Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kolega zločesti uz dužno poštovanje i u nadi da se nećete uvrijediti.
da sam zločest pitao bi vas zar vam anualiziranih 780% na sektoru u siječnju 2017
a na nekim izdanjima anualizirano i do 1500% a avg nestvarnih 1200% nije bio dovoljan
razlog da se prema sektoru odnosite sa više strahopoštovanja?:-)
ili da sam još zločestiji možda bi vas pitao nije li baš to razlog zašto smo prisutni ovdje?
ok dogodilo se prije 12 mjeseci što se je dogodilo,bilo je svega rijeka suza radosnica ali i SŽJ.
tako je to u okrutnom životu sve ide u paketu i onako kako i izaberemo.
ne zamjerite kolega na tonu a šta ćemo iz svoje kože se ne može kaj ne?:-)
dogodilo se jednom prije 12 mj a dali se može dogodit 2x u 12 mj?
to je pitanje od milijun kuna koje i mene mori?pa kad ste me već potegnuli za tipkovnicu a vrijeme nije za po vani
da natipkam koju na tu temu,tko zna što se nekad kasnije može ispostavit?
tako sam i prošle godine u ovo vrijeme radi lošeg vremena vani natipkao neke stvari.
nekome ispalo nezaboravno dobro a nekome i nezaboravno loše ako je bio prepohlepan kao primjerice moja beznačajna malenkost.
tu smo da nas život i market školuje dok smo živi.da se nebi krivo razumjeli nemam si šta predbacit,protiv viših sila i jakih zakona prirode se ne može.
a da nisam pohlepan nebi bio na marketu i nebi kako jesam pa…
rekli bi stari ljudi nekad sve to ide u rok službe kaj ne?
e sad da sam baš on jako jako zločest natipkao bi da su prošlogodišnji siječanjski prinosi ili propuštanja vrijedni takvog strahopoštovanja a sve pri bazi koja je ove godine niža nego ona s kojom smo ušli u prošlogodišji scenarij iz investitorskih snova da bi bilo mudro razmotriti potencijalnu mogućnost eventualnog participiranja u najminimalnjem mogućem dijelu.
a sve za nedaj bože opet propustiti tako nešto 2x u godini dana ili možda bolje reći
propuštanja nekog dijela onog što je bilo propušteno iako market nas uči da je nadmašivanje starih vrhova samo pitanje vremena i da to strpljivi najčešće dočekaju i naplate ali ako nisu prepohlepni pa…
i sad za kraj da sam najzločestiji investitor na brdovitom balkanu pitao bi vas zar samo ja vidim dim i bijele miševe da se nešto čini kao da bi moglo bit u nekom dijelu kao lani ili može biti da bi netko želio da to tako izgleda pa pušta dim i bijele miševe?
još je jedna stvar moguća a to je da nema zavjere nego da se građevinari bude iz zimskog sna u siječnju iz meni nepoznatih razloga,globalnog zatopljenja ili ćega već?
pozivam vas a sve ostale da pomognu u raspetljavanju misterija.
ionako ne ovisi o nama kako će bit,tsunami je zakon prirode protiv kojeg se ne može,možemo samo promatrati i dokumentirati njegove posljedice.
i prikratiti vrijeme tipkajući prepiske sa "zločestima"

p.s.
nedam se da će se nastaviti jer treba prikratiti vrijeme do proljeća ili do novih značajnih mat činjenica na sektoru.
ili do tsunamija?
p..p.s.
malo nas je spremnih utrošiti vrijeme na održavanje ove teme na životu pa dok se ne priključe i ostali
svaki komentar zlata vrijedi i za njega se dobivaju dupli bodovi,bonovi,coini….
🙂

Osim Thnk nema vise nikog.
Dlkv je posebna prica.
Trazi se crno na bijelo.
Ako bude slijedi let do 500-700 kn u par dana.
U suprotnom takodjer mozda naraste na temelju izostanka stecaja.
Ali mislim da bi firma morala nesto iskomunicirati s javnoscu oko svog agrokorskog statusa, ali i opcenito.
Naprosto zbog korporativne kulture.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.




U modalitetu kontinuirane trgovine su još samo 42 dionice od kojih 7 propaliteta. Znači na zse ima još 35 dionica za ulagati. Svake godine nestanu bar 3. Znaci uskoro cemo imati samo crobex10😀

Odlično primjećeno….
Pomalo nestaje dionica, ljudi….samo se elite popunjavaju i preslaguju dok sve tone…

Ovim tempom Hrvatska nacija će za 150 godina u svojoj zemloji postati manjina….
[/quote]

Još me samo migrin optimizam drži na burzi!!?
Na burzi su i tako novci koje mogu izgubit.
[/quote]

kolega pokaznu vježbu potencijala smo dobili prije 12 mj a sada krećemo sa niže točke
ako se neće pružit prilika da se barem u nekom dijelu,značajno iznad prosječno za market ponovi prošlogodišnji scenarij.
pojest ću svoju investitorsku diplomu i napustiti investiranje i nick.
mogu li ponuditi više?

nebi ponavljao jer je lako naći na ćemu temeljim svoj optimizam.
neka vrijeme presudi.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Osim Thnk nema vise nikog.
Dlkv je posebna prica.
Trazi se crno na bijelo.
Ako bude slijedi let do 500-700 kn u par dana.
U suprotnom takodjer mozda naraste na temelju izostanka stecaja.
Ali mislim da bi firma morala nesto iskomunicirati s javnoscu oko svog agrokorskog statusa, ali i opcenito.
Naprosto zbog korporativne kulture.

1.na manje ispod CnB ni ja nebi pristao,možda unekom dijelu već za “koji dan” sa FI4Q
2.odlaskom vdkt je prostor za divezificiranje i na ovaj sektor smanjen
tako da bi preostali izlistani građevinari realno mogli profitirati u nekom dijelu
ako sektor opet postane interesantan za ulagače.
3.ovo za komuniciranje apsolutno potpisujem.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)[/color]

https://www.google.hr/url?q=http://haohan.hr/kineski-san/&sa=U&ved=0ahUKEwiPt9munsrYAhXCa1AKHWHVDHo4FBAWCB8wAg&usg=AOvVaw09sZuuDpS407ursOG9PLWh RUSKO HRVATSKI SAN…posao od bilijun kuna…pitam se…………

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

u 2018 sektor na +7,4% a crobex +0,85%
za sada u 2018 thnk ima najveći doprinosu rastu +41%

sa srijedom 10.01. sektor +11,50% pri crobexu +0,82%
najveći doprinos thnk sa +55%

dim,bijeli miševi?
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/je-li-2018-biti-ili-ne-biti-godina-za-pocetak-izgradnje-peljeskog-mosta—502817.html
HC odabrao: Kinezi će graditi Pelješki most
posao od >2mlrd kn,novac osiguran iz fondova EU
ostaje da vidimo ima li tu i u kojoj količini posla za naše građevinare.
koji su i bez mosta prezatrpani poslom,ćekamo da ti temelji isporuče ono što bi po prirodi stvari morale biti isporučene.
za hop će biti vrijeme kada skočimo do tada sve je to u kategoriji dim,bijeli miševi..
a kada smo kod dima i bijelih miševa dojma sam da se i na marketu to povećava.
možda griješim,nebi bilo…
sektor +13,7%
crobex +1,58

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Migra

Migra koji hop hr građevina je na koljenima što je ostalo i na šta to sliči šta je ostalo?

Igh,hdl,tehnika????????????????

Kako je nedavno završio vijadukt?

Budimo realni bez drukanja koji nije utemeljen.

Lp


u 2018 sektor na +7,4% a crobex +0,85%
za sada u 2018 thnk ima najveći doprinosu rastu +41%

čekaj malo majstore. stavi podatak od unazad godinu dana kad si svaki dan drukao na THNK pri cijeni od 700-800 kn i masa ljudi je tada pogubila ogromne novce. koliki je to pad od onda do sada?

budi frajer pa stavi te podatke od prije godinu dana za: 1. tehniku, 2. sektor, 3. crobex pa da onda popričamo, a ne da ovako lažiraš podatke.

kolega popolo malo više čitati od zadnjeg komentara prije napadanja.
svoju prognozu za sektor i thnk sam dao na početku 2017 a na početku 2018
sam napravio rezime prognoze i stanja ovdje za sektor a na temi thnk za thnk
na početku 2018 sam dao prognozu za sektor i thnk za 2018 te prije toga pozvao sve zainteresirane jednako kao i prošle godine da iznesu svoje prognoze i temelje za iste.
sve je ovdje dokumentirano.
okreni jednu stranu ispred i naći ćeš odgovore ,komentari su dugački pa da ovdje ne zatrpavam.
ali i da odgovorim na ono što tebe mori.
thnk nije krenula sa 800 nego sa 200 u 2016,prouči statitstiku,možeš i odvrtiti temu pa ćeš pročitati tko je šta pa i ja pisao pri thnk 200.
thnk je krenula u 2017 sa 450 a završila na 140,rezime tog rezultata i prognoze pročitaj na temi thnk.
a ovo što te mori tih 800 to je izgledno zato jer nisi iskoristio nedavno priliku da se nakrcaš pa130-140 a moglo se je ,neki od nas jesu.
tih 800 bi stvarno trebalo uzeti u obzir kao nešto što se izgledno nije dogodilo bez nekog rezloga pa bi se moglo i potencijalno ponoviti(nebi bila senzacija) a koji su to razlozi pročitaj više na temi thnk.
kako bi haso rekao fata je fata ali dvaput je dvaput,
ispravno te mori strah da postoji potencijalna mogućnost veikog propuštanja dvaput u 12 mj.
a tu smo rezimirat ćemo i snosit posljedice po vl izboru jer da to ne želimo nebi bili ovdje?
neki vide dim i bijele miševe a neki ih ne vide.
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Migra

Hoće li tehnika putem vijadukta?

Naprosto smatram da je potrebno natjerati firme, sve, a pogotovo Thnk, da naprave slijedece: da izrade svoju agrokorsku legitimaciju.
Mora se znati tocno na lipu koliko si umocen u Agrokor, koliko s mjenicama, koliko s kreditima, koliko s nenaplacenim radovima koje i dalje pises u knjigama itd.
I to mora biti jasno i glasno. I konacno.
Moras se legitimirati. Bez toga mars s burze.
Jednostavno bez toga ovdje se moze govoriti o laznom predstavljanju.
Nejasno mi je da regulator uslijed cijelog ovog todomorskog poremecaja nije natjerao sve firme u RH da naprave jednu takvu, agrokorsku legitimaciju. Da njihovi partneri i svi drugi znaju s kim imaju posla i da mogu procijeniti rizik poslovanja s doticnima.
Znaci pokupiti sve podatke i objaviti u Vecernjem listu, boldano, jasno i glasno, na konsolidiran nacin, a ne da se mora prekapati po Ramljakovim tablicama.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ja bi išao i korak dalje a to ovisi o svakom duštvu i kako će se postaviti dioničari,tražio bi jasno očitovanje u kojim okolnostima i radi kojih ragloga je došlo do izloženosti agrokoru.
to bi bilo kao neka moalna obaveza prema dioničarima ako ne i neka druga.
ali to neće promjeniti stanje pa bi bilo mudro ići u svojim vl procjenama sa max rezervacijama za te izloženosti i i računati ih kao nula kn.
kasnije će se sa naplatom nekog dijela lako proknjižiti kao neki izvanredni dobitak.
ključ je ono što ostaje kada se vezano uz agrokor otpiše,po nekima je to jako malo po nekima jako puno,gdje je istina?
i tu će morati vrijeme presuditi.
po tome tko je ili nije dioničar da se naslutiti dali mu je čaša napola puno ili prazna.
meni je napola puna jer posla ima svakim danom više taj će se trend ubrzavati,te će izgledno trajati 5 ili više godina za one koji iskorače na strana tržišta,u takvim okolnostima veća je izglednost da će se trenutno stanje lakše premostiti.
gaarancije nema,dokaz vdkt koji je po meni “politički” izbrisan iako u dalako boljoj situaciji je bio od mnogih koji su se spašavali i danas se spašavaju novcem poreznih obveznika čak i beznadežne slučajeve ali da ne duljim ovdje na temi vdkt je sve dokumentirano pa koga zanimaju detalji neka čita.
vdkt je mnogima utjerao strah u kosti pa su i emocije odradile svoje i donesene su odluke koje po ovogodišnjem rastu nekih građevinara sugeriraju da su to bile emocije bez kontrole i temelja.
razumio bih te”emocije” da se količina posla za građevinare smanjuje ali s obzirom da se povečava do te mjere da jednostavno projekti stoje ili kasne jer ih se ne stigne odraditi ???
za mene to bi morao biti razlog za nepesimizam u suprotnom nebi za sebe vidio smisao prisutnosti.
naravno uvijek je legitmno pravo i htjeti nadati se kupnji po što nižoj cijeni,ili onoj koja je bila prije 15 dana.a tko to nebi kupovao po 30% popusta u odnosu na zadnju cijenu? i ja bi zato sam i postavio neke svoje naloge na bid i ćekam što će biti.
živi bili…koliko je bilo realno očekivati takav rasplet,moram priznati i da mene zanima.
ako hoće meni super ako neće još bolje.
svakome se nudi da si napravi win-win.

tu je sad još jedan novi “moment” koji bi mogao kao i na druge sektore imati značajno pozitivnog utjecaja
a to je dizanje rejtinga i izgledno još jedno dizanje rejtinga u investicijski u nekoj relativno bližoj budućnosti.
na marketu se stvari ponekad odvijaju nestvarno brzo a ponekad nestvarno sporo ali često se ide prema svojoj točci tako da to često za imati za posljedicu da oni koji će prije naplate onima koji će poslije.ta moje očekivanje vrijedi za market u cjelini ali nije garancija za svaku pojedinačnu dionicu iz bilo kojeg pa i ovog sektora.svaka ima svojih specifičnosti koja određuju njezina cijenovna kretanja.

zaovaj sektor koji je godinama u teškim uvjetima poslovanja i preživljavanja pretrpio značajne gubitke
ali i značajan pad cijene dionica a ako dođe do sinrgije “tsunamija” poslova i opće poboljšanja sentimenta na marketu kroz dizanje rejtinga a s obzirom da se kreće sa nikad niže cijenovne baze moguće je da će u 2018 ovaj sektor biti jedan od najvećih dobitnika na marketu.
da za to postoji realna mogućnost dokazuje i rezime prvih15dana u 2018.
za sada je sa +13,7% značajno iznad crobexa koji je +1,6%
to ne znači da bi bilo mudro razmatrati u potpunosti se izložiti riziku ovog sektora ali da bi bilo mudro razmotriti eventualnu mogućnost potencijalog participiranja u nekom manjem dijelu kako….
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close