Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Hrvatska građevinska/graditeljska/građevinarska industrija – sektorske tvrtke, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: THNK (Tehnika d.d.)[/color]

Sigurno bi prodali bez ičega i ikoga.
Došao sam u jesen prošle godine i bila je pretprodaja, tek se počeo pripremati teren za prve dvije od četiri zgrade i kad su izvadili situaciju vidio sam da je ukupno rezervirano ili prodano oko 50% stanova na svim katovima. Zanimljivo da su skuplji odnosno viši katovi imali bolju prodanost. Ja sam gledao drugi ili treći kat.:-)
Što je bolje, Jarun ili Maksimir? Maksimir, i po mom mišljenju, park, sadržaji itd. ali meni je Jarun stilski bliži, a i životno, sve mi je nekako na potezu Novi Zagreb pa prema tamo i malo dalje. A iz Maksimira bi se morao voziti bitno više.
Te cijene jesu VMD-ove, a za Jarun su i novogradnje bitno jeftinije. Ali ne ako su njihove, Domašinečka kao primjer, vrlo blizu tome.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: THNK (Tehnika d.d.)[/color]

Dogodilo se raslojavanje: postoji neka menadžerska klasica koja kupuje skupo, i skuplje nego objektivno može priuštiti, nažalost imam pritiske da se i sam tako ponašam, ali opirem se;-), i s druge strane imaš ljude koji kupuju bilo što, po 800-900 eur, samo da je stan. I cijene se tako prilagođavaju.
Uglavnom, čim je nešto u urednom kvartu, a novo je, to ide astronomski.
Ako si voljan pristati na malo nereda u okolišu (čerge, vulkanizer, jarak, patok i sl.) onda možeš proći jeftinije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: THNK (Tehnika d.d.)[/color]

Vmd-ov projekt kraj riza maksimir, cijena 2900 eura , nije izgrađeno već sve prodano.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: THNK (Tehnika d.d.)[/color]

za cijene stanova i općenito nekretnina ključne su 2 stvari: lokacija i lokacija!
jer ako je lokacija dobra, isplati se kupiti i loš stan pa ga urediti, ali ako je lokacija loša, tada i dobar stan ima drastično manju vrijednost i to se teško može popraviti

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: THNK (Tehnika d.d.)[/color]

Pozdrav,

Kupio sam stan na Novoj cesti 1700e/m2, zgrada 2005, prije toga sam dao dvije ponude za dvije novogradnje u Sokolgradskoj sa 4% nizom cijenom od trazene (2.000 e/m2) i obje su glatko odbijene a stanovi su prodani kroz tjedan dana. Blizu selske gradi Pionir (mozda grijesim) prije zavrsetka svi stanovi su bili prodani (pocetna cijena 1.700 e/m2), osim prizemlja. VMD na vrbanima se jos nije poceo gradit i sve je prodano (2.200 e/m2)
Iz vlastitog iskustva jamčim da se novogradnje na trešnjevci prodaju bez problema i da se cijene teško spuštaju…bar je tako bilo za sve što sam pregovarao…LP

Rastimo zajedno...

ovo je jako loša vijest za naše građevinarske firme koji rade u HR jer više nitko neće ostati u HR raditi za ovu siću…ili će naše tvrtke morati dosta povećati plaće da zadrže preostale radnike što će im dodatno narušiti profitabilnost

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/velika-promjena-zbog-naredbe-iz-bruxellesa-nekoliko-desetaka-tisuca-hrvatskih-radnika-imat-ce-odsad-znatno-vece-place/6680682/

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Nad građevinarstvom u RH nadvija se više nego zlokobna sjena kreditnih dubioza, do mjere da se može govoriti o potencijalno fatalnoj ugroženosti sektora. Jer upravo građevinci se godinama iscrpljuju s golemim postotkom u ukupnoj masi realno nenaplativih kredita u Hrvatskoj. Prema izvještaju HGK-a, udio djelomično nenaplativih i potpuno nenaplativih kredita (NLP) u toj branši iznosi danas 64,1 posto i po tome se ona plasira na prvo mjesto među svim grupama korisnika kredita. U međuvremenu je ta djelatnost pretrpjela ogromnu štetu pa više nemamo ni dovoljno odgovarajuće radne snage.

za HR građevinu i dalje same loše vijesti
https://www.vecernji.hr/vijesti/gradjevinarstvo-gradnja-anka-mrak-taritas-1205976

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Građevinari bez radnika, tvrtke odbijaju poslove

pitam se hoće li se hr menagerska krema hr gradieljstva prije nego odbije poslove sjetiti pokušati i veće plaće radnika(svoje sigurno jesu) ukalkulirati u buduće ponude,nekad,jednog dana barem u dalekoj budućnosti?
ne mogu ništa izgubiti a moglo bi im se jako isplatiti.
ako neće oni doći će stranci pa će oni pokazati put onima koji su plačeni da daju rješenja a ne da izmišljaju probleme.
kako tada objasniti da u austriji,njemačkoj naši radnici rade za bitno veće plaće a stanovi čak i jeftiniji?
a što tek reći za mađarsku češku….

p.s.
sada kada posla ima preko glave više nego ga se može odraditi kuka se više nego kada ga nije bilo?
ipak smo mi izgledno najveći apsurdistan u europi a možda i šire?
nas treba samo spasiti od nas samih i to će biti taj dan.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Evo jedan mali presjek unazad 365 dana i 60 dana. Idemo nekim redom.
Pobjedu odnosi
VDKT
60 dana -91,7 %
365 dana -99,17 %
THNK
60 dana -76,5%
365 dana -71,4%
DLKV
60 dana -10 %
365 dana +37 %
INGR
60 dana -12,7 %
365 dana +50,7 %
IGH
60 dana -25 %
365 dana +113 %

nije sve tako crno

ovo je kopija komentara sa teme thnk

dokazi malo pomalo izlaze na površinu
teško mi se oteti dojmu da je ovo samo kap u moru.
i na ovoj temi sam više puta zadnjih dana pozivan da prokomentiram vdkt pa…

http://www.poslovni.hr/forum/tema/bivsi-direktor-u-viaduktu-posvjedocio-da-je-na-poslu-s-hac-om-primio-780000-kuna-provizije-44724

19.11.2017
Migra

Činjenica je da burzovna građevina na koljenima.
Nedavno je kleka Vijadukt zajedno sa njime i dioničari.
Pitanje je ovdje kako će proći dioničari Tehnike.?


17.11.2017.

pokerq@
gledate li tv,ponekad,dnevnik jučer? "Provjereno" nova tv??
u tijeku je suđenje kalmeti
HAC?
tko je odnio najveći dio tog kolača?
poslova,provizija??
držim da je vdkt je morao bi izbrisan jer su tu možebitno "oprane" na stotine mil kn.
zar ste mislili da će oni koji su možebitno strpali novce u đep samo tako pustiti da se klupko razmota??
pa valjda je logičnije očekivati da će se sve poduzeti da se možebitni tragovi izbrišu?
u HR su se potpuno beznadežni slućajevi spašavali desetlječima i danas se spašavaju u mlrd-ama(ptkm) a vdkt sa poslovima u mlrd je ugašen preko noći???
nije ga trebalo spašavati ali ga se je htjelo uništiti,izbrisati točka.
nisam to tada niti razmatrao kao mogućnost jer mi je bilo suludo a
ako je moj grijeh što to nisam predskazao tada ga prihvaćam jer nisam taj koji to može.
dogodilo se to sada kada poslovi dolaze u ogromnim količinama.?
o tome će se knjige pisati a možda i filmovi snimati kada za to sazrije vrijeme.
zašto se sada ništa ne poduzima?
moguće da su obje velike stranke to koristile kao svoj bankomat pa se ne želi?
svima koji odlučuju je u interesu da se vdkt izbriše kao da nije postojao.
most bi možda htio,mogao,hoće?…


[/quote]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

upravo je scenarij vdkt imao značajnog(po meni presudnog) utjecaja na cjenovno kretanja cijelog sektora gdje se je sektor iz uvjerljivo najvećeg dobitnika pretvorio u gubitnika na krilima straha i neizvjesnosti koji je slučaj vdkt potencirao a traje ti i danas.
vo je moj osobni stav i tako sam to vidio svojim očima.
da se nije dogodilo a uvjerenja sam ne se nije trebalo ali su neki možebitno morali
nespašavati nešto što u biti i nije trebalo spašavati danas bi pogled na sektor(burzovni dio) izgleda bitno drugačije.
i dalje za apatiju ne vidim razlog jer ono najvžnije i dalje stoji dapače i više od toga jer
obim poslova u 2017 je za 50% veći nego u 2016. potvrđujući dolazak najavljivanog tsunamija poslova.
neizlistani građevinari su bolje krenuli,poslai većih marži će biti za sve jer tsunami je tek počeo dolaziti.a ono što još treba doći je san svakog građevinara.
to je kumulativno preko 100 mlrd kn u godinama pred nama.
nisu svi jednako sposobni,neki će iskoristiti više neki će manje ALI
držim da će ukupno po mom najcrnijem scenariju isprofitirati min 1mlrd kn.
neznam kakve će to posljedice imati za svaku pojedinačnu dionicu iz sektora i nije ovaj komentar
pisan sa tom namjerom,za to postoje pojedinačne teme pa…
kao što vidimo na primjeru vdkt neke su stvari iznad nas.
nadam se da će se netko pozabaviti sa vdkt u svijetlu novih dokaza i da se neće dozvoliti njegovo nestajanje.
i na nama je da napravimo pritisak u okviru naših mogućnosti da zaštitimo svoje ulaganje.
ako dvije najveće stranke ne žele jer…
ima i drugih koje će možda jedva dočekati da poentiraju.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close