Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DLKV u 2018. -7,41%.
Ja osobno ne dijelim mišljenje o nekom prevelikom optimizmu za građevinare u ovoj godini iako imam poprilično Dalekovoda kojeg sam dokapitalizirao po 10,00 kn u srpnju 2014. godine.
Na primjeru DLKV se vidi da nešto temeljno ne štima…tvrtka radi 80% poslova u inozemstvu, prošla je uspješno PSN, ima značajne prihode (značajne iznose zaključenih ugovora)….a cijena dionice čak ni ne stagnira nego pada…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Tehnika se cini najzdravija medjubolesnim…..nije trebala psn i docekala je ciklicki oporovak.Skromno misljenje , iduce 4-5godina Ce biti dobro za tvrtku….

kopirano sa teme komentari trgovanja 15.01.



Sve će to biti dobro….samo se pametno pozicionirajte….nemojte očekivati da će gubitaši postati čudo…
kompletan je turizam fer vrednovan, uz neke koji su već dobrano napucani….
ostale dionice imaju prostora,
građevinu zaboravite,

rizici su tu ali tko s e"pametno"pozicionirao nije ngdje u 2018 mogao više nego na građevini pa vidim kontradikciju?
sektor za sada sa petkom +13,5% a kao da će danas još malo gore,živi bili…
ključne riječi" rizici" i "za sada"
rezimirat ćemo opet nekad u budućnosti dali su dim i bijeli miševi opravdani.
možda će sa FI 4q biti manje nepoznanica,nedoumica,nepovjerenja,nestrpljivosti,negativnih očekivanja…

[/quote]
2018 sektor u petak +13,5%
danas +15,2%

možda je i to slućajno a možda i dim i bijeli miševi imaju neku pozadinu IAKO “nebi smjelo” ali nikad ne reci nikad ili tako nekako?
nekim “lovcima” je jedan zec pobjegao u šumu i drugi put u manje od 12 mj?
ali da ih utješim možda se vrati ima nas više koji ga ćekamo pa vrijedi rezmotrit eventulnu mogućnost
potencijalnog pokušaja jer i od goreg može još gore?
možda i griješim nebi bilo….

p.s.
OPREZ,ne treba zanemariti i rizikovnu stranu burze i ovog sektora,nikad dovoljno puta podsjetiti jer s vremena na vrijeme nek i” lovci” traže kricve u drugima za ono što jesu ili nisu na marketu pa…
iako je do sada s moje strane nebrojeno puta ponovljeno ali još više od toga će biti premalo pa ne uzmite za zlo ako sam ponekad dosadan sa tim ponavljanjima i upozoravanjima na rizike onima koji su svojevoljno pristupili marketu ali im je teško suočiti se sa posljedicama vlastitih odluka.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Kolega, da upit stavim i na ovu temu:

@migra

ja bih volio vidjeti sektor građevine danas u usporedbi sa cijenama na 31.12.2016.
Dakle, pretpostavimo da smo vjerovali u građevinu, ušli u dionice sa 31.12.2016….u međuvremenu nismo ništa ni kupovali ni prodavali (nismo trejderi… ulažemo na malo duži horizont). Zbog jednostavnosti prikaza isključi iz priče Viadukt.
Ajde, to bi me baš zanimalo…hvala….
Sve ostale sastavnice tog “Indexa” nek imaju isti ponder…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

@migra
ja bih volio vidjeti sektor građevine danas u usporedbi sa cijenama na 31.12.2016.
Dakle, pretpostavimo da smo vjerovali u građevinu, ušli u dionice sa 31.12.2016….u međuvremenu nismo ništa ni kupovali ni prodavali (nismo trejderi… ulažemo na malo duži horizont). Zbog jednostavnosti prikaza isključi iz priče Viadukt.
Ajde, to bi me baš zanimalo…hvala….
Sve ostale sastavnice tog “Indexa” nek imaju isti ponder…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Neki su gadno zaglavili na hr građevini.

Nedavno je vijadukt otišao, tko je sljedeći od ovoga ostatka ostataka?

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]



@migra

ja bih volio vidjeti sektor građevine danas u usporedbi sa cijenama na 31.12.2016.
Dakle, pretpostavimo da smo vjerovali u građevinu, ušli u dionice sa 31.12.2016….u međuvremenu nismo ništa ni kupovali ni prodavali (nismo trejderi… ulažemo na malo duži horizont). Zbog jednostavnosti prikaza isključi iz priče Viadukt.
Ajde, to bi me baš zanimalo…hvala….
Sve ostale sastavnice tog "Indexa" nek imaju isti ponder…

od 31.12.2016 do danas sa vdkt sektor je -18,08%
bez vdkt sektor je -1,99%
u isto vrijeme crobex -6,22% a da nije iz njega izbačen todomor bilo bi to i značajno više.
držim da je bitno važnije što će biti nego što je bilo.
iako bilo je u promatranom periodu prinosa i od 200-300% a anualiziranh i >1000%
više na pojedinim građevinskim temama i temi građevinski sektor.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

kolega maratona@ neka se nađe i ovo kada je pri ruci.
od 31.12.2015. do danas
građevinski sektor sa vdkt +9,9%
bez vdkt +31,59%
u istom periodu crobex +10,72%
pa da usporedimo za godinu ili dvije gdje će biti crobex a gdje građevinski sektor.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala[/color]

Migra

Koja hr građevina misliš na ostatke ostataka?

Gdje su radnici hr građevine, gdje su firme hr građevine?

Gdje su dioničari hr građevine?

kolega eurekaeu@je uzvikno:eureka ,eureka,građevinski sektor
slažem se da je intrigantno posebice u svjetlu >15% prinosa u 2018.
a tu smo pratimo što će biti,neki od nas vide dim i bijele miševe,nekim lovcima jedan zec već nekoliko puta zbrisao u šumu i sada su svima nama oči velike.
nekima su simpatije na strani zeca a nekima je još više žao lovca.
šalu na stranu da pokušam odgovoriti na od vas često ponovljena pitanja.
morate priznati da sam u više navrata pokušao odgovoriti,čini se
ne baš uspješno ili ne onako kako vi očekujete?
možda ću ponoviti iste odgovorei ali ne mogu napisati ono što ne mislim pa….

1.građevina se značajno smanjila kao posljedica dugogodišje krize.
to je loše za one koji krizu nisu preživjeli ali dobro za one koji jesu jer će sada u
olabavljenom konkurentskom okruženju preživjelima se omogučiti veća zarada.
2.dio radnika je u okruženju smanjenja posla posao potražio u njemačkoj i ostalim državama.
jedan od razloga su i manje plaće koje su se povećale i dalje će se povečavati pa je realno za očekivatida će se dio radnika vračati.
po pitanju radne snage treba napomenuti da je vlada značajno povečala kvote za uvoz radne snage i da je najava daljnjeg povećanja kvota.
ono što je najvažnije u ovom trenutko to je da posla ima već sada više nego ga se može odraditi,taj će se trend dodatno poboljšavati u korist građevinara i njihovih NPM.
to su procesi koji traju i za to dočekatii naplatiti treba biti investitor koji nema problema barem sa srednjeročnim scenarijem.
tu su i rizici koji idu u paketu sa potencijalnom zaradom.
3.dioničari kako koji neki ulaze neki izlaze,neki postavljaju puno pitanja kao vi kolega iz ćega bi se dalo naslutiti da vas “kopka” ili jako kopka?
ako se i ne odvažite ostanite ovdje da zajedno rezimiramo kako smo prošli mi koji smo se odvažili
preuzeti ovaj risk reward ratio.
puno uspjeha u investiranju i sa boljim prilikama ako ovo nije jedna od njih,
ne zamjerite što ne odgovaram na svaki vaš komentar jer se ne stigne.
zahvala što održavate ovu i neke druge teme i dajete svoj doprinos da se pojasni sve što je potrebno
razjasniti kako bi lovci mogli živjeti sa odllukama koje sami donose i imali manje potrebu u budućnosti druge optuživati za ono što sami jesu ili nisu.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

ako cijene rastu znači i da potražnja raste,znači rasti će gradnja,znači rasti će i NPM,znači…
a stanogradnja je je samo manji dio tsunamija pa…

….U Hrvatskoj su cijene stambenih nekretnina u trećem tromjesečju 2017. porasle 3,8 posto u odnosu na isto tromjesečje godine ranije. U drugom su tromjesečju uvećane 4,3 posto, pokazuju podaci Eurostata….

Eurostat: Rastu cijene nekretnina u Hrvatskoj i EU-u

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Prema informacijama od kolega koje rade energetsku obnovu (projekte i tendere) cijena radova u ovom segmentu rastu za 10% mjesečno. Trenutnu stopu rasta od 10% koriste da prestanu padati natječaji (radi krivo procijenjene vrijednosti). Slažem se da je građevina još na niskim granama ali mislim da neće još dugo. Tko preživi bude imao malo predaha od “secesije”.

New Report

Close