Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tehnika ima Esop i uprava odgovara istom blokada je totalno nebitna igrokaz za male koji su drhtavi u svakom slucaju srijeda je blizu pa cemo svi biti blize istini

A kako funkcionira ESOP od Tehnike i tko su udjelnicari? Koliko ih je još preostalo?

koliko vidim jos uvijek drze 20 posto firme koliko ih ima jos neznam ali bi mogao znati kad izadje revirano konsolidirano za 2017godinu

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=1024437

Evo ga fali hotela, nesto za građevinu a nešto i turizmu

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

danas u jutarnjem citam u Spanskom se gradi ogroman centar potpis za izvodjenje radova ocekuje se sljedeci mjesec

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=1024437 [index.hr]

Evo ga fali hotela, nesto za građevinu a nešto i turizmu

kolega nemojte samo onu riječ na “T” ako B znate jer izaziva teške alergijske reakcije.
dovoljno je da zec kakav je i da stavlja sol na ranu lovcima iz kategorije “šta te muči njofra”.

šalu na stranu nije nova vijest ali dobar podsjetnik da će turizam uložiti >7 mlrd kn iako “nebi smio”,ne radi sebe već radi građevine.
zar nije dovoljno što stanogradnja nebi smjela a ipak isporučuje,sada još i turizam koji nebi smio.
što je sljedeće?
di je tome kraj?
uz koje potencijalne posljedice?

neki dan čitam u večernjaku analizu ekonomskih stručnjak.
ukratko kažu oni da nema turizma bili bi u banani,industrija slaba ALI pazi sad
što me nemalo iznenadilo.
kažu oni da poslije turizma najveću budućnost ima građevina radi velikog potencijala iz EU fondova?
prvi moj dojam je bio opa ipak dokaz da je evolucija spor proces ali čini se nezaustavljiv jer mu prihvatljive alternative nema.
ako oni tako kažu a tko sam ja da proturječim?
ostaje da vidimo koliko su bili u pravu.
neznam kako će to primiti ovi po kojima “nebi smjelo”?

p.s.
tu su i rizici i još čekamo dokaze CnB da se ide u smjeru u kojem “nebi smjelo”

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

čitao sam u tiskanom izdanju a ovo je digitalna verzija

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/biznis/drzavna-potrosnja-dijagnoza-ekonomija-zeljko-lovrincevic-velimir-sonje-1224726http://www.vecernji.hr

….
Dijagnoza
1. Turizam je sakrio neuspjeh ostalih sektora ekonomije Turizam je jedini sektor koji radi dobro i zamagljuje neuspjeh ostalih. Za industriju nema spasa u kratkom razdoblju jer previše zaostaje za okruženjem, ali potencijal postoji za graditeljstvo ako se izborimo za projekte EU


po meni nema tu neke “borbe”,postoji 70 mlrd kn sa vremenskim ograničenjem koje moramo utrošiti jer ćemo ostati bez njih.
izgledno da će najveći dio se provući kroz gradnju i infrastrukturu.
znači najviše posla za građevinare,pelješki most je kap u moru što još toga treba izgraditi,potrošiti.
najbolji dio je da vrijeme curi i da će doći dan kada cijene neće biti važne već samo “daj da se potroši”
naravno nisu svi jednako sposobni,neki će više,neki će manje ALI…
teško mi se oteti dojmu da će to biti neviđena berba u sljedećih par godina.
možda i griješim,nebi bilo….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

1. Kako komentirate blokadu žiro r. i vođenje uprave, zatim neobavještavanje burze.
2. “daj da se potroši…” s tuđim po koprivi, bravo.
mjenjate priču “evoluirate” da budem blagonaklon. prije je bilo da će Tehnika zaraditi na pelješačkom mostu sad je već to je kao “kap u moru”. kakav fol. Zar mislite da ozbiljan investitor izabrati klimavog izvođača pred izdisajem. Radit će nove firme rastuće sa kratkim rokovima izvođenja uštimane kao Bečka filharmonija, sa preciznim ugovorima i garancijama. Pa jelshvacate da je to privatni kapital tko zna kako gdje i sa kime ulaže. Tehnika mora podići plaće od 50 do 100% a oni jedva i za ove grabe po dnu lonca, dok vi pričate basne. Kinezi će zaradit na mostu jer su konkurentni cijenom ulaznom. A vi prodajete samo priču da će Tehnika odjednom zarađivat sa istim upravljanjem, jer će novci pasti sa neba EU”samo daj da se potroši” Kaj god. Oprezno s novcima.

Ja se ovdje moram nadovezati na kolegu Migru….
vecina od ovih projekata sufinanciranih od strane EU ide ka ili jest usko vezano za ekologiju, obnovljivu energiju. energetiku i elekrifikaciju itd..itd…
Vjerujem da je ovo ozbiljan zalogaj za POSEBICE DLKV kao takav..i ja sam siguran da ce oni naci dovoljno strucne radne snage, jer samo je to upitno, da odgovore na ovaj izazov….
Za ocekivati je i pravilno vrednovanje cijene dionice i ja moram biti iskren da ju vidim na 3 znamenke i to mnogo prije nego li mnogi mogu i pomisliti.
lp i cujemo se o ovoj mojoj spekulaciji kada dodje do toga.

Zamislite da ste investitor u turizam u hotele. Birali bi izvođača u građevini koji ima motivirane radnike dobro plaćene rastuće firme ili kompaniju koja je nesolventna i ostaje bez radnika, ali može zaboravit na kooperante jer nema love ali je uvijek skupa jer EU šalje poticaje pa se tako misli namirit. Kako vi migra mislite nasamarit EU, pravi diletanti za vas. Da se niste malo prekombinovali jer ako krene jača prodaja dionica ovdje moglo bi biti ajme majke i na malom prometu. kaj će onda drugi ulagatelji. radije vi kupujte potiho dok je ovako jeftino, nego da druge uvalite bajkovitom pričom. Treba vjerovati realnosti, a ne navlačenju.

barkb@
pelješki most ćemo tek vidjeti tko će i koliko od naših građevinara raditi kao podizvođač.
prvi sam koji sam se izjasnio da je bolje ništa nego bez zarade,ima par stranica unazad.

nije tjna da sam dugoročni ulagač i da se ne zamaram kratkoročnim kolebanjima osim kada želim dokupiti,što sam i radio u zadnje vrijeme.

nema “bajkovite priče”,samo argumenti koji nisu tajna i više su puta ponovljeni,dali će dobiti svoju CnB potvrdu?nije tajna da očekujem,priželjkujem…
time will tell
a nebrojeno puta sam i ponovio da u paketu uz potencijalno visoke prinose idu i potencijalni rizici.
evo i na ovoj strani samo 4 komentara iznad vašeg pa na prošloj strani,na pretprošloj…

28.01.str 56

ako za nečiji ukus nisam dovoljno upozorio na rizike
pa da još jednom podvučem.
DA rizici postoje.
ako su za mene prihvatljivi ne znači…..

možda bi trebao u potpisu svih mojih komentara biti sličan text?
potaknuli ste me na razmišljanje o promjeni potpisa.
iako kako jasnije napisati u tako malo slova,volio bi text može biti duži.

“ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfeler…”

čitam ja vaše argumente i ima u tome nešto ali za moj ukus daleko premalo težište na budućnost i potencijal a puno previše na prošlost i sadašnjost što je sa pozicije burzovnog ulaganja isto praktično prošlost.
ponekad se i crni scenariji ostvaruju ali osobno ne vjerujem i takvo je moje iskustvo da život nije crn,dapače baš suprotno.
ne može se na svemu zaraditi ali zato postoji diversifikacija i od mene nebrojeno puta ponovljeno da je burza mjesto gdje se omogućava zaraditi više onima koji su spremni preuzeti rizike PO VLASTITOM IZBORU.
e sad koliko je korektno i sve ono ostalo u drugima tražiti krivce za vl odluke po kojima netko nešto je ili nije ?po meni je to sve samo ne odraslo,korektno,mudro,….

po količini napisanog od vas na građevinskim temama a s obzirom da nemate i da “vidite” toliko toga negativnog,neoptimističnog ne mogu si ne postaviti jedno pitanje koje se nameće samo od sebe.
nije loše da se čuju različita mišljenja ako su izvedena iz argumenata ali što bi vi mislili o nekom tko nema turističke dionice i ne planira ih imati ali ima puno vremena pisati o možebitnim negativnim scenarijima na primjerice rivp i da tamo “dobronamjerno” upozorava da može terorizam,tanker….
nije zabranjeno a opet postavila bi se sama od sebe neka pitanja.
meni ne smeta “crnjačanje” jer nebi mogao kako jesam da ga nema i jer se nedam pokolebati u svojim argumentima koji nisu uvijek dobili svoju praktičnu potvrdu čak i kada su 100% ispravni jer takav je život na marketu,nemalo toga osim argumenata utjeće na cijenovna kretanja.
svima nama po našem izboru.

p.s.
sretno ako vidite bolje prilike od građevine iako dojma sam…
možda griješim,nebi bilo…
rezimirat ćemo nekad u budućnosti

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Hrvat opisao kako izgleda ‘rad na crno’ u Njemačkoj: “Zaradim i do 2000 eura po turi…”

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

izgledno da neće doći firme iz norveške već da će domaće komanije raditi i zaraditi.
znam da ima onih po kojima “nebi smjelo” radi depopulacije i svih ostalih močnih razloga ali tko smo mi da nas se pita?
mi možemo samo po vlastitom izboru kako znamo i želimo i ako nismo zadovoljni tada tražiti u drugima krivce za ono kako jesmo,nismo….
😀

https://www.vecernji.hr/zagreb/novi-zagrebacki-kvart-norvezanin-rotor-stambeni-kompleks-robert-hagen-1225998

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close