Dončić: Alternativa monetizaciji autocesta je vraćanje 8 milijardi eura kredita

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

klempo ne zna matematiku.kad su učili zbrajanje i oduzimanje,on se oduzeo od tuduma.

kako nas pokušava nagovoriti da pristanemo kako bi provizuju dobili.stvarno je jadan.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Grubom racunicom, to znaci da bi se taj kredit mogao otplatiti otpustanjem 25,000 ljudi koji primaju place iz proracuna. U to nisu uracunati prihodi od autocesta. Ja mislim da je to realna cifra s kojom bi mogli poceti otpustati uhljebe koji koce napredak i efikasnost hrvatske i opterecuju privatni sektor.

Alternativa je uvijek bila samo jedna: da HAC napokon počne raditi po ekonomskim principima, a to može samo ako je oslobođen politikantskih tutora. Kad bih vjerovao da kemri išta znaju onda bih pomislio da su nas po proncipu “akcija – reakcija” svjesno doveli u ovu situaciju, a ovako…

Vrijeme za uvođenje “ekonomskih principa” došlo i prošlo.
To vrijeme je bilo prije recimo 3-5 godina. Tada se još nešto možda moglo napraviti.
Ali danas više nema šanse – pa ARZ ima dugove veće nego što vrijedi autocesta Rijeka-Zagreb !!
To znači da ARZ možemo prodat (ne “monetizirat” ne “koncesionirat” – prodat i izgubit zauvijek) i da će nam još ostati dugova za vraćat – naravno iz proračuna.
HAC je blizu toj istoj situaciji – možda još koja godina.

Loki

Da nebi bilo zabune , političari su dizali sve kredite i još uvijek dižu , zadužujuči naše potomke uvijek tvrdeći da nema alternative , kao što tvrdi i sada ovaj Krapinski mužek sa ženinim prezimenom.

Neznate rješiti problem bez zaduženja ?
Dajte ostavke i
RASPIŠITE IZBORE !

od-danas-mozete-provjeriti-kome-sve-ide-novac-iz-drzavnog-proracuna

http://www.poslovni.hr/forum/tema/od-danas-mozete-provjeriti-kome-sve-ide-novac-iz-drzavnog-proracuna-33405 [poslovni.hr]

To je bilo u srpnju , dug je bio – 255.600.000.000,00.

Danas je već 280.000.000.000,00.

Kukuriku SDP+HNS majstori iz Milanovićeve vlade uspjeli su samo u 2014. potrošiti 21.000.000.000,00
više nego smo mi zaradili i nitko nije završio u Remetincu.

Institucije sistema još uvijek love Kokošare , koji u blagajni imaju par kuna viška ?

.

Lud oće od normalnog napravit zbunjenog ….da bi bilo …lud hebe zbunjenog ….

Jedno je istina ..u demokratskim zemljama još se nije desilo da jedna vlada može vladati 3 godine s non-stop recesijom.
I ljudi se i ne bune nešto strašno ….. pravi demokrati

DAJ PET !!!

ministarstva-na-sluzbena-putovanja-trose-vise-od-80-milijuna
Ministarstvo pomorstva, prometa i infrastrukture – 3 milijuna kuna

Milanović od početka mandata na službena putovanja potrošio više od 2 milijuna kuna

Ministarstvo unutarnjih poslova – 21 milijun kuna

Ministarstvo financija – 13,3 milijuna kuna
Ministarstvo obrane – 12,8 milijuna kuna
Ministarstvo vanjskih i europskih poslova – 8,1 milijuna kuna
Ministarstvo poljoprivrede – 6,2 milijuna kuna
Ministarstvo gospodarstva – 2,3 milijuna kuna
Ministarstvo kulture – 2,1 milijuna kuna
Ministarstvo pravosuđa – 2 milijuna kuna
Ministarstvo zaštite okoliša i prirode – 2 milijuna kuna
Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja – 1 milijun kuna
Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava – 1 milijun kuna
Ministarstvo poduzetništva i obrta – 900.000,00kuna
Ministarstvo socijalne politike i mladih – 800.000,00 kuna
Ministarstvo branitelja – 350.000,00 kuna

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ministarstva-na-sluzbena-putovanja-trose-vise-od-80-milijuna-kuna-godisnje/785495.aspx

.

@Pero7
Posto su autoceste u minusu izgleda da nisu dovoljno putovali…sad ce izbori pa ce jos vise potrositi. Kad se samo sjetim kako to izgleda kad Milanovic putuje… kao da su vanzemaljci sletjeli na Zemlju…rotirke i 200 na sat.Jer njihovo je vrijeme dragocijenije od naseg.

Kad netko ne zna i nema pojma o poslu kojeg radi onda sve izgleda nemoguće i neizvedivo. Pa nije HAC u goroj situaciji od Grčke prije nekoliko godina…
U HRV puk koji nema vizije bira Vlast bez ideje i vizije…

Ovaj Doncic je tup ko balvan. Nakon milanovice izjave da nitko nema pojma o toj prodaji HACa jasno je da se Doncic inati volji gradjana i nista vise. Takavom prepotentom balvanu nije mijesto u drzavi. A 100% sam uvjeren da on sam bez savjetnika nije u stanju napraviti ni ekonomsku analizu i prodajnu cijenu jedne naplatne kucice.

Alternativa jer neznate voditi Hrvatsku je :

RASPIŠITE IZBORE !

.

New Report

Close